Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Zwierzęce motywy we wnętrzu

Zwierzęce motywy we wnętrzu

Dzika natura od zawsze inspiruje projektantów mody, dlatego zwierzęce desenie od wielu lat pojawiają się na wybiegach. Okazuje się jednak, że printy inspirowane cętkami, wężowymi łuskami i krokodylą skórą, są coraz chętniej wykorzystywane również w aranżacji nowoczesnych wnętrz.

Po latach fascynacji surowym, minimalistycznym stylem skandynawskim, przyszła pora na egzotykę. Zarówno fauna, jak i flora, tchnęły nowe życie w wiele domostw, które wcześniej często urządzane były według jednego, neutralnego schematu – z jednokolorowymi ścianami, meblami i akcesoriami. Na rynku ukazuje się jednak tak wiele oryginalnych tkanin, materiałów i dodatków, że nie sposób spojrzeć na nie bez zachwytu i chęci urozmaicenia wystroju domu czy mieszkania. Gdzie motywy zwierzęce pojawiają się najczęściej?

Od ogółu do szczegółu

Jedni lubią postawić na drobne dodatki, które nadają aranżacji wyjątkowości, inni wolą konkretny, wyrazisty motyw przewodni, stąd właśnie moda na wyróżniające się tapety i meble z motywem afrykańskiej sawanny. Nawet jeśli “Afryka dzika” to nie twoja bajka, musisz przyznać, że pokoje przywołujące swoim wyglądem naturę Czarnego Kontynentu robią wrażenie! Wbrew pierwszym skojarzeniom, panterka wcale nie musi być kiczowata. Cętki – jeśli wykorzystane w nienachalny i przemyślany sposób – mogą być uznawane za eleganckie, a wręcz luksusowe. Nie inaczej jest z zeberką, czyli czarno-białymi pasami, które mogłyby się wydawać aż nadto klasycznym wyborem. Jednak nic bardziej mylnego! Zdjęcia mówią same za siebie.

Małe, a cieszy

Motywy animalistyczne to nie tylko nieokiełznana Afryka, ale również leśny zwierzyniec, którego obecność w domu można zauważyć w takich dodatkach, jak: naczynia, lampy, figurki, obrazy, plakaty. Na tych ostatnich szczególnie dostojnie prezentuje się król lasu – jeleń. Jego imponujące poroże jest przedmiotem artystycznej wizji wielu twórców, którzy chętnie wykorzystują majestatyczny wygląd jelenia, aby wprowadzić do wnętrza nieco tajemniczego klimatu. Ślad w ślad, obok króla, stąpają również wiewiórki, sowy, lisy czy jeże, kojarzące się z nieco swojskim, dziecięcym klimatem z bajek.

Otul się egzotyką

Odrobina egzotyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła, co więc powiesz na domową dżunglę? Motyw tropikalny to nie tylko gęsta roślinność i owoce, ale również zwierzęta – flamingi, tukany, papugi i pawie. Te są obecne na wielu tekstyliach. Ciepłe koce, miękka pościel, ozdobne poduszki na kanapy – to wisienka na dekoratorskim torcie. Tropikalny raj to szansa na wniesienie do danego pomieszczenia pełnej palety żywych barw i czerpanie radości z obrazów przywołujących najlepsze wakacje w ciepłych krajach.

Świąteczne trendy w aranżacji wnętrz według Pinteresta

Świąteczne trendy w aranżacji wnętrz według Pinteresta

Przeprowadzka – zrób to dobrze!

Przeprowadzka – zrób to dobrze!

Akcesoria behawiorystyczne dla psów

Akcesoria behawiorystyczne dla psów

Jak jesienią utrzymać porządek w przedpokoju?

Jak jesienią utrzymać porządek w przedpokoju?

Spotkania przy świątecznym stole

Spotkania przy świątecznym stole

Ekwipunek grzybiarza

Ekwipunek grzybiarza

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności