Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Wnętrze w stylu modern

Wnętrze w stylu modern

Lubimy się otaczać tym, co piękne i harmonijne. Wybór stylu, który będzie dominować w naszym mieszkaniu, ma tak duże znaczenie nie tylko ze względów estetycznych, ale głównie po to, abyśmy się tam dobrze czuli. Jeżeli lubisz proste, przestronne wnętrza urządzone z pomysłem, styl modern jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Charakterystyczne dla modernistycznych wnętrz są geometryczne, proste kształty, bryły, które nie przytłaczają, duża przestrzeń i jasne kolory. W tym aspekcie styl modern przypomina popularny trend scandi, ma jednak coś więcej – element wyjęty z klasyki, świadome nawiązanie do historii, a dużą dawkę inspiracji w tworzeniu aranżacji czerpie się tutaj z pałaców oraz wnętrz wielkomiejskich.

Czy takie połączenie może być miłym początkiem pięknej przygody z tym stylem? Jak najbardziej! Współcześnie mamy możliwość adaptacji wnętrza w taki sposób, aby było zarazem funkcjonalne przyjemne oraz piękne. Duch historii przenika się tutaj ze współczesnymi materiałami.

Wyrafinowany gust w dużym uproszczeniu

Stylizacje modern początkowo mogły być trudne w odbiorze, dlatego materiały wykończeniowe dostosowano do obecnych czasów. Są lżejsze, a dominują w nich jasne i przyjazne kolory, natomiast stosowane tkaniny w niczym nie przypominają ciężkich pałacowych zasłon.

Podłogi wykonuje się z naturalnych materiałów, podobne inspiracje pojawiają się na ścianach, ale kreatorzy wnętrz radzą, by nie rezygnować także z tapet, drewna i prostych zabiegów wykończeniowych oraz obrazów – najważniejsze w pomieszczeniu będą harmonia i spójność.

Styl modern lubi też symetrię przełamaną ciekawymi detalami wyróżniającymi się na tle całej kompozycji, ale też tworzącymi spójną całość, w której wszystkie elementy do siebie pasują.

Spiek kwarcowy czy tapety?

Spiek kwarcowy to naturalna mieszanka kwarcu, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Jest to materiał bardzo wytrzymały, ale też oryginalny w swoim wyglądzie, bo  nigdy nie wygląda jednakowo. Idealnie nadaje się zatem do wykorzystania w modernistycznych stylizacjach wnętrz i należy do rozwiązań, które projektanci wybierają najchętniej.

Innym równie efektownym sposobem dekoracji ściennych jest wykorzystanie drewna: gotowych arkuszy, dużych elementów, które zakrywa całą powierzchnię – tu jednak doradzamy umiar. Wystarczy jedna udekorowana ściana oraz np. korytarz i dopasowanie odcienia drewna do innych dodatków. Jeśli chodzi o tapety, wybór jest bardzo szeroki – możemy wybrać oryginalne kształty, geometrię i minimalizm albo… imitować faktury, np. drewno. Kolejnym elementem dekoracyjnym lubianym w modernistycznych wnętrzach, są obrazy z ramą lub bez, jasne, geometryczne plakaty, również nawiązujące do filmów, oraz grafiki. Każda forma jest w stanie świetnie się tutaj sprawdzić, kluczem są spójność, symetria i umiar. Twórczy „bałagan” pozostawmy w rękach industrialistów.

Ostatnim z pomysłów, które warto przemyśleć, jest wykorzystanie sztukaterii. Można ją wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowców. Ściana powinna być jednak pomalowana w ciekawym, nawet kontrastującym odcieniu. Poprzez montaż zdobionych listewek oraz dekoracyjnego gzymsu osiągniemy eleganckie i oryginalne wnętrze.

Czy styl modernistyczny jest tym, co do Ciebie przemawia?

Zimne napoje na gorące dni – 5 przepisów wartych poznania

Zimne napoje na gorące dni – 5 przepisów wartych poznania

Magicznych świąt!

Magicznych świąt!

Planszówki dla dorosłych – ciekawe gry dla całej rodziny

Planszówki dla dorosłych – ciekawe gry dla całej rodziny

Jak zorganizować city break?

Jak zorganizować city break?

Najpiękniejsze miejsca na jesienną podróż

Najpiękniejsze miejsca na jesienną podróż

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności