Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Wnętrze w stylu modern

Wnętrze w stylu modern

Lubimy się otaczać tym, co piękne i harmonijne. Wybór stylu, który będzie dominować w naszym mieszkaniu, ma tak duże znaczenie nie tylko ze względów estetycznych, ale głównie po to, abyśmy się tam dobrze czuli. Jeżeli lubisz proste, przestronne wnętrza urządzone z pomysłem, styl modern jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Charakterystyczne dla modernistycznych wnętrz są geometryczne, proste kształty, bryły, które nie przytłaczają, duża przestrzeń i jasne kolory. W tym aspekcie styl modern przypomina popularny trend scandi, ma jednak coś więcej – element wyjęty z klasyki, świadome nawiązanie do historii, a dużą dawkę inspiracji w tworzeniu aranżacji czerpie się tutaj z pałaców oraz wnętrz wielkomiejskich.

Czy takie połączenie może być miłym początkiem pięknej przygody z tym stylem? Jak najbardziej! Współcześnie mamy możliwość adaptacji wnętrza w taki sposób, aby było zarazem funkcjonalne przyjemne oraz piękne. Duch historii przenika się tutaj ze współczesnymi materiałami.

Wyrafinowany gust w dużym uproszczeniu

Stylizacje modern początkowo mogły być trudne w odbiorze, dlatego materiały wykończeniowe dostosowano do obecnych czasów. Są lżejsze, a dominują w nich jasne i przyjazne kolory, natomiast stosowane tkaniny w niczym nie przypominają ciężkich pałacowych zasłon.

Podłogi wykonuje się z naturalnych materiałów, podobne inspiracje pojawiają się na ścianach, ale kreatorzy wnętrz radzą, by nie rezygnować także z tapet, drewna i prostych zabiegów wykończeniowych oraz obrazów – najważniejsze w pomieszczeniu będą harmonia i spójność.

Styl modern lubi też symetrię przełamaną ciekawymi detalami wyróżniającymi się na tle całej kompozycji, ale też tworzącymi spójną całość, w której wszystkie elementy do siebie pasują.

Spiek kwarcowy czy tapety?

Spiek kwarcowy to naturalna mieszanka kwarcu, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Jest to materiał bardzo wytrzymały, ale też oryginalny w swoim wyglądzie, bo  nigdy nie wygląda jednakowo. Idealnie nadaje się zatem do wykorzystania w modernistycznych stylizacjach wnętrz i należy do rozwiązań, które projektanci wybierają najchętniej.

Innym równie efektownym sposobem dekoracji ściennych jest wykorzystanie drewna: gotowych arkuszy, dużych elementów, które zakrywa całą powierzchnię – tu jednak doradzamy umiar. Wystarczy jedna udekorowana ściana oraz np. korytarz i dopasowanie odcienia drewna do innych dodatków. Jeśli chodzi o tapety, wybór jest bardzo szeroki – możemy wybrać oryginalne kształty, geometrię i minimalizm albo… imitować faktury, np. drewno. Kolejnym elementem dekoracyjnym lubianym w modernistycznych wnętrzach, są obrazy z ramą lub bez, jasne, geometryczne plakaty, również nawiązujące do filmów, oraz grafiki. Każda forma jest w stanie świetnie się tutaj sprawdzić, kluczem są spójność, symetria i umiar. Twórczy „bałagan” pozostawmy w rękach industrialistów.

Ostatnim z pomysłów, które warto przemyśleć, jest wykorzystanie sztukaterii. Można ją wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowców. Ściana powinna być jednak pomalowana w ciekawym, nawet kontrastującym odcieniu. Poprzez montaż zdobionych listewek oraz dekoracyjnego gzymsu osiągniemy eleganckie i oryginalne wnętrze.

Czy styl modernistyczny jest tym, co do Ciebie przemawia?

Sztuka relaksu

Sztuka relaksu

Wnętrza w stylu orientalnym

Wnętrza w stylu orientalnym

5 seriali, które zainspirują Cię podczas urządzania salonu

5 seriali, które zainspirują Cię podczas urządzania salonu

Pomysły na ekologiczny dom

Pomysły na ekologiczny dom

Panele ścienne – jak je samodzielnie położyć?

Panele ścienne – jak je samodzielnie położyć?

Świece, świeczniki, lampiony

Świece, świeczniki, lampiony

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności