Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Wnętrze black & white – przegląd inspiracji

Wnętrze black & white – przegląd inspiracji

Stosowanie kontrastów w wystroju wnętrz wymaga wiele odwagi. Potrzeba tu dobrego smaku, wyczucia stylu i formy, zwłaszcza kiedy decydujemy się na czerń i biel. Tego typu aranżacja jest bardzo wyraźna, a podkreślona odpowiednimi dodatkami zyskuje głębię i czystość.

Wnętrze black & white – przegląd inspiracji

O czym pamiętać?

Kiedy zdecydujemy się na urządzenie swoich czterech kątów w czerni i bieli, musimy pamiętać o podstawowej zasadzie – dwubarwna aranżacja zakłada, że kolor jaśniejszy jest dominujący w całym wystroju. W tym przypadku będzie to biel, która wypełni całe pomieszczenia, a czerń dopełni całość poprzez odpowiednie dodatki.

Tego unikaj

Czarno-biała aranżacja jest na tyle wyrazista i charakterystyczna, że wymaga od nas sporej uwagi w doborze dodatków, dekoracji oraz ich form. Tutaj doskonale sprawdzi się zasada: mniej znaczy więcej. Geometryczne formy stosujmy z umiarem, tak by poszczególne elementy tworzyły razem spójną całość. Jeśli zdecydowaliście się na szachownicę na podłodze w kuchni, dopasujcie do niej proste i minimalistyczne meble w jednym z dwóch kontrastujących barw – albo czerń, albo biel.

Żadnej niepewności!

Urządzanie mieszkania w czerni i bieli wymaga od nas pełnej decyzyjności. Nie ma miejsca na kompromisy. Pamiętać trzeba, że biały kolor optycznie powiększa, czarny zmniejsza. Sami musicie zadecydować, na jakim efekcie Wam zależy. Również decydując się na kolorowe dodatki, musicie bardzo uważać, by nie zaburzyć całego konceptu czerni i bieli jako dominujących barw w pomieszczeniu. Jeśli jednak chcecie wprowadzić dodatkowy kolor – śmiało! Jak to zrobić?

Odrobina koloru nie zaszkodzi

Trzeba bardzo uważać przy stosowaniu dodatkowych kolorów w czarno-białych wnętrzach. Przesadne dekorowanie przedmiotami w różnych wariantach kolorystycznych może zaburzyć całość aranżacji i zadziałać na jej niekorzyść. Jeśli chcecie uniknąć chaosu i bałaganu, dodajcie jeden kolor poboczny, maksymalnie dwa. To doskonały sposób na dekorowanie wnętrz w zależności od pory roku lub okoliczności. Na Boże Narodzenie możecie wprowadzić czerwone dodatki, wiosną zdecydujcie się na piękną butelkową zieleń. Czarno-białe aranżacje są bardzo praktyczne!

Kiedy czerń i biel współgrają najlepiej?

Czerń i biel sprawdzi się w każdym stylu, ale najlepiej wygląda w minimalizmie, nowoczesności i w skandynawskich wnętrzach. Szykownie i stylowo prezentują się również we wnętrzach typu retro, gdzie ich zestawienie podkreśli harmonię oraz spokój panujące w pomieszczeniu.

 

Wnętrze black & white – przegląd inspiracji

Wyraziste wzory

Jeśli zależy Wam na tym, by aranżacja była jeszcze bardziej wyrazista, zdecydujcie się na jeden element dominujący w pomieszczeniu – może to być podłoga, jedna ściana lub dywan, możliwości jest wiele. Niech ten pojedynczy element wyróżnia się poprzez fantastyczne wzory. Polecamy Wam zwłaszcza szachownicę, pepitkę, krowie łaty i mocne pasy. gdziekolwiek je zastosujecie, pamiętajcie o złotej zasadzie umiaru i równowagi.

Czerń i biel będą wyglądać doskonale w Waszych wnętrzach, jeśli będziecie pamiętać o kilku zasadach ich stosowania. Dzięki temu unikniecie niepotrzebnego chaosu i przesady, a całość kompozycji w tych szlachetnych barwach będzie wyglądała naprawdę stylowo.

Jazda na rolkach – jak zacząć?

Jazda na rolkach – jak zacząć?

Gdzie spędzić noc sylwestrową?

Gdzie spędzić noc sylwestrową?

Jak się chronić przed smogiem w mieszkaniu?

Jak się chronić przed smogiem w mieszkaniu?

Planszówki dla dorosłych – ciekawe gry dla całej rodziny

Planszówki dla dorosłych – ciekawe gry dla całej rodziny

Jak przerobić abażur z papieru?

Jak przerobić abażur z papieru?

Najlepsze książki na marcowy wieczór

Najlepsze książki na marcowy wieczór

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności