Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Wnętrza w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Wnętrza w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Testosteron podobno widoczny jest doskonale w wystroju mieszkania. I choć utarło się, że o męskim wnętrzu mówimy zawsze, gdy natrafiamy na chaos i bałagan, najczęściej ulegamy stereotypom. Mężczyźni bowiem to płeć, która coraz chętniej sięga po oparte na niezwykłym wręcz porządku rozwiązania.

Kolor prawdę Ci powie

Próżno w męskim wystroju wnętrz liczyć na pastele. Mieszkania lub pokoje mężczyzn są jak ich garnitury – to dobrze nasycone, eleganckie koloru, wśród których wyróżniają się czerń, brąz i grafit, a nieobce są również granat, popiel i neutralny beż. Nie oznacza to jednak braku kolorów żywych bowiem tak, jak czerwony krawat dopełnia granatowego garnituru, tak elementy w zdecydowanych jaśniejszych kolorach, a nawet w bieli, są energetyzującym dodatkiem do ciemnych barw.

W męskim wnętrzu jest też miejsce na elementy ze stali, aluminium, miedzi czy kamienia – zazwyczaj w formie dodatków, jednak nigdy zanadto strojnych. Mogą to być designerskie chromowane lampy stojące lub klosze sufitowe kształtem odwołujące się do industrialnych lamp znanych z fabryk, zakładów i loftów.

Wnętrza w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Funkcjonalność przede wszystkim

To ważna wartość w przestrzeni mężczyzny, który nie zastawi parapetu kolekcją kwiatów doniczkowych tak, by nie mógł otworzyć okna. Panowie lubią pomieszczenia, w którym nic im nie przeszkadza. Ustawienie mebli musi więc być optymalne. Kolekcja płyt winna być łatwo osiągalna, więc będzie zajmować półkę na wysokości oczu lub specjalny, elegancki stojak tuż przy sprzęcie grającym.

Multimedia to podstawa

A skoro już wspominamy sprzęt grający (koniecznie złożona z osobnych elementów wieża HIFI, która nigdy nie będzie passé, plus wielkie głośniki!), warto wspomnieć o poczesnym miejscu dla sprzętu audiowizualnego. Mężczyźni to zazwyczaj kinomani, a rozmiar ma dla nich znaczenie, więc duży płaski telewizor to podstawa. Zastąpić go może tylko rzutnik doskonały do wspólnego oglądania meczu piłki nożnej.

Meble mogą być też oazą dla kolekcji muzycznej lub filmowej, a pokolenie 20-40 latków nierzadko prezentować będzie zestaw gier komputerowych. W tym przypadku w salonie przy ekranie LED nie może zabraknąć konsoli (najnowszego modelu Playstation lub Xbox) z dwoma kontrolerami tak, by można było na żywo grać z gośćmi lub rodziną.

Wnętrza w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Industrialnie, betonowo, modernistycznie

Męskie wnętrza to albo lofty, albo pomieszczenia na nie stylizowane. Modne więc są tynki strukturalne symulujące stare, zniszczone ściany, a także cegła elewacyjna (ale zazwyczaj nie klinkierowa!) oraz ozdobne płyty betonowe. Całości dopełniają modernistyczne meble o prostej, funkcjonalnej konstrukcji.

Antyki, owszem, także znajdą się w męskich wnętrzach, ale raczej w domkach myśliwskich czy obiektach dworskich. Nowoczesne mieszkania i domy urządzane przez mężczyzn to jednak miejsce dla konstrukcji nowoczesnych, choć niekoniecznie lśniących nowością, bowiem styl industrialny, tak charakterystyczny dla loftów, ma prawo charakteryzować się stylizowanymi zniszczeniami, jak np. kolory symulujące rdzę.

Pasje prawdziwego mężczyzny

Męskie wnętrza mają mówić wiele o ich właścicielu i jego pasjach. Choć panowie nie gustują w ozdobach, które ich zdaniem zbierają tylko kurz, z dumą zaprezentują na półce choćby kolekcję starych aparatów fotograficznych.

Coraz częściej nieodłącznym elementem wnętrza urządzonego przez testosteron jest teleskop lub luneta na statywie. Równie modne stały się fototapety ze zdjęciami symbolizującymi męskie pasje. Mogą to być szybkie samochody, ale i schemat budowy silnika (sic!). Wielu panów oprawi też i zaprezentuje plakaty filmowe, zwłaszcza z “Gwiezdnych wojen”.

Wnętrza w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Serialowy pan doskonały

Kto szuka inspiracji, powinien sięgnąć po serial “Nip/Tuck” (w Polsce wyświetlany jako “Bez skazy”). Jednym z jego bohaterów jest dr Christian Troy, chirurg plastyczny i niepoprawny podrywacz.

Apartamenty wynajmowane przez bohatera to przykład niezwykle eleganckiego, męskiego minimalizmu, który doceni… każda kobieta! Nic dziwnego, bowiem za wzorcowe męskie wnętrza w serialu odpowiada Ellen Brill, znakomita projektantka i stylistka wnętrz, której nazwisko doskonale znane jest w branży filmowej i telewizyjnej. Jej stylizacje można oglądać na stronie www.ellenbrill.com

Pokochaj poddasza!

Pokochaj poddasza!

Azja – zwyczaje, jakie warto znać

Azja – zwyczaje, jakie warto znać

Akcesoria, dzięki którym łatwiej schudniesz

Akcesoria, dzięki którym łatwiej schudniesz

5 pomysłów na szybki lunch do pracy

5 pomysłów na szybki lunch do pracy

Przygotuj swój ogród na zimę

Przygotuj swój ogród na zimę

Konkurs #homexmas

Konkurs #homexmas

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności