Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Tapety w stylu odrapanych ścian

Tapety w stylu odrapanych ścian

Odrapane ściany i odchodząca tapeta to według Was oznaka, że najwyższy czas na remont? Niekoniecznie! Okazuje się, że to jeden z gorętszych trendów 2018 roku!

Najlepsi architekci wnętrz obecnie inspirują się filozofią wabi-sabi. To pochodząca z Japonii zasada, która kończy z perfekcjonizmem w designie i katalogowymi wnętrzami. Asymetria, niedoskonałość i surowość to główne cechy tego stylu.

Inspiracje pochodzące z tego trendu w tym sezonie odzwierciedlają nie tylko dodatki, ale także ściany mieszkań. Jeżeli chcemy wprowadzić taki styl do naszych czterech kątów, a nie chcemy, by tynk osypywał się ze ścian, a w domu zapanował nieporządek – idealnym rozwiązaniem będą specjalne tapety, które idealnie odwzorowują ten efekt. Są one estetycznie wykończone, a ich główną zaletą jest to, że jeżeli kiedyś znudzi nam się ten styl wystroju wnętrza – z łatwością będziemy mógł je zerwać i przemalować ścianę. Ponowne tynkowanie, szlifowanie i gruntowanie ściany nie będzie potrzebne.

Najważniejsze: umiar

Decydując się na to odważne rozwiązanie, pamiętajmy by znaleźć złoty środek. Pokrywając taką tapetą wszystkie ściany danego pokoju możemy trochę przesadzić z efektem i sprawić, że pomieszczenie stanie się przytłaczające. Jedna lub dwie ściany z takim wzorem, w połączeniu z pozostałymi pomalowanymi farbą, których kolorystyką nawiązywać będzie do wybranego przez nas wzoru, mogą okazać się najlepszym połączeniem

Taka odrapana ściana sama w sobie jest bardzo mocnym elementem wystroju wnętrza. Umieszczając w nim dużą ilość mebli i dodatków, z pewnością osiągniemy mniej przytłaczający efekt. To ściana powinna grać pierwsze skrzypce w wystroju takiego miejsca, zadbajmy o tym by odpowiednio wyeksponować, a nie przyćmić ten niesamowity efekt.

Postaw na kolor

Odrapane ściany nie muszą być szaro-bure. W takiej stylizacji naszego wnętrza możemy również wprowadzić żywe akcenty, dzięki którym nasze wnętrze nabierze charakteru. Tapetę z kolorowymi akcentami śmiało możemy zestawić z przedmiotami o podobnej kolorystyce. Uzyskamy przyjemną dla oka spójność wizualną, a nasze wnętrze stanie się przestrzenią przemyślaną w każdym calu.

Z czym połączyć?

Tapety w tym stylu świetnie skomponują się z naturalnymi dodatkami. Wełna, len, kamień, skóra i drewno to najlepszy trop. Takie wnętrze świetnie uzupełni też ręcznie robiona ceramika w nowoczesnej formie.

Na tle tapety doskonale będzie wyglądał też efektowny żyrandol lub odnowiona komoda z lat 70-tych. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością mebli nawiązujących do stylu vintage. W kontrze do tych mocnych elementów, resztę pokoju zaaranżujmy używając minimalistycznych, nowoczesnych mebli. Efekt murowany!

Jak wpleść ruch w naszą codzienność?

Jak wpleść ruch w naszą codzienność?

Farby z mieszalnika – co różni je od gotowych produktów?

Farby z mieszalnika – co różni je od gotowych produktów?

Deska serów – jak ją skomponować?

Deska serów – jak ją skomponować?

Przegląd stolików kawowych

Przegląd stolików kawowych

Berlin śladami architektury

Berlin śladami architektury

Strefy dla dziecka w domu

Strefy dla dziecka w domu

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności