Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Tapety w stylu odrapanych ścian

Tapety w stylu odrapanych ścian

Odrapane ściany i odchodząca tapeta to według Was oznaka, że najwyższy czas na remont? Niekoniecznie! Okazuje się, że to jeden z gorętszych trendów 2018 roku!

Najlepsi architekci wnętrz obecnie inspirują się filozofią wabi-sabi. To pochodząca z Japonii zasada, która kończy z perfekcjonizmem w designie i katalogowymi wnętrzami. Asymetria, niedoskonałość i surowość to główne cechy tego stylu.

Inspiracje pochodzące z tego trendu w tym sezonie odzwierciedlają nie tylko dodatki, ale także ściany mieszkań. Jeżeli chcemy wprowadzić taki styl do naszych czterech kątów, a nie chcemy, by tynk osypywał się ze ścian, a w domu zapanował nieporządek – idealnym rozwiązaniem będą specjalne tapety, które idealnie odwzorowują ten efekt. Są one estetycznie wykończone, a ich główną zaletą jest to, że jeżeli kiedyś znudzi nam się ten styl wystroju wnętrza – z łatwością będziemy mógł je zerwać i przemalować ścianę. Ponowne tynkowanie, szlifowanie i gruntowanie ściany nie będzie potrzebne.

Najważniejsze: umiar

Decydując się na to odważne rozwiązanie, pamiętajmy by znaleźć złoty środek. Pokrywając taką tapetą wszystkie ściany danego pokoju możemy trochę przesadzić z efektem i sprawić, że pomieszczenie stanie się przytłaczające. Jedna lub dwie ściany z takim wzorem, w połączeniu z pozostałymi pomalowanymi farbą, których kolorystyką nawiązywać będzie do wybranego przez nas wzoru, mogą okazać się najlepszym połączeniem

Taka odrapana ściana sama w sobie jest bardzo mocnym elementem wystroju wnętrza. Umieszczając w nim dużą ilość mebli i dodatków, z pewnością osiągniemy mniej przytłaczający efekt. To ściana powinna grać pierwsze skrzypce w wystroju takiego miejsca, zadbajmy o tym by odpowiednio wyeksponować, a nie przyćmić ten niesamowity efekt.

Postaw na kolor

Odrapane ściany nie muszą być szaro-bure. W takiej stylizacji naszego wnętrza możemy również wprowadzić żywe akcenty, dzięki którym nasze wnętrze nabierze charakteru. Tapetę z kolorowymi akcentami śmiało możemy zestawić z przedmiotami o podobnej kolorystyce. Uzyskamy przyjemną dla oka spójność wizualną, a nasze wnętrze stanie się przestrzenią przemyślaną w każdym calu.

Z czym połączyć?

Tapety w tym stylu świetnie skomponują się z naturalnymi dodatkami. Wełna, len, kamień, skóra i drewno to najlepszy trop. Takie wnętrze świetnie uzupełni też ręcznie robiona ceramika w nowoczesnej formie.

Na tle tapety doskonale będzie wyglądał też efektowny żyrandol lub odnowiona komoda z lat 70-tych. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością mebli nawiązujących do stylu vintage. W kontrze do tych mocnych elementów, resztę pokoju zaaranżujmy używając minimalistycznych, nowoczesnych mebli. Efekt murowany!

Najpiękniejsze miejsca na jesienną podróż

Najpiękniejsze miejsca na jesienną podróż

Jak ożywić ściany za pomocą tapet?

Jak ożywić ściany za pomocą tapet?

Kreatywne sposoby na pomalowanie ścian

Kreatywne sposoby na pomalowanie ścian

Świąteczne i sylwestrowe dekoracje DIY

Świąteczne i sylwestrowe dekoracje DIY

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Ciepłe i kolorystyczne wnętrza w jednym kadrze

Ciepłe i kolorystyczne wnętrza w jednym kadrze

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności