Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty po wielu latach w niełasce powracają jako element aranżacji wnętrz. Motyw roślinny w dekoracji pomieszczeń oraz na tekstyliach od kilku sezonów święci triumfy, nic więc dziwnego, że coraz częściej sięga się po imitację fantazyjnych palm, jak i wymagających systematycznej pielęgnacji storczyków.

Sztuczna roślinność to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu lub ręki do żywych kwiatów, a które pragną szybko przeobrazić swoje otoczenie.

Kwiatowa kurtyna

Bardzo efektownym, a przy okazji tanim sposobem na udekorowanie pokoju sztucznymi kwiatami, jest stworzenie kwiatowej kurtyny lub girlandy. Można je przykleić lub przyczepić na różnych wysokościach bezpośrednio do ściany, jak również przywiązać do gałęzi i zawiesić. Ścienna kurtyna to gwarancja zachwycającej metamorfozy, która będzie cieszyć oko długie miesiące, a nawet lata, a ozdobę można dostosować do panujących aktualnie warunków pogodowych i trendów. Kwiatowa ściana, w zależności od użytych dodatków, może przywodzić na myśl dziką i bujną roślinność dżungli, romantyczny kącik estetki czy letni ogród w rozkwicie. Ten rodzaj ozdoby sprawdzi się w przypadku minimalistycznych, jasnych wnętrz. Jest chętnie wykorzystywany również przez kawiarnie, które za pomocą takich kurtyn tworzą w swoich wnętrzach cukierkowy, a nawet bajkowy klimat.

Dodatek w tle

Sztuczne liście i kwiaty mogą posłużyć również jako uzupełnienie innej dekoracji. Wkomponowane w makramy, ramki na zdjęcia czy geometryczne formy, będą stanowić doskonałe urozmaicenie danej kompozycji. Modne są także plastikowe sukulenty, świetnie prezentujące się w ceramice i betonowych doniczkach, w wyglądzie niemal nieodbiegające od swoich żywych pierwowzorów. Dodatek aranżacyjny w postaci sztucznych kwiatów to  dobre rozwiązanie, pod wieloma względami wyprzedzające kompozycje z roślin ciętych. Ich żywotność wynosi zazwyczaj kilka lub kilkanaście dni, regularny zakup roślin może znacząco uszczuplić zawartość portfela, nie zapominając również o najbardziej oczywistym aspekcie – opieka nad nimi wymaga czasu, wiedzy oraz odpowiednich środków ochrony i pielęgnacji.

Kompozycje kwiatowe

Wbrew pozorom sztuczne kwiaty nie zawsze na takie wyglądają i z łatwością można z nich wyczarować przyciągające uwagę aranżacje. Jest mnóstwo roślin, które mają na tyle ciekawe kształty, jak np. palmy, monstery, eukaliptusy czy peonie, że nawet pojedyncze kwiaty i gałęzie ustawione w naczyniach o różnych kształtach, będą prezentować się zjawiskowo. Co ważne – tradycyjnym wazonom towarzyszą również butelki z kolorowego szkła, stare konewki i doniczki czy menzurki.

5 pomysłów na sobotnie śniadanie

5 pomysłów na sobotnie śniadanie

Jak wybrać szelki dla psa?

Jak wybrać szelki dla psa?

Pomysły na ekologiczny dom

Pomysły na ekologiczny dom

Garden party w stylu tropikalnym lub boho!

Garden party w stylu tropikalnym lub boho!

Magicznych świąt!

Magicznych świąt!

Pokochaj poddasza!

Pokochaj poddasza!

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności