Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Saltwash – opis trendu i najciekawszych realizacji

Saltwash – opis trendu i najciekawszych realizacji

Jeśli myślisz, że w dekoratorstwie wnętrz powiedziano już ostatnie słowo, jesteś w błędzie. Niedawno do Polski dotarł oryginalny trend zwany saltwash. Nie masz pojęcia o co chodzi? Już wyjaśniamy!

Produkt Saltwash – nazywany tajemniczo pudrem, pozwala na imitowanie erozji występującej naturalnie na powierzchniach pod wpływem działania słońca i słonego morskiego powietrza. Można go dodawać do dowolnego rodzaju farby i zyskać mieszankę, która w łatwy sposób postarzy meble, zwłaszcza te drewniane. Ten organiczny proszek zawiera naturalną sól morską, co pozwala nadawać malowanym powierzchniom ciekawej faktury. Dzięki temu pudrowi, domowy wystrój w stylu vintage jest na wyciągnięcie ręki i pędzla!

Gdzie stosować saltwash?

Meble to nie jedyne przedmioty, którym możesz nadać nowy wygląd. Saltwash stosowany jest zarówno na powierzchniach drewnianych, jak i laminowanych, ścianach, podłogach, a nawet tkaninach. Może być aplikowany m.in. na szkło, tworzywa sztuczne i drewno, co daje wiele możliwości przy tworzeniu wystroju w stylach rustykalnym czy shabby chic. Podkreślanie tekstury mebli i wydobywanie z nich ich charakteru zazwyczaj wiąże się z czasem, naturalne starzenie się mebli trwa bowiem długie lata. Dzięki Saltwash proces ten skrócony jest do minimum. Piękne stylizowane za pomocą tego pudru meble ucieszą każdego kochającego morską bryzę i letnie słońce, bo właśnie z tym kojarzone są meble stworzone z jego dodatkiem.

 

Przykłady realizacji:

Odcienie oceanu

Osoby, które kochają marynistyczne motywy lub po prostu lubią odcienie przywodzące na myśl głębię oceanu z pewnością zainteresują się tak odnowioną szafką. W odpowiednim otoczeniu może dodać wnętrzu morskiego sznytu, a patrzenie na nią przywodzi skojarzenia z otchłanią, ale również z przyjemnym szumem fal i spokojem ducha towarzyszącym pluskowi wody.

Shabby vintage

Miłośnicy celowych niedoskonałości, otarć, obić oraz startej farby z pewnością docenią charakter, który potrafi dodać do starych mebli technika saltwashingu. To właśnie dzięki niej stare meble stają się vintage i stanowią elegancki, charyzmatyczny dodatek do wnętrza. Wystarczy spojrzeć na szafkę, którą w minimalistyczny, ale pełen wyrazistości sposób odnowiono pudrem Saltwash. Teraz mebel ma własną osobowość i historię, która przyciąga spojrzenia degustatorów stylu.

Popołudniowa kawa na skrawku kosmosu

Saltwashing nie oznacza jednak tylko marynistycznych odcieni albo vintage bieli. Technika ta jest tak elastyczna i pozostawia tyle pola do manewru, że na taras można zaprosić nawet fragment kosmosu! Odnowiony w tej technice stół potrafi zaskoczyć abstrakcyjnością, color-blockinowym dobraniem barw oraz pozornym chaosem, który przedstawia ludzkie wyobrażenia o pięknych mgławicach i chaosie w głębokim, tajemniczym kosmosie.

Ciepłe i kolorystyczne wnętrza w jednym kadrze

Ciepłe i kolorystyczne wnętrza w jednym kadrze

Wnętrza w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Wnętrza w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Ekwipunek grzybiarza

Ekwipunek grzybiarza

Jazda na rolkach – jak zacząć?

Jazda na rolkach – jak zacząć?

Jak oszczędzić na własne cztery kąty?

Jak oszczędzić na własne cztery kąty?

Jak wyrobić nawyk?

Jak wyrobić nawyk?

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności