Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Saltwash – opis trendu i najciekawszych realizacji

Saltwash – opis trendu i najciekawszych realizacji

Jeśli myślisz, że w dekoratorstwie wnętrz powiedziano już ostatnie słowo, jesteś w błędzie. Niedawno do Polski dotarł oryginalny trend zwany saltwash. Nie masz pojęcia o co chodzi? Już wyjaśniamy!

Produkt Saltwash – nazywany tajemniczo pudrem, pozwala na imitowanie erozji występującej naturalnie na powierzchniach pod wpływem działania słońca i słonego morskiego powietrza. Można go dodawać do dowolnego rodzaju farby i zyskać mieszankę, która w łatwy sposób postarzy meble, zwłaszcza te drewniane. Ten organiczny proszek zawiera naturalną sól morską, co pozwala nadawać malowanym powierzchniom ciekawej faktury. Dzięki temu pudrowi, domowy wystrój w stylu vintage jest na wyciągnięcie ręki i pędzla!

Gdzie stosować saltwash?

Meble to nie jedyne przedmioty, którym możesz nadać nowy wygląd. Saltwash stosowany jest zarówno na powierzchniach drewnianych, jak i laminowanych, ścianach, podłogach, a nawet tkaninach. Może być aplikowany m.in. na szkło, tworzywa sztuczne i drewno, co daje wiele możliwości przy tworzeniu wystroju w stylach rustykalnym czy shabby chic. Podkreślanie tekstury mebli i wydobywanie z nich ich charakteru zazwyczaj wiąże się z czasem, naturalne starzenie się mebli trwa bowiem długie lata. Dzięki Saltwash proces ten skrócony jest do minimum. Piękne stylizowane za pomocą tego pudru meble ucieszą każdego kochającego morską bryzę i letnie słońce, bo właśnie z tym kojarzone są meble stworzone z jego dodatkiem.

 

Przykłady realizacji:

Odcienie oceanu

Osoby, które kochają marynistyczne motywy lub po prostu lubią odcienie przywodzące na myśl głębię oceanu z pewnością zainteresują się tak odnowioną szafką. W odpowiednim otoczeniu może dodać wnętrzu morskiego sznytu, a patrzenie na nią przywodzi skojarzenia z otchłanią, ale również z przyjemnym szumem fal i spokojem ducha towarzyszącym pluskowi wody.

Shabby vintage

Miłośnicy celowych niedoskonałości, otarć, obić oraz startej farby z pewnością docenią charakter, który potrafi dodać do starych mebli technika saltwashingu. To właśnie dzięki niej stare meble stają się vintage i stanowią elegancki, charyzmatyczny dodatek do wnętrza. Wystarczy spojrzeć na szafkę, którą w minimalistyczny, ale pełen wyrazistości sposób odnowiono pudrem Saltwash. Teraz mebel ma własną osobowość i historię, która przyciąga spojrzenia degustatorów stylu.

Popołudniowa kawa na skrawku kosmosu

Saltwashing nie oznacza jednak tylko marynistycznych odcieni albo vintage bieli. Technika ta jest tak elastyczna i pozostawia tyle pola do manewru, że na taras można zaprosić nawet fragment kosmosu! Odnowiony w tej technice stół potrafi zaskoczyć abstrakcyjnością, color-blockinowym dobraniem barw oraz pozornym chaosem, który przedstawia ludzkie wyobrażenia o pięknych mgławicach i chaosie w głębokim, tajemniczym kosmosie.

10 wnętrzarskich hitów tego lata

10 wnętrzarskich hitów tego lata

Noworoczne postanowienia

Noworoczne postanowienia

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Jesień w słoiku – październikowe przetwory

Jesień w słoiku – październikowe przetwory

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Jak samodzielnie położyć panele – sprawdź jakie to proste!

Jak samodzielnie położyć panele – sprawdź jakie to proste!

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności