Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

To prawda, przestrzeń pod schodami kojarzy się dziś przede wszystkim z domowym aresztem Harry’ego Pottera. W realnym świecie jednak może to być miejsce znacznie bardziej przyjazne i praktyczne. Otwarte czy zamknięte, oferuje nam całą gamę pomysłów, które zadowolą najbardziej nawet wybredne gusta.

Garderoba

To chyba najczęstszy sposób zagospodarowania przestrzeni pod schodami. Z powodzeniem możemy tam urządzić otwarty lub półotwarty kącik dla domowników i gości, gdzie będzie można zostawić kurtki, płaszcze i buty. Przyda się tu też siedzisko, by można było obuwie wygodnie zakładać, oraz duże pionowe lustro i stosowne oświetlenie. Może to być jednak również przestrzeń zamknięta, by ukryć nadmiar odzienia za estetyczną ścianką. W środku zamontujemy wtedy wieszaki i półki, a jeśli znajdzie się miejsce, również szafkę lub stojak na buty.

Ażurowe królestwo

Doskonałym, choć wciąż mało w Polsce modnym rozwiązaniem jest ażurowa ścianka podzielona na prostokątne przestrzenie, w których umieścimy dopasowane ozdobne pudełka. To idealne wręcz miejsce na wszelkiej maści szpargały, których nie chcemy wyrzucić. Pamiętajmy jednak, by przed zaprojektowaniem takiej ścianki, a zwłaszcza rozmiarów jej okienek, sprawdzić uprzednio, w jakich wielkościach dostępne są pudełka, które będziemy chcieli w nich umieścić. Całość wyglądać będzie dobrze tylko wtedy, gdy zrobiona zostanie na miarę.

 

Biblioteczka

Prosty, a jakże praktyczny pomysł dla każdego bibliofila! Każdy miłośnik literatury wie, jak wielki problem sprawia przechowywanie stale rosnącej liczby książek. Tymczasem przestrzeń pod schodami to znakomite miejsce na pokaźną biblioteczkę.

Kącik relaksacyjny

Jeśli tylko wystarczy nam miejsca, pomysł biblioteczki możemy kreatywnie rozwinąć, wzbogacając ją o wygodne siedzisko czy leżankę, dzięki czemu stworzymy relaksacyjny kącik czytelniczy. To nieoceniona wręcz oaza spokoju w momencie, gdy w salonie reszta rodziny ogląda pasjonujący mecz, a my wolimy w ciszy oddać się dobrej książce.

Ekspozycja stała

Miłośnicy sztuki mogą przestrzeń pod schodami zagospodarować na minigalerię. Na ścianie można umieścić dyskretnie podświetlony obraz, a na ziemi postawić ulubioną rzeźbę. Także i tu z pomocą może przyjść ażurowa ścianka, dzięki której będziemy mogli zaprezentować mniejsze formy, takie jak ceramika. Warto wtedy pokusić się o dodatkowe, ledowe oświetlenie, które podkreśli walory prezentowanych prac.

 

Ogródek

Brzmi to mało wiarygodnie, ale jest jak najbardziej możliwe! Ba, coraz bardziej modne! Możemy bowiem miejsce pod schodami zagospodarować jako miniogród pełen kwiatów i roślin. Z uwagi na fakt, iż przestrzeń ta ma zmienną, wzrastającą wysokość, donice stawiamy, rozpoczynając na roślinach niskopiennych, a kończąc na wysokopiennych.

Mieszkanie dla czworonoga

Wspaniały pomysł, który ma coraz większą rzeszę zwolenników. Przestrzeń pod schodami doskonale nadaje się na domek dla naszych milusińskich. Możemy tam zrobić park zabaw i legowisko dla kotów lub domek dla psów. W tym pierwszym przypadku multum inspiracji znaleźć można w tzw. kocich kawiarniach, które stają się coraz bardziej popularne w dużych miastach. Kocie półeczki, hamaki, domki “na drzewie”, drapaki, tunele – wszystko to może stworzyć niezwykły i miły dla oka plac zabaw, w którym koty będą czuły się naprawdę szczęśliwe. Z kolei bardziej zabudowana przestrzeń z przytulnym pokoikiem będzie znakomitym miejscem dla psa.

Narzędziownia

Schody wiodące do piwnicy to z kolei znakomite miejsce na męski kącik majsterkowicza. Można bowiem pod nimi urządzić narzędziownię z półkami, szufladkami i stolikiem. Może to być także magazyn części samochodowych lub nawet pralnia z koszem na brudną bieliznę i miejscem na środki czystości.

 

Decyzja należy do Ciebie

Pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni pod schodami jest oczywiście znacznie więcej. Możemy tam urządzić szafkę na wino, magazyn sprzętu sportowego, wieszaki na rowery, kominek, maleńką, przytulną sypialnię czy aneks kuchenny. Wszystko zależy od powierzchni, wysokości, głębokości i szerokości wnęki, miejsca, w którym się znajduje i… naszej wyobraźni!

Ciche AGD dla Ciebie i Twojej rodziny

Ciche AGD dla Ciebie i Twojej rodziny

Drugie śniadanie w pracy – 10 pomysłów na szybką przekąskę  


Drugie śniadanie w pracy – 10 pomysłów na szybką przekąskę  


Wiosenny plan treningowy

Wiosenny plan treningowy

Jak jesienią utrzymać porządek w przedpokoju?

Jak jesienią utrzymać porządek w przedpokoju?

Wnętrze w stylu modern

Wnętrze w stylu modern

Savoir-vivre turysty

Savoir-vivre turysty

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności