Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Jak przekształcić mieszkanie dla singla w mieszkanie dla pary?

Jak przekształcić mieszkanie dla singla w mieszkanie dla pary?

Remont czy przekształcenie mieszkanie, zwłaszcza to związane ze zmianą liczby domowników, zawsze wiąże się z koniecznością maksymalnego wykorzystania posiadanej przestrzeni w taki sposób, aby dane miejsce było funkcjonalne. W jaki sposób zmienić mieszkanie dla singla w mieszkanie odpowiednie dla pary?

Nie ma przekształcania bez planowania

Przekształcenie danego pomieszczenia powinniście rozpocząć od rozmowy na temat elementów, przedmiotów czy mebli, bez których nie wyobrażacie sobie wspólnego mieszkania. Być może jesteście w stanie zrezygnować z łóżka i kanapy na rzecz tej drugiej, zyskując tym samym miejsce na domowe biuro? Może nie potrzebujecie wielkiej szafy w sypialni, a wystarczą Wam komoda i wieszak na ubrania? Dodatkowa osoba w mieszkaniu to dodatkowe przedmioty, pamiątki, meble i sprzęt, które należy tak wkomponować w przestrzeń, aby jej nie zagracić i nie przytłoczyć – szczególnie jeśli w grę wchodzi niewielkie mieszkanie, w którym dotychczas mieszkała jedna osoba. Z tego względu warto przejrzeć swój dobytek i ustalić, z których elementów można i warto zrezygnować, a które są niezbędne. Przeprowadzka może być również okazją do oddania bądź sprzedania tych rzeczy, z których nie macie już pożytku oraz tych ubrań, których z różnych względów nie nosicie. Zminimalizowanie stanu posiadania z pewnością ułatwi aranżację mieszkania dla dwojga.

Jak przekształcić mieszkanie dla singla w mieszkanie dla pary?

Myślcie funkcjonalnie

Inwencja twórcza i wyobraźnia przestrzenna przydadzą się Wam przy zmianach, których dokonacie podczas przekształcania wymarzonego M. Pamiętajcie o korzystaniu z nieoczywistych rozwiązań, które pomogą zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie będą stanowić element dekoracyjny. Z szerokiego parapetu możecie zrobić biurko czy toaletkę, niepotrzebne na co dzień przedmioty schować w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach i umieścić pod łóżkiem. Regały na książki sprawdzą się nie tylko w przypadku ulubionych lektur, ale również wszelkiego rodzaju wazonów, pamiątek czy segregatorów z dokumentami. Wyeksponujecie je na dodatkowych półkach, które nie zabiorą niezbędnej przestrzeni na stojące meble, takie jak komoda, fotel czy kanapa. Materiałowe, wiszące półki zdadzą egzamin zarówno w szafie, jak i w łazience, w której mogą zostać powieszone np. na drzwiach czy wieszaku na ręczniki. To właśnie odpowiednia organizacja przestrzeni pozwoli w pełni z niej korzystać, nawet jeżeli mieszkanie jest małe. Segregacja rzeczy i zorganizowanie ich w szafach oraz szufladach pozwoli na zaoszczędzenie miejsca. Przydadzą się do tego pojemniki, segregatory, pudełka, kosze i organizery, które bez problemu znajdziecie w sklepach z akcesoriami wnętrzarskimi i przedmiotami gospodarstwa domowego.

Jak przekształcić mieszkanie dla singla w mieszkanie dla pary?

Bądźcie designerami we własnym domu

Sposobów na zmianę wystroju jest wiele. W niewielkich mieszkaniach, które mimo swych rozmiarów muszą pełnić wiele funkcji, warto zadbać o wydzielenie stref – snu, rozrywki, pracy. Posłużyć Wam do tego mogą nie tylko drzwi, ale również meble czy zasłony. Aby móc wspólnie cieszyć się z klimatu mieszkania, zadbajcie o dodatki, które nadadzą mu domowej atmosfery. Wykorzystajcie pamiątki, zdjęcia, plakaty, wprowadźcie do wspólnej przestrzeni trochę życia w postaci roślin doniczkowych i ciętych kwiatów. Kupcie dodatki – koce, poduszki, zasłony bądź rolety, świeczki i inne elementy dekoracyjne pasujące do Waszego lokum i do Was. Te zabiegi, oprócz pragmatyzmu i organizacji, przyczynią się do stworzenia pięknego miejsca, odpowiedniego dla potrzeb obojga domowników.

Jak przekształcić mieszkanie dla singla w mieszkanie dla pary?
Przegląd stolików kawowych

Przegląd stolików kawowych

Renesans płytek patchworkowych

Renesans płytek patchworkowych

Kuchenny zawrót głowy

Kuchenny zawrót głowy

10 sposobów na organizację czasu i przestrzeni

10 sposobów na organizację czasu i przestrzeni

Pomysły na przechowywanie biżuterii

Pomysły na przechowywanie biżuterii

Ekwipunek grzybiarza

Ekwipunek grzybiarza

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności