Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Przegląd książek i filmów animowanych dla dzieci

Przegląd książek i filmów animowanych dla dzieci

Wybór odpowiedniej bajki dla dzieci – czy to w formie książkowej, czy też filmowej – tylko z pozoru wydaje się prosty. Oprócz dobrze znanej klasyki, na rynku pojawiają się co chwilę warte uwagi nowości – trzeba przyznać szczerze, że łatwo się pogubić, a podjęcie decyzji zakupowej staje się zadaniem wymagającym. Przychodzimy z pomocą – podpowiadamy kilka wartych uwagi książek i filmów animowanych dla najmłodszych.

KSIĄŻKI

„Mikołajek” René Goscinny i Jean-Jacques Sempé

Seria książek napisana przez René Goscinny’ego i zilustrowana przez Jean-Jacques’a Sempé już od 50 lat jest jedną z najpopularniejszych lektur dla dzieci, przy których i dorośli bawią się znakomicie. Opowiadania napisane są z wielkim humorem, a do tego pięknie zilustrowane. Tytułowy Mikołajek oraz paczka jego przyjaciół (Alcest, Ananiasz, Euzebiusz, Gotfryd, Rufus, Joachim i Kleofas) to prawdziwa mieszanka wybuchowa, której przygody ze szkoły, podwórka, domu czy wakacyjnych wyjazdów czyta się z ogromną przyjemnością i wielkim uśmiechem na twarzy. I choć najczęściej chłopcy mają dobre intencje lub po prostu są ciekawi świata, wynikają z tego rozmaite perypetie i kłopoty.

„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martin Widmark, różne części serii

Akcja książek rozgrywa się w Szwecji, w małym miasteczku Valleby i jego okolicach. Lasse i Maja to dwójka przyjaciół z tej samej klasy, których łączy zamiłowanie do tajemnic i niewyjaśnionych spraw. Dzieci wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne i pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki. Mali czytelnicy wraz z głównymi bohaterami przeżywają rozmaite przygody i z wypiekami na twarzach śledzą losy każdej historii z serii – a ukazało się ich już kilkadziesiąt! Dzięki ilustracjom Heleny Willis, dużej czcionce i wciągającej akcji, to lektura, obok której trudno przejść obojętnie.

„Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości” Michał Rusinek

W tym roku Polska świętuje stulecie niepodległości – z tej okazji Michał Rusinek postanowił zmodyfikować odpowiedzi na pytania, które dobrze znamy z wiersza Władysława Bełzy „Katechizm dziecka polskiego”. Autor na nowo definiuje patriotyzm i miłość do ojczyzny, czym sprawia, że wielkie słowa stają się dzieciom znacznie bliższe i dobrze zrozumiałe. Kolorowe ilustracje, przystępny język i mądre, wolne od patosu zdania – właśnie tego potrzebują dzieci!

„Basia. Wielka księga” Zofia Stanecka

Główną bohaterką jest rezolutna kilkulatka Basia, która zawsze ma wiele pomysłów w głowie i jeszcze więcej pytań. Jest kreatywna, twórcza i zabawna, ale też potrafi się zezłościć, pokłócić z bratem, czy zachować nie w porządku wobec rodziców – i pewnie dlatego jest tak bliska małym czytelnikom. Opowiadania o Basi pomagają dzieciom zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach i uczą rozpoznawania często trudnych emocji. Fantastyczna zabawa i mądra lektura, przy której nawet dorośli nie raz uśmiechną się i odnajdą codzienne, życiowe sytuacje.

POLECANY PRODUKT

 

 

FILMY

„Zwierzogród”

Tytułowy Zwierzogród to miasto zamieszkiwane wyłącznie przez zwierzęta. Ambitna Judy Hops jest początkującą policjantką, a jako pierwszy zatrudniony na posterunku królik, pragnie pokazać wszystkim dookoła, że nie znalazła się w tym zawodzie przypadkiem. Kiedy trafia na kryminalną zagadkę, rusza tropem tajemnicy, a jej partnerem w śledztwie zostaje gadatliwy i szczwany lis Nick Bajer. Twórcy filmu serwują nam zabawną i wciągająca historię z pięknym morałem – możesz być tym, kim chcesz i nie pozwól nikomu zniszczyć swoich marzeń.

„Coco”

Miguel to dwunastolatek, który kocha muzykę i ma wielki talent… a przynajmniej tak mu się wydaje, bo nie miał jeszcze okazji tego sprawdzić. Chłopiec dorasta w rodzinie, która wiele pokoleń temu nałożyła na swój dom zaskakujący zakaz: zero muzyki!  Miguel chciałby być artystą pokroju słynnego Ernesta de la Cruza, znakomitego i uwielbianego piosenkarza, tymczasem jego bliscy widzą w nim kolejnego szewca. Kiedy nadchodzi Día de los Muertos (Dzień Zmarłych), Miguel za sprawą magii wyrusza na niezwykłą wyprawę do Krainy Zmarłych. Czy uda mu się powrócić do świata żywych, rozwikłać zagadkę stojącą za historią swojej rodziny i przy okazji spełnić marzenia?

„Sing”

Buster Moon to tryskający optymizmem koala, a także dyrektor podupadającego, tonącego w długach teatru. Aby ratować swój interes ogłasza konkurs dla wokalistów. Do teatru zgłaszają się setki chętnych na karierę muzyczną i główną nagrodę. Wśród nich jest Rosita – matka 25 prosiąt, która w głębi duszy jest wielką divą, Johnny – młody goryl, który od rodzinnej mafii woli występy na scenie, Meena – słonica z wielkim talentem i jeszcze większą nieśmiałością oraz Ash – jeżozwierz, której w sercu gra rock. Fantastyczna zabawa w rytm największych światowych przebojów muzycznych, mądra opowieść i film, który po prostu trzeba zobaczyć!

„Vaina: Skarb oceanu”

Odważna, uparta i ambitna – taka właśnie jest Vaiana, bohaterka filmu Disney’a, który w zeszłym roku podbił serca małych widzów. Dziewczyna nie należy do tych pokornych i posłusznych, gotowa jest niemal na wszystko, by zrealizować swoje marzenia i iść za głosem serca. Wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, ratuje swoją wyspę i jej mieszkańców, a przy okazji daje widzom całkiem niezłą rozrywkę. Jest trochę śpiewania, trochę wzruszeń, ważny przekaz i szczęśliwe zakończenie – w końcu nie może być inaczej!

 

POLECANY PRODUKT

 

 

10 miejsc w Polsce, które warto wybrać na weekendowy wyjazd

10 miejsc w Polsce, które warto wybrać na weekendowy wyjazd

Szakszuka w 5 krokach

Szakszuka w 5 krokach

Farby z mieszalnika – co różni je od gotowych produktów?

Farby z mieszalnika – co różni je od gotowych produktów?

Kupujemy mieszkanie: piętro ma znaczenie!

Kupujemy mieszkanie: piętro ma znaczenie!

Pomysły na ekologiczny dom

Pomysły na ekologiczny dom

Przegląd letnich dodatków do domu

Przegląd letnich dodatków do domu

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności