Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Przedpokój – 5 pomysłów na udaną realizację

Przedpokój – 5 pomysłów na udaną realizację

Przedpokój jest kręgosłupem całego mieszkania. To od niego wszystko się zaczyna – przechodząc przez próg domu, zaczynamy właśnie od tego pomieszczenia. Tym samym, musi charakteryzować się nie tylko ładnym wyglądem i przyjaznym klimatem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Przygotowaliśmy pięć propozycji, jak można urządzić przedpokój, aby nie tylko był nowoczesny, ale i wygodny.

Przy urządzaniu przedpokoju, należy kierować się prostą zasadą – aby nie zabierać za dużo powierzchni, szczególnie w przypadku nowoczesnego budownictwa. Architekci odejmują metrów kwadratowych, aby więcej przeznaczyć na pomieszczenia do codziennego życia. Dlatego każdy ruch musi być dobrze przemyślany, nie ma tutaj miejsca na bibeloty, nadmierne elementy dekoracyjne, a proste i funkcjonalne meble, wieszaki i szafki na buty. Czy to jednak oznacza, że będzie.. nudno? Nigdy w życiu!

W bieli, dla optycznego powiększenia pomieszczenia

Starą i często stosowaną zasadą przy urządzaniu małych pomieszczeń, jest optyczne powiększanie powierzchni. Można to zrobić na trzy sposoby – aranżując wnętrze bez wielu mebli, wieszając lustra lub stosując białe dodatki. Można też połączyć wszystkie te trzy pomysły i osiągnąć całkiem ciekawy efekt.

W przedpokoju są trzy elementy, które zawsze powinny się znaleźć – wieszak (lub szafa) na okrycia wierzchnie, szafka na buty, a także siedzisko do łatwiejszego zakładania obuwia. Jak widać na zdjęciu, wszystko można zgrabnie ze sobą połączyć.

Nie zamykaj się

Połączenie bieli i czerni zawsze będzie się świetnie prezentować – jednak proporcje należy ustalać w oparciu o źródła światła (im więcej naturalnego, tym więcej można zastosować ciemnej barwy). Jeżeli przedpokój jest długi i wąski, lepiej zrezygnować z zamkniętych szafek i szaf, ponieważ będą optycznie zabierać widocznej przestrzeni przez ludzkie oko. Wybierając półki, niskie otwarte szafki i układając na nie poduszki – mamy wszystko to, czego nam potrzeba w tym pomieszczeniu.

Oddziel przedpokój od salonu prostym ruchem

Nie każdy projekt obejmuje jednak długi przedpokój, z którego możemy się dostać do kolejnych pomieszczeń w mieszkaniu. Niekiedy architekci tworzą otwarte przestrzenie, nie oddzielając od siebie dwóch stref, a w rezultacie otrzymujemy duży salon. Dla wygody i funkcjonalności, można w prosty sposób stworzyć jednak ten dodatkowy przedsionek do ściągania okrycia wierzchniego.

Kiedyś modne były luksfery, którymi można było tworzyć ściany, obecnie szyby wewnętrzne świetnie spełniają się w tej roli. Wystarczy dyskretny wachlarz, który przedzieli pomieszczenie i pozwoli na ustawienie szafki na buty, a także małego wieszaka na kurtki. Jak widać po propozycji, takie miejsce może mieć dosłownie kilka metrów kwadratowych!

Ciepło domowego ogniska w stylu shabby chic

Odejdźmy jednak na chwilę od trendów, które nawiązują do stylu scandi. Jest on piękny, ale nie każdy się odnajdzie w prostocie krawędzi, chłodzie kolorów i ograniczonej ilości dodatków. W końcu każdy z nas ma w sobie pierwiastek romantyczności i niekiedy warto go wyciągnąć na wierzch – chociażby przy urządzaniu przedpokoju.

Shabby chic i styl vintage sprawdzi się w przedpokojach osób, które nie boją się kolorów, licznych dodatków i łączenia ze sobą różnych materiałów, struktur. Jak widać na zdjęciu, nie trzeba dużej powierzchni, aby stworzyć ciepły i przytulny przedpokój. Wystarczy konsola w stylu vintage, puchaty dywan, zamiast prostego chodniczka i dużo, bardzo dużo kolorowych dodatków.

Minimalnie też jest fajnie

Ostatnim pomysłem, który przedstawimy, jest bezwzględny minimalizm. Sprawdzi się w każdym przedpokoju – dużym czy małym. Jaki jest klucz? Usunąć dosłownie wszystko! Pozostawić pustą przestrzeń, która może być przełamana kwiatem, drewnianym wieszakiem, albo konsolą, która będzie tutaj praktycznym dodatkiem.

Niezależnie od tego, jaki kierunek wybierzemy, każdy będzie właściwym wyborem. W urządzaniu przedpokoju najważniejsza jest funkcjonalność oraz niczym nieograniczona możliwość przemieszczania się. Który z pomysłów przemawia właśnie do Ciebie?

Jesienny kącik czytelniczy – przygotuj go z nami!

Jesienny kącik czytelniczy – przygotuj go z nami!

Magia tynków strukturalnych

Magia tynków strukturalnych

Świece, świeczniki, lampiony

Świece, świeczniki, lampiony

Renesans płytek patchworkowych

Renesans płytek patchworkowych

Farba tablicowa – jak ją wykorzystać? Przegląd inspiracji z Pinteresta

Farba tablicowa – jak ją wykorzystać? Przegląd inspiracji z Pinteresta

Sposoby na jesień w Twoim mieszkaniu

Sposoby na jesień w Twoim mieszkaniu

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności