Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Pomysły na przechowywanie biżuterii

Pomysły na przechowywanie biżuterii

Przechowywanie biżuterii bywa kłopotliwe, zwłaszcza dla pań, które traktują ją jako dopełnienie każdej swojej stylizacji i są prawdziwymi kolekcjonerkami. Im większa miłość do takich dodatków, tym większy problem z ich uporządkowaniem i eksponowaniem.

Wystarczy jednak kilka prostych patentów, a każdy pierścionek, naszyjnik czy bransoletka znajdą odpowiednie miejsce w garderobie, na komodzie czy toaletce. Poznaj sposoby na zorganizowanie Twojej biżuterii!

Wkłady i ekspozytory

Od dzieciństwa marzyłaś o wielkiej garderobie, w której mogłabyś układać swoje buty  i torebki kolorami, a biżuteria byłaby idealnie ułożona we wkładach i ukryta w szufladach, czekając w nich na wielkie wyjścia? Jeśli tak, to jest to rodzaj organizera dla Ciebie. Możesz w nich ułożyć nie tylko bransoletki i naszyjniki, ale również zegarki, broszki i kolczyki. Eleganckie diamentowe kolie też znajdą tutaj swoje miejsce. Bransoletki będą się pięknie prezentować na specjalnych ekspozytorach, które możesz wykonać samodzielnie np. z papierowej rolki i kawałków materiału.

Stojaki

Jeśli posiadasz dużo różnego rodzaju świecidełek, stojaki mogą doskonale spełnić swoją funkcję. W wielu sklepach znajdziesz charakterystyczne porcelanowe figurki w kształcie ręki i inne formy, na których bez problemu zawiesisz pierścionki czy kolczyki. Za stojak mogą posłużyć nawet świeczniki.

Przedmioty codziennego użytku

Osoby z nieco większą fantazją mogą wykorzystać do przechowywania swoich skarbów przedmioty codziennego użytku, które na co dzień przydają się w kuchni. Wbrew pozorom kilkupiętrowa patera wyeksponuje nie tylko wytwory talentu cukierniczego, ale dzięki swojemu kształtowi, nadaje się do gromadzenia ozdób w jednym miejscu. W przypadku, gdy dysponujesz niewielką przestrzenią i nie chcesz wydawać dużej kwoty, aby zorganizować swoje błyskotki, z pomocą mogą przyjść naczynia kuchenne. Finezyjne dekoracyjne filiżanki, talerzyki, wysokie kieliszki czy puszki po produktach zajmują niewiele miejsca i same w sobie będą świetnym detalem zdobiącym pokój.

Kuferek lub pudełko

Fanki tradycyjnych rozwiązań z pewnością sięgną po kuferek lub drewniane pudełko, których wybór na rynku jest bardzo szeroki. Warto jednak je zindywidualizować, przemalowując drewno czy ozdabiając je za pomocą techniki decoupage.

Haki na naszyjniki

Tak samo jak słuchawki, również naszyjniki lubią się ze sobą splątać, co może być naprawdę uciążliwe dla posiadaczek pokaźnej kolekcji wisiorków. Jak temu zapobiec? Postarać się przechowywać je w naturalnej dla nich pozycji wiszącej. W tym celu możesz zamontować w szafie czy na drzwiach specjalne haki i na nich zawieszać swoje łańcuszki. Jeśli lubisz projekty typu DIY (zrób to sam), zawieś haki na ozdobnym wieszaku. Oryginalny efekt gwarantowany!

Tablica korkowa, ramka lub łapacz snów

Proste pomysły często są najlepszymi pomysłami! Tablica korkowa to nie tylko sposób organizacji biurowej pracy. Chcesz wyeksponować kolekcję kolczyków? Powieś ją na starej tablicy korkowej. Jeśli jej wygląd do Ciebie nie przemawia, przerób ją – możesz ją przemalować lub ozdobić materiałem. To od Twojej wizji zależy efekt końcowy. Szukasz nietuzinkowego sposobu przechowywania biżuterii – wykorzystaj ramkę na zdjęcia. Usuń szybkę i tył ramki, przyczep kilka drucików lub gruby sznurek i gotowe! Lubisz łączyć walory estetyczne danego przedmiotu z jego funkcją użytkową i uwielbiasz organizacyjne triki? Przemień łapacz snów w wiszący organizer na kolczyki!

Sprytne sposoby na dobre sprzątanie

Sprytne sposoby na dobre sprzątanie

Idealny piknik

Idealny piknik

Ciepłe i kolorystyczne wnętrza w jednym kadrze

Ciepłe i kolorystyczne wnętrza w jednym kadrze

Wyciemniamy pokój!

Wyciemniamy pokój!

Wiosenny przegląd poduszek

Wiosenny przegląd poduszek

Gdzie spędzić noc sylwestrową?

Gdzie spędzić noc sylwestrową?

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności