Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Planszówki dla dorosłych – ciekawe gry dla całej rodziny

Planszówki dla dorosłych – ciekawe gry dla całej rodziny

Jesień to doskonała pora roku na to, aby spędzać czas w domu. Jeśli macie dość seriali i kina domowego, mamy dla was alternatywę na jesienne wieczory w domowych pieleszach. Zorganizujcie spotkanie towarzyskie z planszówkami! W końcu, rynek posiada pełen wachlarz świetnych gier planszowych dla dorosłych. Sprawdźcie nasze propozycje!

Klasyka gatunku

Mowa oczywiście o Monopoly – ta gra chyba nigdy się nie znudzi. Zwłaszcza, że co roku pojawia się coraz więcej edycji, które aż kuszą, aby je nabyć. Monopoly F.R.I.E.N.D.S dla fanów kultowego serialu, edycja z miastem, może jest akurat Wasze? Edycja światowa, edycje filmowe i wiele wiele innych. Monopoly to gra, która doskonale sprawdzi się w większym gronie oraz na dłuższy czas, trzeba przyznać, że jedna rozgrywka może trwać kilka godzin.

Gratka dla humanistów

Jeśli lubisz język polski oraz jego zawiłości, z pewnością znasz Scrabble. Doskonała rozrywka dla wszystkich, którzy posiadają bogaty język, znają dobre skróty lub po prostu dobrze kombinują. Gra dla max 4 osób, jednakże doskonała na długie jesienne wieczory. Zwłaszcza, że to nie tylko rozrywka, ale również edukacja.

Ile wiesz o innych?

Co wiesz o bliskich, znajomych lub o swojej rodzinie? A ile oni wiedzą o Tobie? Możecie to sprawdzić w trakcie rozgrywki w EGO! Świetna gra, której rozgrywka nie zajmuje wiele czasu, a gwarantujemy Wam, że w jej trakcie na pewno uśmiejecie się do łez. Gra składa się z pytań, na które odpowiada w myślach losujący i wybiera żeton odpowiedzi, a pozostali muszą zgadnąć jaka była jego odpowiedź odpowiednio wskazując żetony odpowiedzi.

Kolejną grą sprawdzającą Twój stan wiedzy odnośnie innych jest gra „Dylematy”. Opiera się ona na moralnych dylematach i trudnych wyborach. Gra toczy się w kręgu od 4 do 15 osób, w którym to po wylosowaniu karty Dylematu należy wybrać jeden z dwóch możliwych wariantów, a następnie ten, kto rozpoczął grę, musi zgadnąć jak odpowiedziała grupa. Gra przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych, zatem będzie doskonałym rozwiązaniem na każdej domówce.

Presja

Lubisz dreszczyk emocji związany z presją czasu? W takim razie 5 sekund będzie dla Ciebie idealną grą! Masz 5 sekund aby odpowiedzieć 3 wariantami na jedno pytanie. Mało stresu? Dobierzcie się w zespoły dwuosobowe, np.: ze swoim partnerem i wówczas dowiecie się, jak wam idzie prawdziwy team work. Od razu podpowiemy Wam, że pytania naprawdę potrafią być trudne!

Szalona gra

Mowa o Ubongo, grze, która rozkręci każdego! Jakie są jej zasady? Każdy z graczy otrzymuje planszę oraz 12 różnych elementów układanki. Każda z planszy posiada inny wzór. Jeden gracz przekręca klepsydrę oraz rzuca kostka, co wskazuje, który element gracze mają wykorzystać w tej rundzie. Wszyscy mają za zadanie jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach, a każdy, komu uda się zdążyć zanim czas dobiegnie końca, zdobywa klejnot. Brzmi świetnie? A jeszcze lepiej się w nią gra w towarzystwie!

Doskonała dla wszystkich

Gra nieskomplikowana, wciągająca i odpowiednia dla każdego! Wilki i Owce to gra rodzinna, której zadaniem jest, by zgromadzić w polu tyle owiec, ile zdołasz. Pastwisko należy otoczyć płotem i uchronić przed głodnym wilkiem. Jednak nie jest to wcale takie proste! Ponieważ każdy z elementów różni się wizerunkiem i bywa ciężko by dopasować swój kolor do całej planszy.

Przygotuj się na malowanie – jak przeprowadzić remont samemu?

Przygotuj się na malowanie – jak przeprowadzić remont samemu?

Zawód: dekorator

Zawód: dekorator

Poradnik Domatora – kuchnia i łazienka!

Poradnik Domatora – kuchnia i łazienka!

Wnętrze w stylu modern

Wnętrze w stylu modern

Pralka w rozsądnej cenie – jak wybrać najlepsze urządzenie?

Pralka w rozsądnej cenie – jak wybrać najlepsze urządzenie?

Najbardziej popularne kwiaty balkonowe

Najbardziej popularne kwiaty balkonowe

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności