Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Niesamowite wrażenia – również dla Ciebie

Niesamowite wrażenia – również dla Ciebie

Jeśli kiedykolwiek będziesz się zastanawiać nad tym, co sprawia, że adrenalina sięga zenitu, wiedz, że skoki ze spadochronem są już passé. Zobacz, co dziś cieszy się największym zainteresowaniem śmiałków gotowych płacić za ekstremalne przeżycia.

Wingsuit jumping

To sport, w którym skoczek ubrany w specjalny kombinezon skacze z samolotu, klifu lub zbocza góry i szybuje z wiatrem. Konstrukcja jego ubrania zmniejsza pionową prędkość opadania i zwiększa poziomą. Dzięki temu skoczek spada wolniej i może się przemieszczać, a nawet sterować swoim lotem. Strój dopasowany jest do umiejętności skaczącego, ale warunkiem uczestnictwa w zabawie jest doskonała kondycja fizyczna. Wingsuit kończy się otwarciem spadochronu. Najbardziej lubianym przez amatorów miejscem do uprawiania tej dyscypliny są francuskie Alpy. W Polsce jest to nadal mało popularny sport, być może dlatego, że należy do bardziej ryzykownych, a kursy przygotowujące są dość kosztowne.

Niesamowite wrażenia – również dla Ciebie

Oko w oko z drapieżcą

Jesteś miłośnikiem przyrody i podwodnego świata? Jeśli właśnie wybierasz się na dalekie wakacje i marzysz o niezapomnianej przygodzie, dowiedz się, czy w ofercie Twojego biura podróży jest nurkowanie z… rekinami. Możesz też sprawdzić oferty lokalnych firm. Niezależnie od tego, kto jest organizatorem, upewnij się, że zachowane są wszystkie procedury i zasady zapewniające bezpieczeństwo. Nurkowanie z rekinami najczęściej polega na obserwacji drapieżników z dużej odległości, ale istnieje też możliwość pływania i nurkowania w ich towarzystwie. To dość odważny pomysł, więc zanim zaczniesz rozmyślać nad taką atrakcją, sprawdź, w jakich warunkach będziesz go realizować.

Niesamowite wrażenia – również dla Ciebie

Niesamowite skoki na bungee

Organizacji zajmujących się planowaniem tego typu przedsięwzięć jest wiele. Jednak jeśli już skakać, to najlepiej w najbardziej malowniczych miejscach na świecie! Może zdecydujesz się na skok z mostu Royal Gorge w USA nad rzeką Arkansas? Miejsce to jest mekką skaczących na bungee. Nie ma co się dziwić – zajmuje 10. miejsce na liście najwyższych mostów na świecie. Nie mniej wyjątkową lokalizacją jest tama Verzasca w Szwajcarii. To właśnie z niej w otwierającej scenie filmu „Golden Eye” skoczył James Bond. Planując taką przygodę, weź też pod uwagę wiszący most nad rzeką Bhote Kosi w Nepalu. Jak szaleć, to szaleć!

Niech moc płynie z Tobą!

Lubisz trekking, pływanie i wspinaczkę, a nieprzewidywalność przyrody jest dla Ciebie fascynująca? Kanioning jest właśnie dla Ciebie! Najbardziej niezwykła wędrówka wzdłuż górskiego strumienia – tak można opisać ten sport. Zabawa zaczyna się na samej górze: lądujesz na szczycie kanionu, by z nurtem rzeki, która wyżłobiła koryto w skale, przemierzać szlak aż do wyznaczonego celu. Nigdy nie wiadomo, w jaki sposób znajdziesz się na dole – zjazdy linowe, skakanie, ślizganie, nurkowanie, schodzenie – to woda musi wyznaczać kierunek. Ekscytująca zabawa wymaga jednak umiejętności poruszania się w wodzie i dobrej kondycji.

 

Dwa w jednym

Latanie i pływanie jednocześnie? Sięgnij po flyboard i hoverboard – urządzenia wykorzystywane w ekstremalnych sportach wodnych. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie wielu niesamowitych akrobacji w wodzie i powietrzu. Flyboard przypomina platformę o małej powierzchni; hoverboard – deskę snowboardową. To dyscyplina dla miłośników adrenaliny i dobrej zabawy. Osoba początkująca powinna pływać w towarzystwie instruktora, który będzie kontrolował strumień wody. Istnieją jednak schorzenia, które stanowią ograniczenia w uprawianiu tego sportu. Należą do nich choroby układu krążenia, kręgosłupa, a także problemy z motoryką kończyn.

Remont zimą – jak go przeprowadzić

Remont zimą – jak go przeprowadzić

Sposoby na jesień w Twoim mieszkaniu

Sposoby na jesień w Twoim mieszkaniu

Na co zwrócić uwagę wybierając dywan?

Na co zwrócić uwagę wybierając dywan?

Kolacje na ciepło – 5 potraw, które skradną Twoje serce jesienią!

Kolacje na ciepło – 5 potraw, które skradną Twoje serce jesienią!

Domowe biuro – gdzie i jak je zaaranżować

Domowe biuro – gdzie i jak je zaaranżować

Farba tablicowa – jak ją wykorzystać? Przegląd inspiracji z Pinteresta

Farba tablicowa – jak ją wykorzystać? Przegląd inspiracji z Pinteresta

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności