Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Najpiękniejsze wnętrza w stylu industrialnym na Instagramie

Najpiękniejsze wnętrza w stylu industrialnym na Instagramie

Styl industrialny narodził się w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Z uwagi na mnóstwo opustoszałych fabryk, które nie przetrwały próby rynku i problemem z rosnącymi cenami za grunty budowlane, Amerykanie dostrzegli pewną szansę. Obecnie zaaranżowanie mieszkania w takim stylu jest prestiżem, drogą do wolności i niezwykłego wykończenia przestrzeni.

Największy problem może stwarzać aranżacja stref mieszkalnych. Skoro w stylu industrialnym chcemy jak najmniej ścian, drzwi i innych tricków dekoracyjnych, które zmniejszą optycznie pomieszczenia, trzeba zaznaczyć ich strefy w zupełnie inny sposób – bawiąc się przy wykończeniu. Czym? Kolorem, materiałem, nawet podłogą. Na przykładzie widzimy, jak pięknie i oryginalnie zostało zaaranżowane wnętrze. Czarne płytki na ścianie w kuchni świetnie akcentują tę strefę, natomiast jadalnia z wysokim stołem znajduje się w zakątku, w którym to wykorzystano naturalną cegłę. Należy zwrócić uwagę również na podłogę – jest ona jednolita, taka sama w każdej strefie. To powoduje, że pomieszczenie nie traci przestrzeni, która przecież jest kluczem w tym stylu.

Nie bój się naturalnego światła!

Najpiękniejsze wnętrza w tym stylu możemy zaaranżować tylko wtedy, gdy nie będziemy się bać naturalnego światła. Co warto zrobić? Przede wszystkim, postawić na duże okna, które znajdą się dosłownie wszędzie, gdzie jest to możliwe. Wówczas nie tylko poprawimy swój nastrój (w końcu jest udowodnione, że słońce dodaje nam energii, jak i chęci do życia), ale także będziemy korzystać z naturalnego oświetlenia.

Stawiaj na wykończenie w metalu

Skoro na początku przedstawiliśmy etymologię stylu industrialnego, należy akcentować genezę takiego wykończenia. W jaki sposób? Przede wszystkim możemy stawiać na użycie metalu we wnętrzu w różnorodny sposób. Jednym z lepszych pomysłów, jest aranżacja klatki schodowej, na taką, jaką mamy w fabrykach. Kolor niekoniecznie musi być czarny, warto go dopasować do stylu w mieszkaniu, aby zachować spójność i lekki minimalizm.

Wykończenie tym materiałem sprawdzi się także w przypadku lamp i sufitów. Na myśl o fabryce, zawsze pierwszym skojarzeniem jest surowa konstrukcja dachu, która nie została niczym wykończona. Słupki, kleszcze czy nawet strop jest widoczny gołym okiem i został wykonany z metalu. Nawet, jeżeli plany budowlane nam tego nie umożliwiają, możemy samodzielnie zaaranżować takie wykończenie.

Jaką przyjąć zasadę przy wykończeniu wnętrza?

Skoro już tak wiele wiemy o stylu industrialnym, czas na małe podsumowania. Przede wszystkim, kluczem jest przestrzeń. Im mniej pomieszczeń, im większe powierzchnie, tym lepiej. W wykończeniu staramy się zawsze kierować zasadą naturalności i minimalizmu, dlatego ściany nie muszą być idealnie gładkie, cegły ułożone według linijki, a podłogi w jednolitym kolorze. Dominuje tutaj lekki, acz kontrolowany chaos, który nie będzie odciągać wzroku od mebli i wolności, o którą tak naprawdę chodzi w industrializmie.

Nie bójmy się nieoczywistych rozwiązań, nie stawiajmy na proste meble, typowe wykończenie, a sięgajmy po oryginalne pomysły. To klucz do sukcesu!

Balkon bezpieczny dla kota

Balkon bezpieczny dla kota

Pomysły na ekologiczny dom

Pomysły na ekologiczny dom

Świąteczne trendy w aranżacji wnętrz według Pinteresta

Świąteczne trendy w aranżacji wnętrz według Pinteresta

Jak dobrze spakować walizkę do samolotu?

Jak dobrze spakować walizkę do samolotu?

Śniadania świata

Śniadania świata

10 miejsc w Polsce, które warto wybrać na weekendowy wyjazd

10 miejsc w Polsce, które warto wybrać na weekendowy wyjazd

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności