Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Najlepsze książki na marcowy wieczór

Najlepsze książki na marcowy wieczór

Marzec jest tym najmniej pewnym miesiącem w roku — albo będzie ciepły i wiosna przyjdzie wcześniej, albo też zima znienacka przypomni o sobie niskimi temperaturami. W przypadku tego ostatniego warto mieć przy sobie kocyk, gorącą czekoladę oraz dobrą książkę! W wyborze odpowiedniej lektury pomoże Wam poniższy artykuł.

Modyfikowany Węgiel” autorstwa Richarda Morgana

Wciąż świeży na Netflixie serial “Altered Carbon” okazał się wielkim sukcesem – wyraziści bohaterowie, świetny world-building oraz wyjątkowy styl artystyczny sprawiły, że miliony widzów na świecie z przyjemnością oglądało cyberpunkową produkcję. “Altered Carbon” powstał na bazie książki Richarda Morgana o polskim tytule “Modyfikowany Węgiel”, która dopiero niedawno pojawiła się na półkach Empiku. Każdy fan dobrej literatury science-fiction oraz wartkiej akcji powinien zapoznać się z tą lekturą, która w zupełności starczy na kilka długich marcowych wieczorów!

Najlepsze książki na marcowy wieczór

“Grzesznica” autorstwa Petry Hammesfahr

Nic tak nie pobudzi krążenia w senny, spokojny wieczór jak dobry kryminał! “Grzesznica” autorstwa Petry Hammesfahr to pełna konsensów, niedopowiedzeń i psychologicznych wycieczek opowieść o tym, jak niepozorna kobieta, oddana żona i kochająca matka w ułamku sekundy staje się morderczynią. Mroczny i ciężki klimat książki zdecydowanie sprawi, że nie będzie można się oderwać od lektury, a niewygodne pytania, które zadaje autorka sprawiają, że zaczynamy traktować historię bardziej personalnie, niż chcielibyśmy się do tego przyznać.

“Baśnie Barda Beedle’a” autorstwa J.K Rowling

Fanów z całego świata, którzy pokochali uniwersum Harry’ego Pottera, z pewnością ucieszy kolejna pozycja z realiów stworzonych przez J.K. Rowling. Zanurzenie się z powrotem w magię, fantastyczne stworzenia oraz niezwykłe opowieści słynnej autorki z pewnością będzie przyjemnym oderwaniem od chłodnych, marcowych wieczorów. “Baśnie Barda Beedle’a” to jednak nie tylko lektura dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o uniwersum – trzeba pamiętać, że jest to także kluczowy element fabularny ostatnich części przygód młodego czarodzieja. Wszyscy fani mogą więc teraz poznać, również dzięki pięknym ilustracjom, dlaczego insygnia śmierci były takie ważne i czemu to właśnie z nich Rowling uczyniła artefakty, które grały główną rolę w wielkim zakończeniu sagi o Harrym Potterze.

“Wyspa” autrostwa Bjornsdottira Sigriaura Hagalina

Jedna z najważniejszych islandzkich powieści ostatnich lat i niezwykłe połączenie political fiction, thrillera, romansu oraz dystopii, które trzeba przeżyć. “Wyspa” spod pióra Bjornsdottira Sigriaura Hagalina to opowieść o dziennikarzu wiedzącym za dużo o obecnym rządzie i podejmującym decyzje, które mogą wpłynąć nie tylko na jego życie, ale też na losy całej Islandii. Czy jedno z najspokojniejszych państw na świecie przeobrazi się w apokaliptyczną krainę pogrążoną w chaosie? I co z Marią, którą kraj chce deportować i wysłać statkiem w nieznane? Ta książka nie pozwoli nikomu szybko zasnąć.

“To, co najlepsze” autorstwa Harlana Ellisona

Ostatnią pozycją, którą polecamy na długie, marcowe wieczory, jest “To, co najlepsze” napisane przez człowieka, którego okrzyknięto geniuszem science-fiction – Harlana Ellisona. Uznawany za rewolucjonistę w literaturze i wielokrotnie nagradzany za swój talent, w zbiorze swoich dzieł i opowiadań “To, co najlepsze” prezentuje przekrój swoich możliwości. Książka z pewnością pochłonie czytelnika na niejeden marcowy wieczór (a może nawet noce) i niejednokrotnie jej grzbiet będzie patrzył na właściciela tęsknie z biblioteczki. Lektura, do której każdy fan fantastyki będzie wracał i odkrywał na nowo, sprawia, że ten produkt jest bardziej inwestycją w swój ulubiony gatunek niż zakupem.

Z tym arsenałem opowieści, książek, wciągających historii oraz niezwykłych talentów możecie w fascynujący sposób przeżyć długie, marcowe wieczory! Nie zapomnijcie o kocyku i gorących napojach, a zanim się obejrzycie, będziecie mogli wyjść z dobrą lekturą do parku albo na balkon i czytać w ciepłym, wiosennym słońcu!

Niesamowite wrażenia – również dla Ciebie

Niesamowite wrażenia – również dla Ciebie

Rozgrzewające potrawy inspirowane podróżami

Rozgrzewające potrawy inspirowane podróżami

Say cheese, czyli jak robić dobre zdjęcia

Say cheese, czyli jak robić dobre zdjęcia

10 ramek na zdjęcia, które wykonasz własnoręcznie

10 ramek na zdjęcia, które wykonasz własnoręcznie

Zwierzak po przejściach. Jak zaaklimatyzować go w domu?

Zwierzak po przejściach. Jak zaaklimatyzować go w domu?

Oświetlenie ogrodu – o czym pamiętać?

Oświetlenie ogrodu – o czym pamiętać?

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności