Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Najlepsza zabawka dla twojego pupila

Najlepsza zabawka dla twojego pupila

Większość dostępnych na rynku zabawek dla zwierząt, dedykowanych jest dla psów i kotów. Dla kota najlepszą zabawą jest polowanie, stąd nietrudno w sklepach zoologicznych o pluszowe, a nawet laserowe myszki.

W przypadku psów, zabawek jest dużo więcej i można je z grubsza podzielić na trzy kategorie: zabawki do aportowania, szarpaki oraz zabawki przeznaczone do zabaw węchowych. Chociaż wybór jest ogromny, to tak naprawdę większość proponowanego asortymentu nie jest potrzebna.

O czym pamiętać wybierając zabawki?

Po pierwsze, warto pomyśleć o bezpieczeństwie psa i dostosować rodzaj zabawki do wieku i potrzeb naszego pupila. Dla szczeniąt nie nadają się wszelkie zabawki, które można łatwo rozgryźć, a ich elementy połknąć. Absolutnie na zabawki nie nadają się patyki znajdowane na spacerach, ponieważ w przypadku odłamania małego kawałka drewna może dojść do uszkodzenia przewodu pokarmowego, co wiąże się z bardzo groźnymi konsekwencjami dla naszego przyjaciela. To samo dotyczy worków foliowych i sznurków. Również piłki tenisowe nie są dobrym rozwiązaniem – łatwo można je rozgryźć, a w dodatku zawierają szkodliwy klej. Szczególną uwagę warto przykładać także do wszelkich pluszaków, zjedzenie ich zawartości bardzo szybko może zakończyć się na stole operacyjnym.

Dobierz gadżet do charakteru zwierzaka

Zabawka powinna być dostosowana do temperamentu i ulubionej aktywności psa. Psom, które mają problemy np. ze stawami, nie powinno rzucać się piłki. Tu warto pomyśleć o zabawach węchowych, które potrafią być równie wyczerpujące co bieganie.  Warto kupić kong, czyli gumową piłkę, gruszkę którą nadziewa się przysmakami. Specyficzny kształt tej zabawki gwarantuje, że na dłużej zajmie ona naszego pupila. Korzystając z tego wyjątkowo udanego produktu pies dodatkowo odstresuje się przez żucie. Jest to idealny pomysł dla zwierzaka, który musi przyzwyczaić się do zostawania samemu w domu. Zabawki tego typu możemy też przygotować własnoręcznie. Może to być np. szalik, chusta, w której wykonujemy kilka supłów. W tak powstałe kieszonki chowamy smakołyki. Można również wykorzystać kartonowe pudełka, które psiak – niczym prezent – będzie musiał sam rozpakować. Szarpanie, to już zabawa w duecie. Dla psa jest to nagroda porównywalna lub czasami większa, niż przysmak. Trzeba pamiętać o naturalnym instynkcie polowania, zdobywania, który również musi zostać przez psa zaspokojony. Pupila należy uczyć oddawania zabawki (w zamian za smakołyk), jednak nie za każdym razem, żeby go nie zniechęcić. Niech zdobycie szarpaka będzie nagrodą samą w sobie. Tego typu zabawa wzmacnia więź z opiekunem i dla obojga jest dobrym wysiłkiem ruchowym. Warto zaopatrzyć się w dwie takie same zabawki lub pary zabawek. Bawimy się jedną, druga pozostaje niewidoczna. W momencie, gdy chcemy odzyskać pierwszą, zamiast smakołyka wyciągamy szarpak numer dwa. Radość pupila gwarantowana.

Najlepsza zabawka dla twojego pupila

Dla małych, zwinnych piesków często ulubioną zabawą jest aportowanie. Ciekawą propozycją jest kulka na sznurku, która może służyć jednocześnie do aportowania oraz do szarpania. Z najbardziej trwałych zabawek sprawdzają się grube sznury – te plecione zabawki są bezpieczne i trwałe. Warto, dla urozmaicenia mieć kilka rodzajów.

Szukając zabawki idealnej, przede wszystkim nie zapominajmy, że dla naszego psa to my jesteśmy najważniejsi i spędzony z nami wspólnie czas.

Przemeblowanie: co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do prac!

Przemeblowanie: co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do prac!

Jak wpleść ruch w naszą codzienność?

Jak wpleść ruch w naszą codzienność?

Osiem sposobów na przyspieszenie remontu

Osiem sposobów na przyspieszenie remontu

Niezbędnik ucznia!

Niezbędnik ucznia!

Świąteczne trendy w aranżacji wnętrz według Pinteresta

Świąteczne trendy w aranżacji wnętrz według Pinteresta

Przegląd książek i filmów animowanych dla dzieci

Przegląd książek i filmów animowanych dla dzieci

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności