Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Najbardziej popularne kwiaty balkonowe

Najbardziej popularne kwiaty balkonowe

Wiosna na dobre zagościła za naszymi oknami. To najwyższy czas, aby zastanowić się, co w tym roku posadzimy w balkonowych doniczkach. Na jakie gatunki się zdecydować, aby rośliny nie tylko cieszyły nasze oko, ale także były łatwe w utrzymaniu?

Na zakupy do sklepu ogrodniczego najlepiej wybrać się w drugiej połowie maja, po tzw. zimnych ogrodnikach. Zyskamy wówczas pewność, że kupione przez nas rośliny nie staną się ofiarami przymrozków. Pamiętaj, aby kupić nie tylko rośliny, ale także świeżą ziemię, odpowiednio duże doniczki i nawóz. Przed wyjazdem do sklepu sprawdź, czy stanowiska, w których chcesz ustawić doniczki, znajdują się w cieniu, czy też w miejscach mocno nasłonecznionych – to może być kluczowe dla doboru sadzonek.

Pelargonia

Od wielu lat króluje na naszych balkonach i rabatkach. Lubimy ją za intensywnie kolorowe, pełne kwiatostany i wysoką odporność na zmienne warunki pogodowe. Choć pelargonia najlepiej rośnie w miejscach nasłonecznionych, w ziemi bogatej w potas i fosfor, dobrze radzi sobie także w mniej żyznej glebie w mniej pogodnych miesiącach. Ważne, by chronić ją przed działaniem silnego wiatru, który może połamać delikatne pędy. Co ciekawe, niektóre z odmian tej rośliny skutecznie odstraszają komary, co może być przydatną informacją dla miłośników długich, balkonowych wieczorów z książką w dłoni.

Petunie

Te popularne rośliny o białych lub fioletowo-różowawych kwiatach od lat należą do najchętniej wybieranych na nasze balkony. Występują nie tylko w krzaczastych sadzonkach, ale także w zwisających kaskadowo odmianach. Idealnie nadają się na mocno nasłonecznione balkony. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji i dobrze znoszą niedobory wody. Ważne, by posadzić je w żyznej ziemi i od czasu do czasu nawozić odżywkami z dodatkiem żelaza.

Fuksja

Wiszące kosze pełne kwiatów, małe drzewka albo kompozycje kwiatowe w skrzynkach – mnogość odmian tej rośliny daje nam duże pole do popisu, jeśli chodzi o balkonowe aranżacje. Różowo-fioletowymi kwiatami możemy się cieszyć od wczesnej wiosny do późnego września. Jak o nie dbać? Trzeba je obficie podlewać, ustawić w dobrze nasłonecznionym miejscu, a wiosną dość mocno przycinać pędy, aby roślina zachowała swój zwarty kształt.

Begonie

Idealna propozycja na zacienione balkony. Okazałe kwiaty w kolorach żółtego, różu i czerwieni kwitną od maja do września, stanowiąc ozdobę naszej uprawy. Są bardzo wrażliwe na mróz, dlatego z ich sadzeniem wstrzymajmy się do późnowiosennych tygodni. Begonie należy też regularnie nawozić i wybierać odmiany odporne na warunki atmosferyczne oraz grzyby.

Werbena

Ten kwiat dostarczy nam nie tylko wielu wrażeń wizualnych, ale także zapachowych. Zwisające kwiatostany występują w różnych kolorach: łososiowym, czerwonym, białym i fioletowym. Kiedy już posadzimy je w żyznej ziemi, musimy pamiętać, aby nie przelać ich podczas podlewania. To roślina kilkuletnia – gdy jesienią będziemy likwidować skrzynki z kwiatami na naszych balkonach, werbenę wystarczy przyciąć i w jasnym, chłodnym miejscu przechować ją do następnego sezonu.

Rozgrzewające potrawy inspirowane podróżami

Rozgrzewające potrawy inspirowane podróżami

Fotele do czytania

Fotele do czytania

Motywy kwiatowe w oświetleniu dekoracyjnym

Motywy kwiatowe w oświetleniu dekoracyjnym

ABC ekonomicznego podróżowania

ABC ekonomicznego podróżowania

Przygotuj się na zakończenie roku

Przygotuj się na zakończenie roku

Wnętrze w stylu modern

Wnętrze w stylu modern

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności