Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Maskowanie kabli – krok po kroku

Maskowanie kabli – krok po kroku

XXI wiek to era wszechobecnych kabli. Jest ich w naszych domach mnóstwo. Stałe łącze internetowe, kable antenowe, słuchawkowe, ładowarki do smartfonów, zasilacze do drukarek, wszelkiej maści urządzenia podłączane przez port USB. Jak więc poradzić sobie z niesfornym okablowaniem, o które często wręcz się potykamy, a które odbiega od standardów estetyki domowego zacisza?

Klasyczne listwy podłogowe

Jeśli remontujemy lub wykańczamy mieszkanie i zaplanowaliśmy panele, warto zastanowić się nad tym, czy zamiast listew drewnianych nie wybrać opcji PVC. Ten rodzaj bowiem wyposażany jest w specjalną rynienkę maskowaną potem drewnopodobną zaślepką. W środku możemy pociągnąć chociażby kable sieciowe. Jeśli z kolei nasze dzieci zaczną narzekać na niedostateczną liczbę gniazdek, w listwie zmieści się także kabel od przedłużacza, dzięki czemu nie będzie nikomu przeszkadzał.

Puszka listwowa

To banalne w konstrukcji, ale jednocześnie niezwykle pomysłowe urządzenie pozwala na montaż gniazdek wysokiego napięcia na już istniejących listwach przypodłogowych, tych rzecz jasna, w których możemy ukryć kable. Dzięki temu nie musimy kuć w ścianie, by zamontować dodatkowe źródła prądu.

Przypodłogowe listwy dodatkowe

Jeśli mieszkanie mamy już urządzone i nie chcemy zmieniać uprzednio zamontowanych listew lub cokołów, możemy pokusić się o listewki dodatkowe. Mocuje się je do tych już istniejących. Dzięki temu zyskujemy możliwość ukrywania kabli. Co ważne, do wszystkich typów listew służących ukrywaniu kabli dobrać można odpowiednie narożniki, więc poprowadzenie przewodów pod kątem prostym nie stanowi żadnego problemu.

Maskownice

Odpowiednie listwy maskujące możemy też z powodzeniem montować w pionie. Po co? Zastosowań może być wiele. Dzięki takim maskownicom ukryjemy kabel zasilania i kabel antenowy prowadzące do telewizora LED zamontowanego bezpośrednio na ścianie. Możemy też z powodzeniem zamontować gniazda USB dzieciom na wysokości piętrowego łóżka.

Kable na widoku

A co począć z pękiem kabli zwisających z biurka? Narzekają na nie zwłaszcza właściciele komputerów z dwoma monitorami, drukarką oraz lampką. Tych właśnie kabli nie da się ukryć w żadnych listwach. To prawda, można jednak zwiększyć ich estetykę, spinając je tak zwanym organizerem. To osłona przyjmująca postać polietylenowej spirali, rury lub rękawa zapinanego na zamek błyskawiczny. Dzięki temu nasze biurko przestanie wyglądać, jak talerz ze spaghetti, bowiem wszystkie kable prowadzące w dół będą spięte w jedną żyłę.

 

Z odrobiną szaleństwa

Niezwykle ostatnio popularna jest technika DIY. To skrót od hasła „do it yourself”, czyli „zrób to samodzielnie”. Specjaliści od domowych sposobów na ułatwianie sobie życia postanowili stworzyć skrzynkę na kable z… pudełka na buty i plastikowych rozetek umywalkowych. W środku umieścić można listwę zasilającą wraz z najczęściej używanymi w domu zasilaczami, których kable będą wychodzić przez wycięte w pudełku i ozdobione rozetkami otwory. Całość można dowolnie pomalować, okleić czy udekorować w inny sposób.

Warto pamiętać

Maskowanie kabli to nie tylko zabieg estetyczny. To przede wszystkim metoda na zwiększenie bezpieczeństwa domowników. O leżące luzem kable łatwo się potknąć i zniszczyć w ten sposób drogie sprzęty RTV/AGD. Niebezpieczne jest również wylanie płynów na wszelkie gniazdka, przedłużacze czy podłączone wtyczki, a przed tym uchronią nas maskownice czy wspomniane już pojemniki. Tym bardziej więc warto zadbać o maskowanie kabli w całym domu.

Motywy kwiatowe w oświetleniu dekoracyjnym

Motywy kwiatowe w oświetleniu dekoracyjnym

Przeprowadzka – zrób to dobrze!

Przeprowadzka – zrób to dobrze!

Przenośne ogrzewanie – sposób na chłody

Przenośne ogrzewanie – sposób na chłody

Ciepłe napoje na chłodne dni

Ciepłe napoje na chłodne dni

Mega knitting, czyli dzierganie w rozmiarze XXL

Mega knitting, czyli dzierganie w rozmiarze XXL

Zwierzęce motywy we wnętrzu

Zwierzęce motywy we wnętrzu

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności