Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Magia tynków strukturalnych

Magia tynków strukturalnych

Prawie nieograniczone możliwości wykończenia ścian – oto główna cecha tynków strukturalnych. Dzięki nim możemy stworzyć niepowtarzalną stylizację domowych pomieszczeń, upodabniając ściany do piaskowca, marmuru, granitu, trawertynu czy surowego betonu.

Tynki strukturalne doskonale nadają się do wnętrz minimalistycznych, gdzie nie będą walczyć o prym z formą mebli i ozdobników. Można też stosować je wybiórczo na danych ścianach (np. za telewizorem), by podkreślić ich charakter. Doskonale sprawdzą się także w loftach (zwłaszcza te tynki, które imitują surowy beton) i przestrzeniach rustykalnych lub na takowe stylizowanych.

Kreatywność 100%

Tynki strukturalne to znakomity sposób na wyrażenie swych artystycznych pasji. Tynki nakładać możemy nie tylko profesjonalnymi narzędziami, jak metalowa paca nierdzewna, ale i wszelkimi innymi, które mamy pod ręką, nawet jeśli jest to szczotka ryżowa. Faktura, którą nadamy naszemu tynkowi, zależy już tylko od naszej kreatywności.

Co ciekawe, sklepy oferują również bejcę specjalnie dla takich tynków, dzięki której zyskają one wybrany przez nas kolor, a efekt przebarwień możemy łatwo uzyskać, dociskając do ściany zwykłą gąbkę do mycia.

Na jakie ściany?

Doskonałą informację stanowi fakt, że tynki strukturalne możemy kłaść niemalże na każdym podłożu – gipsowym, betonowym, cementowym, a nawet… drewnianym!

Tynki, dzięki swej nierównej, artystycznej strukturze, doskonale nadają się do ścian narażonych na różnej maści uszkodzenia mechaniczne (przedpokój, kuchnia, łazienka). Nie tylko są odporne, ale i dzięki swej fakturze niejako „ukrywają” wszelkie uderzenia. Co ważne, można je też szorować.

Jak nakładać

Tynki strukturalne można kupić w sklepach z materiałami budowlanymi jako gotowe masy w wiadrach 20-25 kg. Przed ich nałożeniem powinniśmy oczyścić podłoże, zerwać stare tapety, umyć i osuszyć powierzchnię. Następnie nanosimy podkład tynkarski. Jeśli zdecydowaliśmy się na tynk w formie gotowej do użytku, pamiętajmy, by nie rozcieńczać masy, którą nakładać będziemy pacą na grubość od jednego do trzech milimetrów. Nim masa wyschnie, wybranym narzędziem (np. wałkiem strukturalnym lub wspomnianą szczotką ryżową) nadajemy jej odpowiednią fakturę. Pełną twardość tynki uzyskują zazwyczaj po 12 godzinach.

Dodatki

W marketach budowlanych znajdziemy takie dodatki, jak bejce matowe i perłowe, werniksy dekoracyjne (nadające np. metaliczny połysk), lakiery dekoracyjne i pasty, np. z kuleczkami szklanymi pozwalającymi uzyskać efekt 3D.

Obudź w sobie artystę

Tynki strukturalne polecane są zwłaszcza osobom, które cenią sobie niestandardowe rozwiązania z nutką artyzmu. Jak twierdzą producenci, każdy z nas może dzięki nim stworzyć we własnym domu niepowtarzalną aranżację. Jeśli tylko mamy podstawowe narzędzia, takie jak gąbka celulozowa, szpachelka, packa wenecka czy zwykły wałek drukarski, z powodzeniem możemy obudzić w sobie artystę i stworzyć autorską kompozycję, której zazdrościć nam będą wszyscy goście.

Jesienna aktywność – przegląd akcesoriów

Jesienna aktywność – przegląd akcesoriów

Azja – zwyczaje, jakie warto znać

Azja – zwyczaje, jakie warto znać

10 wnętrzarskich hitów tego lata

10 wnętrzarskich hitów tego lata

Święta w TK Maxx

Święta w TK Maxx

Poznań alternatywnie

Poznań alternatywnie

Jaką książkę zabrać ze sobą na wakacje?

Jaką książkę zabrać ze sobą na wakacje?

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności