Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Kreatywne sposoby na pomalowanie ścian

Kreatywne sposoby na pomalowanie ścian

Wiosenna aura sprzyja nie tylko spotkaniom towarzyskim na świeżym powietrzu, ale również remontom, dekorowaniu i porządkowaniu przestrzeni po chłodniejszych miesiącach. Jeśli zastanawiasz się jak modnie i kreatywnie ozdobić swoje cztery ściany, przejrzyj nasze inspirujące propozycje!

Odrysowane od szablonu

Ściany wcale nie muszą być nudne, białe ani jednokolorowe. W poszukiwaniu oryginalnego designu warto rozważyć malowanie z wykorzystaniem różnego rodzaju szablonów, które pozwolą uzyskać niesamowity efekt. Samodzielnie stworzysz geometryczne figury, chmurki, barwną szachownicę czy roślinne desenie. Możesz wykorzystać do tego taśmę klejącą, wyznaczając za jej pomocą obramowania różnych kształtów lub wcześniej przygotowane formy z kartonu czy bloku technicznego.

Efekt ombre

Tak, tak, ombre jest obecne nie tylko w stylizacjach paznokci i włosów, ale również na ścianach i meblach. Subtelne przejścia między kilkoma kolorami lub odcieniami to opcja dla osób, które nie lubią monotonii i pragną przełamać schemat jednokolorowej ściany bez wyrazu. Dzięki odpowiedniemu doborowi barw, możesz zyskać w domu miejsce przywodzące na myśl zachód słońca, wzburzone morze lub inny sielankowy pejzaż. Pomocne mogą okazać się takie strony jak colourlovers.com czy design-seeds.com, na których znajdziesz przeróżne palety kolorystyczne.

Spraye w dłoń!

Graffiti to dla jednych nic nieznaczące bohomazy, a dla innych współczesna forma sztuki. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie ścian z wykorzystaniem farby w sprayu. Nawet jeśli jesteś laikiem, efekt może być zaskakujący! W przypadku bardziej skomplikowanych obrazów – np. inspirowanych komiksami czy filmowymi postaciami, warto zwrócić się do grafficiarza lub znajomego posiadającego zdolności plastyczne.

W kreatywnym domu nic się nie zmarnuje

Żyjąc w duchu zero waste, ograniczania posiadanych oraz wyrzucanych rzeczy, ciekawym sposobem na stworzenie niesztampowego zdobienia ściany, jest wykorzystanie różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku o nietypowych kształtach. Dzięki starej gąbce, słomianej miotle, a nawet liściom, ściana zyska nowego charakteru i oryginalnego wyrazu. Jeśli planujesz malowanie pokoju dziecięcego, rozważ użycie stempelków z ziemniaków albo pozwól dzieciakom poszaleć własnymi rękoma – będą zachwycone.

Magia słów

Posiadasz ulubione hasło, cytat z filmu lub piosenki? Wypisz je na ścianie! Możesz użyć zwykłej farby i pobawić się w “kaligrafowanie” na dużej powierzchni albo wykorzystać popularne farby tablicowe i magnetyczne, po których można pisać za pomocą kredy oraz specjalnych flamastrów, jak i przyklejać magnesy. Taką ścianę możesz też wykorzystać do komunikacji z domownikami, którym zostawisz kilka miłych słów lub przypomnisz o obowiązkach i planach.

Pomysły na kreatywne zagospodarowanie parapetów

Pomysły na kreatywne zagospodarowanie parapetów

Gry dla dzieci i młodzieży – planszówki i gry na konsole

Gry dla dzieci i młodzieży – planszówki i gry na konsole

Domowy ogródek ziołowy

Domowy ogródek ziołowy

Pomysły na wielkanocne ozdoby do domu

Pomysły na wielkanocne ozdoby do domu

Idealny piknik

Idealny piknik

Betonowe donice – jak je zrobić krok po kroku?

Betonowe donice – jak je zrobić krok po kroku?

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności