Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Jesienny kącik czytelniczy – przygotuj go z nami!

Jesienny kącik czytelniczy – przygotuj go z nami!

Jesień zbliża się wielkimi krokami - dni są coraz krótsze, zachody słońca coraz bardziej pomarańczowe, a pierwsze pożółkłe liście już przemykają pod nogami na chodnikach. Co to oznacza? Że miłośnicy czytania z zapałem zacierają ręce i spoglądają na półki z książkami, w głowach tworząc już sobie listę lektur na melancholijne wieczory. Jak wynieść czytanie na jeszcze wyższy poziom? Tworząc sobie kącik czytelniczy. Pomożemy Wam go przygotować!

Nie martw się – nie znajdziesz tutaj kominków ani planów przebudowania pokoju pod kącik czytelniczy. Wszystkie potrzebne przedmioty nie wymagają ingerencji w rozkład pomieszczeń lub organizowania remontu. Od czego więc zacząć? Cóż, czytając książkę dużo się siedzi, więc dopilnujmy, by było wygodnie!

Fotele

Perfekcyjne siedzisko do czytania musi być wygodne, ale niezbyt miękkie, by nie przyprawiać o senność. Jego kształt musi pozwalać na przybieranie dowolnych pozycji w trakcie lektury (nie oszukujmy się, nikt nie czyta godziny albo dwóch w jednej pozycji). Konieczny jest szeroki, dobrze zaprojektowany podłokietnik, który sprawi, że ramię nie będzie się męczyć, trzymając czasem mocno objętościowe tomisko. Jakieś konkretne propozycje?

Jedną z nich jest definitywnie fotel Ejerslev z oferty Homepark, Jysk. Ważne w nim jest to, że oprócz wszystkich wyżej wspomnianych funkcjonalności, posiada również podnóżek, a wszyscy zaprawieni w bojach czytelnicy wiedzą, jak czasem trudno jest wytrzymać z nogami dyndającymi w powietrzu albo opartymi o ziemię.

Ciekawym rozwiązaniem są także krzesła rattanowe – model marki JORDRUP, dostępny również w Jysku, definitywnie się nada. Wygodny, ale przyjemny w dotyku materiał oraz lekkość przenoszenia sprawiają, że taki fotel można nawet wynieść na balkon, a kiedy jest chłodniej, po prostu wnieść go z powrotem do kącika czytelniczego. Jego kształt pozwala dobrać dowolną pozycję podczas lektury, a jeśli się zaśnie przy nudniejszym fragmencie, to można być pewnym, że rano nie wstanie się obolałym.

Stolik kawowy lub herbaciany

Jesienią niewielu obejdzie się bez kubka gorącej kawy, herbaty lub grzańca. Oczywiście, najlepiej pić takie rzeczy do interesującej książki, dlatego przy fotelu koniecznie musi się znaleźć stolik na kubki! Co wybrać?

W zależności od samego fotela można celować w wysokie, podłużne stoliki lub niższe, okrągłe. Najlepiej dobrać taki, aby sięganie po napój nie było problem i nie wymagało zmiany pozycji albo podnoszenia się – wszystko po to, by w kąciku czytelniczym było jak najwygodniej i jak najmniej rzeczy odrywało oczy od zapisanych stronic. Co polecamy?

Ciekawym produktem jest stolik kawowy Mango 082 z oferty Belbaazar. Wypukłe brzegi zabezpieczają przypadkowo wylaną kawę lub herbatę przed zabrudzeniem podłogi. Dlatego można sobie pozwolić na “chwilę nieuwagi” w trakcie pochłaniania jakiejś wyjątkowo interesującej lektury, bez obawy o to, że ucierpi dywan lub panele.

Jeśli jednak siedzisko jest niższe, to odpowiednim wyborem tutaj będzie model stolika Mango 5703 tego samego producenta. W tym modelu również znajdziemy wypukłe, zabezpieczające przed rozlaniem brzegi, ale dodatkowo posiadamy liczne przegródki, które pozwalają posegregować sobie przestrzeń na drewnie na przystawki, dodatki, przyprawy, napoje – lub cokolwiek innego, zależnie od potrzeb i wyobraźni! Ten stolik świetnie pasuje do stylu vintage, a już sama jego obecność w pokoju podsyca jesienną atmosferę w każdym wnętrzu.

Lampka

Światło dzienne raczej nie starczy na długie czytanie w kąciku czytelniczym. Dlatego warto zaopatrzyć się w praktyczną i wysoką lampę podłogową, która odpowiednio oświetli strony książki i sprawi, że lektura nie będzie męczącą zgadywanką w ciemnościach. Tutaj z pomocą przyjdzie produkt z oferty VOX Meble. Ergonomiczny układ sprawi, że lampa będzie stała w bezpiecznej odległości, więc ryzyko, że potkniemy się o nią lub kabel, będzie znacznie niższe.

Opcjonalne dodatki

Chociaż powyższy zestaw (w połączeniu z odpowiednią biblioteką książek) w zupełności starczy do stworzenia podstawowego kącika czytelniczego, to jednak pamiętajmy o złotej zasadzie — im milej, tym czyta się lepiej. Dlatego poniżej prezentujemy jeszcze kilka drobiazgów, które definitywnie umilą Wam przebywanie i czytanie.

Pledy pomogą w przetrwaniu chłodniejszych wieczorów. Lekkie i proste w składaniu idealnie ogrzewają, a jednocześnie nie sprawiają, że robi się zbyt gorąco.

Innym, być może zaskakującym dla niektórych, dodatkiem jest… dywan. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie położył się miękkim, przyjemnym, puchowym dywanie i nie czytał na nim książki. Fotele są super, ale czasem każdy ma lekturę, którą zwyczajnie najlepiej czyta się na podłodze.

I to tyle! Nie bójcie się dodawać wszystkiego, co tylko wyda Wam się właściwe do czytelniczego kącika – im bardziej osobiście, tym lepiej!

Miłej lektury 🙂

Pomysły na wielkanocne ozdoby do domu

Pomysły na wielkanocne ozdoby do domu

Planszówki dla dorosłych – ciekawe gry dla całej rodziny

Planszówki dla dorosłych – ciekawe gry dla całej rodziny

Ciepłe napoje na chłodne dni

Ciepłe napoje na chłodne dni

Squash. Pierwsze kroki

Squash. Pierwsze kroki

Wnętrze w stylu modern

Wnętrze w stylu modern

Gry dla dzieci i młodzieży – planszówki i gry na konsole

Gry dla dzieci i młodzieży – planszówki i gry na konsole

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności