Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Jesienne porządki w szafie

Jesienne porządki w szafie

Jaka powinna być idealna szafa? Pełna ulubionych i modnych ubrań na każdą okazję. Ponadto musi być funkcjonalna i komfortowa – tak, by bez problemu schować w niej, a potem odnaleźć, potrzebną nam rzecz.

Jesień to doskonały czas na mały remanent w szafach i zaprowadzenie porządku na półkach – nawet największa szafa, w której panuje bałagan, nie będzie w pełni spełniać swojej funkcji. Od rozmiaru ważniejsza jest bowiem dobra organizacja przestrzeni i sprytne zaplanowanie tego, jak chcemy naszą garderobę przechowywać. Nie trzeba jednak posiadać wyjątkowych zdolności – wystarczy wiedzieć, po jakie akcesoria należy sięgnąć.

Pierwszy krok

Porządki w szafie najlepiej jest zacząć od przeglądu garderoby i wyeliminowaniu rzeczy nieużywanych, zniszczonych lub w złym rozmiarze. Zasada, „jeśli nie założyliśmy czegoś przez ostatni rok, to pewnie już nigdy nie będziemy tego nosić” będzie idealną podpowiedzią dla osób, którym trudno jest rozstawać się z ubraniami. Po dokonaniu selekcji ubrania należy posegregować i zaplanować ich ułożenie – niektóre wymagają powieszenia, inne znajdą swoje miejsce w szufladach, jeszcze inne trafią gdzieś na tył mebla, czekając na dedykowaną im porę roku. Rzeczy, które nosimy najczęściej i najchętniej powinny być łatwo dostępne, tak, by nie trzeba ich szukać i burzyć przy tym zaprowadzonego porządku.

Co ma wisieć…

Podstawowymi akcesoriami każdej szafy są oczywiście wieszaki, na których przechowamy nasze ubrania w należytym porządku. Aby uniknąć pomięcia wiszącej odzieży, najlepiej wieszać ubrania pojedynczo lub wykorzystać drewniane wieszaki z uchwytem na spodnie, które pozwolą na zaoszczędzenie kilku centymetrów przestrzeni

W przypadku braku odpowiedniej ilości miejsca, wybawieniem może okazać się półka wisząca, którą można zawiesić na drążku w szafie. W jej przegródkach zmieści się wiele drobiazgów. Pamiętajmy jednak, by nie układać w niej rzeczy zbyt ciężkich – te najlepiej jest schować w pojemniki i położyć na dnie szafy.

Dobrze schowane

Rzeczy takie jak zapasowa pościel, nieużywana w danym sezonie odzież czy kombinezony narciarskie, które wyciągamy jedynie raz w roku, warto przechowywać w workach próżniowych. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo miejsca, a schowane rzeczy będą  chronione przed wodą, zapachami, pleśnią, czy brudem. Do opróżnienia worków z powietrza wystarczy zwykły odkurzacz.

Koszule, garnitury i garsonki warto przechowywać w specjalnych pokrowcach, które zabezpieczą odzież przed kurzem i zabrudzeniami. Pokrowce sprawdzą się też znakomicie w czasie podróży czy przeprowadzki.

Mega knitting, czyli dzierganie w rozmiarze XXL

Mega knitting, czyli dzierganie w rozmiarze XXL

Jesienna pielęgnacja roślin

Jesienna pielęgnacja roślin

Najlepsza zabawka dla twojego pupila

Najlepsza zabawka dla twojego pupila

Na co zwrócić uwagę wybierając dywan?

Na co zwrócić uwagę wybierając dywan?

Karma specjalistyczna – kiedy nasz pupil jej potrzebuje?

Karma specjalistyczna – kiedy nasz pupil jej potrzebuje?

Jak jesienią utrzymać porządek w przedpokoju?

Jak jesienią utrzymać porządek w przedpokoju?

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności