Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Jesienne porządki w szafie

Jesienne porządki w szafie

Jaka powinna być idealna szafa? Pełna ulubionych i modnych ubrań na każdą okazję. Ponadto musi być funkcjonalna i komfortowa – tak, by bez problemu schować w niej, a potem odnaleźć, potrzebną nam rzecz.

Jesień to doskonały czas na mały remanent w szafach i zaprowadzenie porządku na półkach – nawet największa szafa, w której panuje bałagan, nie będzie w pełni spełniać swojej funkcji. Od rozmiaru ważniejsza jest bowiem dobra organizacja przestrzeni i sprytne zaplanowanie tego, jak chcemy naszą garderobę przechowywać. Nie trzeba jednak posiadać wyjątkowych zdolności – wystarczy wiedzieć, po jakie akcesoria należy sięgnąć.

Pierwszy krok

Porządki w szafie najlepiej jest zacząć od przeglądu garderoby i wyeliminowaniu rzeczy nieużywanych, zniszczonych lub w złym rozmiarze. Zasada, „jeśli nie założyliśmy czegoś przez ostatni rok, to pewnie już nigdy nie będziemy tego nosić” będzie idealną podpowiedzią dla osób, którym trudno jest rozstawać się z ubraniami. Po dokonaniu selekcji ubrania należy posegregować i zaplanować ich ułożenie – niektóre wymagają powieszenia, inne znajdą swoje miejsce w szufladach, jeszcze inne trafią gdzieś na tył mebla, czekając na dedykowaną im porę roku. Rzeczy, które nosimy najczęściej i najchętniej powinny być łatwo dostępne, tak, by nie trzeba ich szukać i burzyć przy tym zaprowadzonego porządku.

Co ma wisieć…

Podstawowymi akcesoriami każdej szafy są oczywiście wieszaki, na których przechowamy nasze ubrania w należytym porządku. Aby uniknąć pomięcia wiszącej odzieży, najlepiej wieszać ubrania pojedynczo lub wykorzystać drewniane wieszaki z uchwytem na spodnie, które pozwolą na zaoszczędzenie kilku centymetrów przestrzeni

W przypadku braku odpowiedniej ilości miejsca, wybawieniem może okazać się półka wisząca, którą można zawiesić na drążku w szafie. W jej przegródkach zmieści się wiele drobiazgów. Pamiętajmy jednak, by nie układać w niej rzeczy zbyt ciężkich – te najlepiej jest schować w pojemniki i położyć na dnie szafy.

Dobrze schowane

Rzeczy takie jak zapasowa pościel, nieużywana w danym sezonie odzież czy kombinezony narciarskie, które wyciągamy jedynie raz w roku, warto przechowywać w workach próżniowych. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo miejsca, a schowane rzeczy będą  chronione przed wodą, zapachami, pleśnią, czy brudem. Do opróżnienia worków z powietrza wystarczy zwykły odkurzacz.

Koszule, garnitury i garsonki warto przechowywać w specjalnych pokrowcach, które zabezpieczą odzież przed kurzem i zabrudzeniami. Pokrowce sprawdzą się też znakomicie w czasie podróży czy przeprowadzki.

Domowy ogródek ziołowy

Domowy ogródek ziołowy

Jesienna pielęgnacja roślin

Jesienna pielęgnacja roślin

Bułeczki zajączki z groszkowym hummusem

Bułeczki zajączki z groszkowym hummusem

Kominek w mieszkaniu? To możliwe!

Kominek w mieszkaniu? To możliwe!

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Miękko i przytulnie

Miękko i przytulnie

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności