Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Jaką książkę zabrać ze sobą na wakacje?

Jaką książkę zabrać ze sobą na wakacje?

Wakacje to czas urlopów, wolnego i wielkiej laby – dlatego też jest to najlepszy moment na nadrobienie zaległych lektur, przeczytanie książek, na które od dawna czekaliśmy albo po prostu podłapanie w locie czegoś lekkiego, co można poczytać na plaży lub w podróży. Brakuje Wam tytułów? Podrzucimy kilka propozycji.

„Przebudzenie Lewiatana”, James S.A. Corey

Fani science-fiction nie mają prawa przejść obok tej pozycji obojętnie – zwłaszcza, że to właśnie dzięki tej książce zawdzięczamy serial “The Expanse”, który jest nowym “Stargate” dla fanów kosmosu z całego świata. Autor (a właściwie auotrzy, gdyż James Corey to pseudonim dwóch utalentowanych pisarzy) stworzyli niezwykły świat, gdzie rasa ludzka rozproszyła się po Układzie Słonecznym, tworząc trzy frakcje – Zjednoczone Narody Ziemi, Marsa oraz Pasiarzy z pomniejszych księżyców i asteroid. Co jednak niezwykłe w tej pozycji to fakt, że prawa fizyki grają w niej główne role – próżno tutaj szukać kosmicznej magii rodem ze Star Wars albo naciąganych faktów jak w Star Trek. To jest science-fiction w czystej, doskonałej postaci!

Zobacz na stronie empik.com

„Kolekcja nietypowych zdarzeń”, Tom Hanks

Okazuje się, że Tom Hanks potrafi nie tylko grać, ale również pisać. “Kolekcja nietypowych zdarzeń” to zbiór ciekawych, pomysłowych i dobrze napisanych opowiadań spod pióra popularnego autora. Dla fanów Murakamiego pozycja obowiązkowa, dla miłośników Kinga coś, na co warto spojrzeć – j uż to porównanie pokazuje, że w swojej książce Hanks raczej nie brzydził się żadnym gatunkiem ani tematem. Pozycja, którą zdecydowanie warto poznać i, zdaniem wielu czytelników, idealna lektura na wakacje. Głównie ze względu na to, że każde opowiadanie jest krótkie i można je przeczytać np. w tramwaju w drodze nad morze.

Zobacz na stronie empik.com

„Patrick Melrose”, Aubyn Edward St.

Jeśli nabijać się ze współczesnej, brytyjskiej arystokracji i jednocześnie wyśmiewać wszystkie zawiłości nowoczesnego społeczeństwa to tylko tak, jak to zrobił Aubyn Edward St. w książce “Patrick Melrose”. Pierwsza część z pięciotomowego cyklu opowiada o trudach egzystencji angielskiego arystokraty w XXI wieku. Deliryczne, narkotykowe rausze, zepsucie i moralna degradacja klas wyższych, problematyczne patologie, skomplikowane relacje – to wszystko znajdziecie w tej prawie-autobiograficznej książce pomysłowego autora. Warto również zobaczyć serial z Benedictem Cumberbatchem wyprodukowany przez HBO.

Zobacz na stronie empik.com

„Dom, którego nie było”, Dorota Schrammek

Książka, która porusza problematykę wychowania i traktowania kobiet nawet w XXI-wiecznej Polsce. W pomysłowy sposób przedstawia losy czterech kobiet, które z różnych powodów miały skomplikowane i trudne relację z matkami — tracąc tym samym poczucie domu (którego nie było) lub zyskując zakrzywiona obraz tego, czym powinien być dom. Psychoterapeutka przedstawia każdej z bohaterek listę zadań, którą muszą wykonać do odzyskania wewnętrznej równowagi. O tym, czy podołają, dowiecie się z tej fascynującej i wciągającej lektury.

Zobacz na stronie empik.com

„Czekoladki dla prezesa”, Sławomir Mrożek

Jedna z najcelniejszych satyr Sławomira Mrożka, który tym razem bierze sobie na celownik szczyty polskiego absurdu w urzędnictwie oraz sposobach w jaki funkcjonuje kraj. Ten zbiór opowiadań niezwykle dobrze wpisuje się w obecne nurty polityczne i społeczne, skutecznie pointując wiele współczesnych zjawisk za pomocą prostych, krótkich historii o życiu szanownego pana Prezesa i jego towarzyszy — Referenta, Księgowego, Kasjera, Radcy i innych. Najcelniej jednak trafia w samych ludzi na pozycjach i to, co kryje się pod pozorną i obłudną facjatą większości prezesów. O tym jednak będziecie musieli przekonać się sami.

Zobacz na stronie empik.com

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie?

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie?

Gry towarzyskie na święta i sylwestra

Gry towarzyskie na święta i sylwestra

10 wnętrzarskich hitów tego lata

10 wnętrzarskich hitów tego lata

Jak wybierać okulary przeciwsłoneczne?

Jak wybierać okulary przeciwsłoneczne?

Jesienne porządki w szafie

Jesienne porządki w szafie

Dekalog autostopowicza

Dekalog autostopowicza

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności