Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Jak przygotować garden party?

Jak przygotować garden party?

Maj to idealny czas na inaugurację różnego rodzaju imprez plenerowych, nie tylko tych odbywających się w miastach, ale przede wszystkim ogrodowych i balkonowych. Jeśli tylko posiadasz zieloną przestrzeń, możesz przygotować świetne spotkanie na świeżym powietrzu. Jak to zrobić?

Zaplanuj przyjęcie

Często tego typu imprezy są organizowane spontanicznie ze względu na pogodę, która bywa kapryśna. Kiedy jednak masz czas na przygotowania, wykorzystaj go w pełni. Stwórz listę gości, serwowanych potraw oraz napojów (pamiętając o różnych gustach żywieniowych rodziny i przyjaciół) i listę zakupów. Dzięki takiemu planowi, czeka Cię mniej niespodzianek mogących uprzykrzyć imprezę. Postaw na proste dania i przekąski – kolorowe koreczki, sałatki, tortille, grillowane warzywa i sery, plastry owoców, pasty do pieczywa, które przygotujesz w krótkim czasie.

Jak przygotować garden party?

Wybierz motyw garden party

To opcja dla wszystkich tych, którzy lubią imprezy tematyczne i dekorowanie przestrzeni. Jeden spójny motyw przyjęcia to nie lada gratka dla perfekcjonistów, a nierzadko i wyzwanie. Jak bowiem dopasować do siebie tak wiele elementów? Z pomocą przychodzi… Pinterest, gdzie znajdziesz mnóstwo inspiracji!

Zadbaj o dekoracje

Papierowe dekoracje możesz zrobić z domownikami, pobrać z darmowych stron internetowych i wydrukować lub kupić w różnego rodzaju sklepach papierniczych, a nawet drogeriach. Dzięki świetlnym girlandom i lampionom ogród zyska uroku, a po skończonej imprezie z pewnością jeszcze wiele razy się przydadzą. Do zastawienia stołu możesz wykorzystać papierowe, drewniane lub plastikowe talerzyki, kubeczki, sztućce czy obrus. Zaplanuj jednak ile dokładnie będziesz ich potrzebować i zużyj odpowiednią liczbę. Jeśli chcesz zachwycić gości, postaw na podbijające gastronomię jadalne talerze orkiszowe.

Jak przygotować garden party?

Nie zapominaj o dzieciach

W przypadku spotkania rodzinnego warto pamiętać o najmłodszych, organizując im proste zabawy i atrakcje. Dzieciaki są ruchliwe i niecierpliwe, dlatego również im należy zapewnić rozrywkę. Dla młodszych pociech możesz przygotować kolorowanki, bańki mydlane i balony, dla nieco większych zabawy z piłką, tor przeszkód, gry planszowe, frisbee czy kręgle z plastikowych butelek. Dzieci chętnie angażują się w przygotowywanie imprez, więc powierz im proste zadania, one poczują się docenione, a Ty będziesz mieć mniej na głowie. Układ idealny!

Licz na pomoc bliskich

Wskazówka z rozdzielaniem zadań nie tyczy się wyłącznie dzieci! Warto zaangażować swoich gości w garden party. Umiesz gotować, a koleżanka czy kolega świetnie piecze? Ty zadbaj o przekąski, oni o słodkości. Nie masz czasu na zakupy czy dekorowanie stołu? Poproś o pomoc domowników. Pamiętaj, że szykowanie przyjęcia może sprawić tyle samo frajdy, co sama impreza. Postawcie więc na grę zespołową!

Baw się!

Niech garden party nie będzie imprezą tylko z nazwy! Przebrania, dyskoteka do hitów wybranej dekady, noc planszówek, a może ogrodowy maraton filmowy? Nie ograniczajcie się tylko do jedzenia, przecież kiedyś trzeba spalić te wszystkie smakołyki!

Jak wydzielić strefę dla noworodka w pokoju rodziców?

Jak wydzielić strefę dla noworodka w pokoju rodziców?

Malujemy sypialnię!

Malujemy sypialnię!

Panele ścienne – jak je samodzielnie położyć?

Panele ścienne – jak je samodzielnie położyć?

Fotele do czytania

Fotele do czytania

Efekt starej cegły w mieszkaniu

Efekt starej cegły w mieszkaniu

Farby z mieszalnika – co różni je od gotowych produktów?

Farby z mieszalnika – co różni je od gotowych produktów?

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności