Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Impreza rodzinna jak ją przygotować?

Impreza rodzinna jak ją przygotować?

Domowe przyjęcie to wspaniała zabawa dla gości, a dla gospodarzy duży stres. Jak sprawić, żeby przygotowania nie zepsuły całej przyjemności ze spotkania? Mamy na to plan!

Nasza rada:

Dzieci mogą być odpowiedzialne za nakrywanie do stołu, witanie gości czy wybór niektórych atrakcji przyjęcia. Jeśli przygotowujecie zaproszenia dla gości i chcecie nadać im nieformalny charakter, pozwólcie dzieciom je ozdobić. Milusińscy zazwyczaj rwą się do pomocy przy przygotowaniach – jest to dla nich równie ważne jak dla Was.

1. Zaplanuj wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem i rozdziel zadania

Dokładny plan uwzględniający poszczególne etapy przygotowań i podział obowiązków jest niezbędny przy organizacji każdego rodzinnego spotkania, zwłaszcza jeśli chcemy zaangażować w nie nasze pociechy. Przygotowania możecie zacząć na wesoło: z wielką kartką papieru bądź brystolem, kilkoma kolorowymi flamastrami i samoprzylepnymi karteczkami. Usiądźcie razem przy stole i zapisujcie kolejne zadania na karteczce, a potem przyklejajcie ją pod imieniem osoby, która będzie odpowiedzialna za daną rzecz.

Impreza rodzinna jak ją przygotować?

2. Ułóż menu

Jeśli planujecie rodzinne spotkanie, musicie się liczyć z potrzebą stworzenia urozmaiconego i dopasowanego do wielu gustów kulinarnych menu. Podzielcie jadłospis na kilka kategorii: potrawy ciepłe, zimne przekąski, desery i drobne słodkości. Wybrana osoba z Waszego grona może być odpowiedzialna za to, by zapytać resztę członków rodziny, jakie smakołyki z chęcią zobaczyliby na wspólnym stole. Nie możecie zapomnieć o tym, że przygotowywanie posiłków jest zazwyczaj czasochłonne, a udana impreza to taka, z której nikt nie wychodzi głodny.

Nasza rada:

Pamiętajcie, że kuchnia – zarówno przed imprezą, jak i w jej trakcie – jest nie tylko centrum życia, ale również małym centrum dowodzenia. Warto jednak wybrać takie potrawy, na przygotowanie których nie trzeba będzie poświęcić całej imprezy.

Impreza rodzinna jak ją przygotować?

3. Przygotuj listę zakupów i je zrób

Po jadłospisie przyjdzie czas na zakupy! Przed gotowaniem wszystkich pyszności trzeba się zaopatrzyć w niezbędne składniki. Tutaj również egzamin zda podział na kategorie. Niech na liście zakupów widnieje jasny podział, na przykład na produkty sypkie, warzywa i owoce, mięso i nabiał, napoje i alkohol, jak również środki czystości oraz wszelkiego rodzaju dekoracje. Te ostatnie będą zależne oczywiście od charakteru imprezy, jednak nie zawsze w naszych domach znajdują się balony, serwetki, świeczki czy ozdobne słomki, dlatego warto je uwzględnić. Taki podział usprawni sam proces wybierania produktów – na pewno nie przeoczycie żadnej rzeczy z listy.

Impreza rodzinna jak ją przygotować?
Impreza rodzinna jak ją przygotować?

Nasza rada:

Rodzinne zakupy nie muszą być udręką. Dzięki gotowym szablonom zakupowym, które możecie znaleźć m.in. na Pintereście, w łatwy i szybki sposób nie tylko stworzycie kategorie, ale i rozdzielicie je pomiędzy domowników. Im więcej rąk do pomocy, tym szybciej uporacie się z tym zadaniem.

4. Przygotuj atrakcje

Warto zaznaczyć, że spotkania rodzinne to nie tylko jedzenie i picie. Czasami przyda się przerwa na krótką grę czy zabawę. Planszówki, Twister, kalambury, a może familijne gry na konsolę? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i preferencji. Tutaj szczególnie pomocni i kreatywnie mogą się okazać najmłodsi członkowie rodziny, dla których relaks w tej formie jest codziennością. Może dzieci pokażą Wam grę, o której wcześniej nie mieliście pojęcia? Jeśli wśród zaproszonych gości są kilkuletnie pociechy, warto pomyśleć również o specjalnym stoliku z kredkami i kolorowankami, których znajdziecie bez liku w internecie.

Impreza rodzinna jak ją przygotować?

Nasza rada:

Jednym z najbardziej zabawnych przerywników jest zabawa „Kim jestem”, do której potrzebujecie tak naprawdę tylko długopisu i samoprzylepnych karteczek. Co najważniejsze, udział w niej mogą brać zarówno starsi, jak i nieco młodsi uczestnicy przyjęcia. Każdy pisze na karteczce imię i nazwisko bądź pseudonim sławnej osoby lub nazwę postaci kinowej. Każdy gracz wybiera dowolną kartkę, a potem przykleja ją na plecach lub głowie innej osoby w taki sposób, aby ta nie widziała, jaką postacią jest. Każdy z uczestników, kolejno, zadaje pytania pozostałym, próbując się dowiedzieć, w jaką postać przyszło jej się wcielić. Pamiętajcie, żeby zadawać pytania, na które inni mogą odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie” (np. „czy jestem kobietą?”, „czy mam czarne włosy?”, „czy pochodzę z bajki?”). Wygrywa ten, kto odgadnie, jaką jest postacią po zadaniu jak najmniejszej liczby pytań.

Impreza rodzinna jak ją przygotować?

5. Baw się przygotowaniami!

Razem stwórzcie niezapomnianą imprezę. Zaangażowanie wszystkich domowników w organizację rodzinnego spotkania może być świetną przygodą, a na pewno odciąży rodziców. Kluczem do bezstresowego przejścia przez przygotowania jest wcześniejsza organizacja kilku najważniejszych zadań i rozdzielenie ich pomiędzy więcej osób. To nie musi być nudne! Czasami wystarczą kolorowe gadżety, by ze zwykłego notowania na kartce uczynić zabawę dla dzieci.

Impreza rodzinna jak ją przygotować?
Kuchenny zawrót głowy

Kuchenny zawrót głowy

Przedpokój – 5 pomysłów na udaną realizację

Przedpokój – 5 pomysłów na udaną realizację

Przegląd książek i filmów animowanych dla dzieci

Przegląd książek i filmów animowanych dla dzieci

Wnętrze w stylu modern

Wnętrze w stylu modern

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Ciche AGD dla Ciebie i Twojej rodziny

Ciche AGD dla Ciebie i Twojej rodziny

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności