Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Gdzie spędzić noc sylwestrową?

Gdzie spędzić noc sylwestrową?

W Sylwestra, oddając się szampańskiej zabawie, żegnamy stare, a witamy nowe, pełni nadziei na lepszą przyszłość. Wielkie bale, koncerty, tańce, pokazy sztucznych ogni i tryskający z hukiem szampan to już klasyka. Jak spędzić tę wyjątkową noc?

Niesłabnącą popularnością cieszą się zabawy miejskie. Bardzo zachęcająco wygląda propozycja Krakowa, gdzie w czterech lokalizacjach i na czterech scenach wystąpi artyści, który zapewnią moc atrakcji. Mieszkańcy i przyjezdni mogą wybierać pomiędzy Rynkiem Głównym, TAURON Areną Kraków, Rynkiem Podgórskim i nowohucką Aleją Róż.

Interesująco zapowiada się też impreza we Wrocławiu, który zrezygnował z dyskotekowo-biesiadnej formuły na rzecz bardziej ambitnego programu, za którego realizację odpowiada Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol. Zamiast kilkuminutowych wystąpień, uczestnicy doświadczą pełnowymiarowych koncertów.

Trzy inne metropolie oferują w tym roku imprezy transmitowane przez główne polskie stacje TV. Telewizja Polska organizuje Sylwestra w Zakopanem, Polsat w Katowicach, a TVN w Warszawie – tym razem na placu Bankowym. Poza tym, świetnie bawić będzie można się również w sercu Poznania, Bydgoszczy oraz Torunia.

Gdzie spędzić noc sylwestrową?

Postaw na oryginalność

Posiadacze grubszych portfeli mogą wybrać ajurwedyjski Sylwester w Indiach. Ajurweda to tradycyjny system medyczny, który bazuje na trzech zasadach: zapobiega, oczyszcza i uodparnia. Skupia się ona na wielu aspektach, z których najważniejsze to jedzenie, sen, relaks, styl życia i aktywność fizyczna. Wszystkie te czynniki odgrywają ogromną rolę w zachowaniu zdrowia. Tym razem zabiegi ajurwedyjskie mogą być głównym motywem Sylwestra spędzanego w południowych Indiach.

Pasjonaci turystyki alternatywnej, czyli tzw. urban exploration, z pewnością będą zachwyceni industrialno-apokaliptyczną imprezą w… Czarnobylu! Jak informują organizatorzy, czekają tam na nich: „Radziecka muzyka, szampan, menu z tamtych czasów, może i nawet Dziadek Mróz. To wszystko będzie jednak dopełnieniem dwudniowego pobytu w Strefie. W mroźnej aurze 31 grudnia oraz 1 stycznia będziemy zwiedzać Prypeć, podziwiając jej zimowe oblicze”. Grupa najbardziej odważnych i żądnych wyjątkowych doznań zostanie wyposażona w dozymetry, czyli mierniki promieniowania.

Kto kocha śnieg i mróz, może też wybrać się na Islandię. Biura podróży organizują tam moc sylwestrowych atrakcji w bardzo oryginalnej oprawie, wśród nich zabawę w świetle zorzy polarnej, wyprawę na lodowiec, wielkie ogniska, zwiedzanie lodowych jaskiń i kąpiele w gorących źródłach.

Fani klubowych imprez powinni już dziś przejrzeć liczne oferty restauracji, pubów i dyskotek. Bale kostiumowe, wieczory tematyczne i zabawy dla miłośników określonej konwencji, na przykład… kultowej „Gry o tron”. Nie zabraknie również ofert dla narciarzy, którzy nowy rok chcą przywitać na stoku.

Gdzie spędzić noc sylwestrową?

Europejskie stolice zabawy

Z Polski niedaleko mamy do czeskiej Pragi, a tam sztuczne ognie mają rozświetlać niebo już od wczesnych godzin wieczornych, towarzysząc imprezom pod gołym niebem, koncertom i pokazom tanecznym. Podobną ofertą kusi stolica Danii, Kopenhaga, gdzie odbędzie się widowiskowa parada Wojska Królewskiego. Z kolei w Amsterdamie bawić można się na placu Rembrandta oraz przy Pałacu Królewskim na Placu Dam.

Oryginalne szampańskie zabawy oferują również Wenecja, Wilno, Ryga, Rzym, Lizbona i oczywiście stolica zakochanych – Paryż.

Hucznie też będzie w Madrycie na placu Puerta del Sol. Jeśli wybierzecie Hiszpanię, pamiętajcie, by na noc sylwestrową zabrać ze sobą dwanaście winogron. Według tradycji zjedzenie po jednym z nich przy każdym uderzeniu dzwonu o północy zapewni pomyślność w nowym roku.

Gdzie spędzić noc sylwestrową?
Przegląd książek i filmów animowanych dla dzieci

Przegląd książek i filmów animowanych dla dzieci

Drewniane stropy we wnętrzach – jak wydobyć ich potencjał?

Drewniane stropy we wnętrzach – jak wydobyć ich potencjał?

Jak wydzielić strefę dla noworodka w pokoju rodziców?

Jak wydzielić strefę dla noworodka w pokoju rodziców?

Zwierzak po przejściach. Jak zaaklimatyzować go w domu?

Zwierzak po przejściach. Jak zaaklimatyzować go w domu?

No waste – jak wprowadzić tę filozofię do naszego domu?

No waste – jak wprowadzić tę filozofię do naszego domu?

Jak stworzyć domowe spa?

Jak stworzyć domowe spa?

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności