Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Farba tablicowa – jak ją wykorzystać? Przegląd inspiracji z Pinteresta

Farba tablicowa – jak ją wykorzystać? Przegląd inspiracji z Pinteresta

Farba tablicowa ostatnio coraz częściej gości w naszych wnętrzach! To łatwy sposób na przekształcenie zwykłej powierzchni w pole do popisu dla naszej kreatywności. Czy taka farba służy wyłącznie do malowania ścian? Oczywiście, że nie! Sprawdź nasze kreatywne propozycje i zainspiruj się.

Tablica

Co powiecie na taką oryginalną tablicę do zapisywania domowych zadań i list zakupów? Wystarczy stara, niepotrzebna rama w ciekawym kształcie, kawałek płyty pilśniowej lub sklejki, wiertarka i farba tablicowa. Zamiast zwykłego podkładu, jako pierwszej warstwy możemy użyć fary magnetycznej. Dzięki temu do naszej oryginalnej tablicy przypniemy też pamiątkowe magnesy przywiezione z podróży.

Doniczki

Zdarzyło Wam się kiedyś zasiać zioła na kuchennym parapecie i szybko zapomnieć o tym jakie nasiona znalazły się w ziemi? Tablicowe doniczki to idealny pomysł dla wszystkich domowych ogrodników! Dzięki nim podpiszemy każdą z nich i już nigdy nie będziemy się zastanawiać co wyrosło nam w naszych parapetowych, ziołowych ogródkach.

Organizery na biurko

Zwykłe szklane słoiki w kilka chwil mogą stać się przechowalnią skarbów do rysowania dla naszych pociech. Słoiki pomalowane farbą tablicową podpisujemy, aby maluchy w łatwy sposób mogły uporządkować przestrzeń na swoich biurkach. Kredki, pisaki, a może ozdobne stempelki? Teraz wszystko ma już swoje miejsce.

Ozdobne podstawki

Jesteście fanami inspirujących cytatów z Instagrama i Pinteresta? Przy pomocy farby tablicowej w łatwy sposób możecie stworzyć z nich wyjątkową dekorację Waszych mieszkań. Oprócz farby potrzebujecie jedynie cienkich kawałków drewnianego pieńka. Na tak przygotowanej powierzchni wystarczy już tylko napisać Wasz ulubiony cytat, a następnie spryskać np. lakierem do włosów – tak, aby utrwalić kredową inskrypcję.

Meble

Kto powiedział, że farbą tablicową oprócz ścian możemy pomalować tylko dodatki? Meble to także świetne miejsce, gdzie możemy zastosować ten rodzaj farby. Jeżeli zależy nam na trwałej dekoracji powierzchni, która jest nią pokryta – warto zamiast kredy zastosować np. flamastry kredowe, które pozostawiają cieńszy i bardziej dokładny ślad. Kiedy znudzi nam się konkretna dekoracja – z łatwością usuniemy ją z tablicowej powierzchni wilgotną szmatką.

Kieliszki

Pomylone i porzucone drinki to częsty problem na imprezach. Stosując ten prosty trick z kieliszkami już nigdy nie pomylicie swojego napoju z innym – wystarczy podstawę kieliszka pomalować farbą tablicową i napisać na nim imię właściciela.

Globus

Jeżeli w Waszych piwnicach i strychach kryją się stare, porzucone globusy – w kilka godzin możecie zmienić je w designerskie dodatki do Waszych mieszkań! Wystarczy pomalować je częściowo farbą tablicową. To może być świetne miejsce na plany i notatki dotyczące waszych podróży i urlopów.

Lampiony

To kolejny pomysł na recycling z pozoru niepotrzebnych przedmiotów. Stary słoik bez nakrętki malujemy farbą tablicową, zostawiając niepomalowane pole o konkretnym kształcie – np. serduszka lub gwiazdki. Do środka wkładamy tealight lub zasilaną bateriami lampkę LED. To drugie rozwiązanie świetnie sprawdzi się jako pomysłowa i bezpieczna dekoracja pokoju dziecięcego.

POLECANY PRODUKT

 

 

Oświetlenie ogrodu – o czym pamiętać?

Oświetlenie ogrodu – o czym pamiętać?

Remont zimą? To możliwe!

Remont zimą? To możliwe!

Jak dbać o drewniane meble – praktyczne wskazówki

Jak dbać o drewniane meble – praktyczne wskazówki

Betonowe donice – jak je zrobić krok po kroku?

Betonowe donice – jak je zrobić krok po kroku?

Panele ścienne – jak je samodzielnie położyć?

Panele ścienne – jak je samodzielnie położyć?

Wyspa kuchenna w polskim domu

Wyspa kuchenna w polskim domu

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności