Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Jak dobrze spakować walizkę do samolotu?

Jak dobrze spakować walizkę do samolotu?

Limity wagowe, ograniczenia dotyczące przewozu płynów czy walka o każdą wolną przestrzeń w walizce – jeśli te problemy są Ci aż za dobrze znane, przeczytaj ten poradnik, a pakowanie stanie się łatwiejsze.

Sprawdź limity wagowe dla Twojego bagażu

Od tego zacznij przygotowania do podróży. Każda z linii lotniczych ma własne wymagania dotyczące wagi bagażu, który bez dodatkowych opłat możemy zabrać ze sobą w drogę. Jeżeli lecimy z bagażem nadawanym do luku, dzięki jego dużej dopuszczalnej pojemności mamy ułatwione zadanie. Gorzej, jeżeli podróżujemy wyłącznie z bagażem podręcznym – tu liczą się każdy kilogram i centymetr. Linie lotnicze – zwłaszcza tanie – coraz bardziej restrykcyjnie podchodzą do kontrolowania jego gabarytów na lotnisku. Jeżeli okaże się, że nasze rzeczy choćby nieznacznie przekraczają dopuszczoną wagę lub wymiary, możemy zostać obciążeni dopłatą nawet kilkukrotnie przewyższającą cenę, którą zapłaciliśmy za bilet.

Jak dobrze spakować walizkę do samolotu?

Wybierz odpowiednią walizkę

Kiedy już poznamy wymogi dotyczące bagażu, warto wybrać odpowiednią walizkę. Zwróć uwagę na to, by była lekka – limit wagowy lepiej przeznaczyć na transport rzeczy i pamiątek, a nie na konstrukcję walizki. Pamiętajmy, że często nawet bagaż podręczny wędruje do luku (zwłaszcza w tanich liniach lotniczych) – wtedy przyda się torba z wytrzymałego tworzywa, które uchroni rzeczy przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Niezależnie od wielkości walizki warto ją dobrze zabezpieczyć na wypadek kradzieży.  Dobrym rozwiązaniem są torby z systemem zamknięć TSA (Travel Sentry® Approved). W przypadku ewentualnej kontroli celnej walizka zostanie otwarta przez służby za pomocą specjalnego klucza, a po kontroli zamknięta – dzięki czemu bagaż bezpiecznie wyruszy w dalszą podróż. Jeżeli walizka nie jest wyposażona w ten system, często zamek lub kłódka muszą zostać zniszczone, a walizka staje się bezużyteczna.

Jak dobrze spakować walizkę do samolotu?

Zrób przemyślaną listę

Z pakowaniem nigdy nie należy czekać do ostatniej chwili. Najlepiej już parę dni wcześniej zacząć sporządzać listę rzeczy, które będą potrzebne nam podczas wyjazdu i na bieżąco ją uzupełniać. Spis rzeczy można też zabrać ze sobą w podróż – z pewnością przyda się w drodze powrotnej.

Skompletuj mini kosmetyczkę

Pakowanie płynnych kosmetyków to jedna z bardziej problematycznych kwestii w momencie kompletowania bagażu podręcznego. Wszystkie płyny muszą być przewożone w pojemnikach nie większych niż 100 ml i zamknięte w jednej, przezroczystej, plastikowej torebce o wymiarach do 20 cm ˟ 20 cm i łącznej pojemności do jednego litra. Takie pojemniki na kremy, żele i balsamy możemy kupić w większości drogerii i przelać do nich zawartość większych opakowań, które mamy w domu. Warto też się zastanowić, czy zabieranie ze sobą wszystkich rzeczy jest konieczne – może butelkę szamponu lub żel pod prysznic możemy kupić w podobnej cenie na miejscu?

Przydatne będą rozmaite próbki kremów czy perfum, które często zalegają w naszych szufladach – zabranie kilku saszetek odżywek do włosów lub fiolki ulubionego zapachu będzie zdecydowanie mniej obciążające niż wożenie ze sobą wielkich butli i flakonów.

Jak dobrze spakować walizkę do samolotu?

Zadbaj o to, co cenne

W niektórych liniach lotniczych nawet bagaż kabinowy ze względu na ograniczenie miejsca na pokładzie może zostać nam zabrany do luku. Na wypadek gdyby tak się stało, warto zawczasu zatroszczyć się o nasze najcenniejsze rzeczy. Jeżeli jesteśmy uprawnieni do zabrania na pokład (poza kabinową walizką) małej torebki, a nasz tablet, aparat fotograficzny, dysk czy obiektywy zmieszczą się w niej – dobrze jest umieścić je właśnie tam. Zyskamy wówczas pewność, że sprzęty nie ulegną mechanicznym uszkodzeniom w luku. Gdy nie mamy takiej możliwości, włóżmy sprzęt do solidnych pokrowców, umieśćmy je w środku walizki i dodatkowo owińmy swetrem lub inną grubszą odzieżą, aby ograniczyć ryzyko uszkodzeń.

Jak dobrze spakować walizkę do samolotu?

Wykorzystaj każdy centymetr sześcienny

Garderobę najlepiej dobierać zestawami, których poszczególne elementy można ze sobą łączyć – dzięki temu zabierzemy ich znacznie mniej. Jeżeli na miejscu nie będziemy mieli dostępu do żelazka, warto wybrać takie ubrania, które nie pogniotą się w trakcie podróży. Najlepiej ciasno je zrolować (w ten sposób maksymalnie wykorzystamy miejsce w walizce) i ograniczyć wolne przestrzenie w torbie do minimum (np. w butach możemy umieścić skarpetki, a w kapeluszach inne ubrania, które ochronią je przed odkształceniami. Pamiętajmy też, aby zawsze zostawić miejsce na pamiątki z podróży.

Kominek w mieszkaniu? To możliwe!

Kominek w mieszkaniu? To możliwe!

Świąteczne trendy w aranżacji wnętrz według Pinteresta

Świąteczne trendy w aranżacji wnętrz według Pinteresta

Wnętrza w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Wnętrza w męskim stylu – jak je zaaranżować?

Magia tynków strukturalnych

Magia tynków strukturalnych

Wiosenny przegląd poduszek

Wiosenny przegląd poduszek

Jaką książkę zabrać ze sobą na wakacje?

Jaką książkę zabrać ze sobą na wakacje?

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności