Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Deski do krojenia – na co zwrócić uwagę?

Deski do krojenia – na co zwrócić uwagę?

Kuchnia to serce domu, a o serce trzeba dbać! Zatem bardzo ważnym jest to, aby była odpowiednio wyposażona. Urządzając kuchnię przyjmijmy znamienitą zasadę „od ogółu do szczegółu”, gdy już dobierzemy odpowiednie sprzęty, zabierzmy się za wybór przyrządów kuchennych.

Wyposażenie kuchni to nie tylko innowacyjne sprzęty, ale również te podstawowe, które będą nam służyć najwierniej na co dzień. Takim sprzętem jest między innymi deska do krojenia. Sprawdźcie kilka porad, jak wybrać odpowiednią deskę do krojenia, aby była praktyczna, wygodna, a także zapewniała nam bezpieczeństwo!

Deska z drewna

W przypadku desek drewnianych istnieje wiele teorii, które przemawiają zarówno na ich korzyść, jak i niekorzyść. Jedni twierdzą, że są bardzo higieniczne, bo drewno ma wysokie właściwości antybakteryjne, inni z kolei, mówią wprost, że to skupisko bakterii, które nieodpowiednio pielęgnowane po każdym użyciu, wchłonie wodę wraz z wszelkimi zarazkami, a co za tym idzie – pozwoli im się rozwijać we wnętrzu deski oraz uwolni je przy nacisku, podczas kolejnego krojenia. Jak jest naprawdę?

Drewno rzeczywiście ma naturalne właściwości bakteriobójcze, zwłaszcza te dębowe. Im twardsze drewno, tym lepsza deska – tu warto zdecydować się na buk, grab, heban oraz kokos. Sprawdźcie również trwałość, która wynikać będzie z dużej twardości drewna i naturalnych właściwości zasklepiania małych nacięć. Dodatkową zaletą drewnianych desek jest to, iż nie tępią noży. Jednakże drewniane deski mają również kilka wad – otóż łatwo się odbarwiają, jak również chłoną zapachy. Zalegająca woda może spowodować również, że ze środka deski do pożywienia przedostaną się bakteria Również nie wszystkie odmiany drewna mają zdolność do chronienia przed bakteriami w tym samym stopniu.

Deski drewniane, o które dba się prawidłowo będą służyć swoim właścicielom przez bardzo długi czas, dlatego też warto o nie dbać i przede wszystkim zakupić deskę solidna oraz naturalnie zaimpregnowaną.

Berlin śladami architektury

Berlin śladami architektury

Bieganie jesienią i zimą

Bieganie jesienią i zimą

Jak zorganizować city break?

Jak zorganizować city break?

Pomysł na drugie śniadanie do szkoły!

Pomysł na drugie śniadanie do szkoły!

Remont zimą – jak go przeprowadzić

Remont zimą – jak go przeprowadzić

Jak zaaranżować przedpokój?

Jak zaaranżować przedpokój?

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności