Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Balkon bezpieczny dla kota

Balkon bezpieczny dla kota

Lato to czas, kiedy z chęcią otwieramy na oścież nasze drzwi i okna balkonowe by wpuścić do domów promienie słońca. Niestety nie jest to takie oczywiste dla posiadaczy kotów – bo wbrew przysłowiu, dla naszych pupili upadek z wysokości nie zawsze kończy się lądowaniem na czterech łapach.

Niekontrolowane upadki nawet z niewielkiej wysokości mogą skończyć się dla naszego zwierzęcia obrażeniami wewnętrznymi, wstrząsem pourazowym, a nawet śmiercią. Jak zatem zabezpieczyć nasz balkon, aby nasz zwierzak mógł bezpiecznie spędzać na nim czas, a jednocześnie był chroniony przed urazami i ucieczką?

Balkon bezpieczny dla kota

Od czego zacząć?

Nie dajmy się zwieść spokojnemu charakterowi naszego zwierzaka. Nigdy nie wiemy, kiedy niespodziewany czynnik – taki jak hałas czy odgłos innego zwierzęcia – skłonią go do nagłej chęci ucieczki z przestrzeni balkonowej. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na ażurowe balustrady balkonowe. Z łatwością zabezpieczymy je np. przy pomocy wiklinowych lub plastikowych osłonek, które przymocujemy do balkonu przy pomocy drucików. Takie osłony z powodzeniem znajdziemy w każdym większym sklepie z artykułami budowlanymi i remontowymi.

Większym wyzwaniem jest zabezpieczenie przestrzeni znajdujących się powyżej balustrady. Właściciele kotów często decydują się na osłonięcie ich przy użyciu zwykłej siatki ze sznurka lub tworzywa sztucznego. Taka siatka jest jednak nieatrakcyjna dla oka i nasz pupil z łatwością może ją pokonać w pogoni za przygodą. W celu prawidłowego zabezpieczenia przestrzeni po poradę najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu zoologicznego, gdzie specjaliści pomogą nam dobrać trwałe i estetyczne rozwiązanie dla naszego balkonu.

Jaka siatka jest najlepsza?

Profesjonalne siatki posiadają bardzo jasny splot – dzięki czemu są niemal niezauważalne dla ludzkiego oka. Oczka mają zwykle wielkość między 05,×05, a 2x2cm, co skutecznie uniemożliwi naszemu kotu niebezpieczne wędrówki. Sama siatka najczęściej jest wykonana z polipropylenu, dzięki czemu mrozy, deszcze i inne ciężkie warunki atmosferyczne nie są jej straszne. Siatka nie tylko uchroni nas przez konsekwencjami niebezpiecznych eskapad naszego zwierzaka, ale także ochroni nasz balkon przed wizytami gołębi i innych ptaków, które przenoszą groźne choroby i pasożyty.

Montaż? To nic trudnego!

Wśród historii na temat siatek balkonowych często pokutuje opinia, że jej montaż jest skomplikowany, drogi i wymaga trwałej ingerencji w strukturę elewacji. Nic bardziej mylnego! Przy użyciu odpowiednich akcesoriów jej zainstalowanie przebiega w sposób niemal bezinwazyjny. My szczególnie polecamy specjalne drążki rozporowe, dzięki którym w razie ewentualnej wyprowadzki nie tylko szybko zdemontujemy siatkę, ale także bezproblemowo przeniesiemy ją i zamontujemy w innym mieszkaniu. Jeżeli nie jesteśmy do nich przekonani, równie dobrze sprawdzi się rozpięcie siatki na drewnianych ramach, które możemy zamówić u każdego stolarza.

Co zrobić, jeżeli taka siatka mimo wszystko padnie ofiarą zębów i pazurów naszego kota? Nic straconego – w profesjonalnych sklepach zoologicznych możemy kupić specjalne druciki do jej naprawy, dzięki czemu nie będzie trzeba wymieniać całego zabezpieczenia.

Makramy – krok po kroku

Makramy – krok po kroku

Back to school – pokój ucznia

Back to school – pokój ucznia

Tapety w stylu odrapanych ścian

Tapety w stylu odrapanych ścian

Jak się chronić przed smogiem w mieszkaniu?

Jak się chronić przed smogiem w mieszkaniu?

Zwierzęce motywy we wnętrzu

Zwierzęce motywy we wnętrzu

7 pomysłów na wege lunch do pracy

7 pomysłów na wege lunch do pracy

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności