Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Back to school – pokój ucznia

Back to school – pokój ucznia

Początek roku szkolnego już za chwilę, a zanim się zacznie, można pomyśleć o wprowadzeniu kilku zmian w wystroju pokoju ucznia. W naszym artykule przedstawimy Wam kilka oryginalnych możliwości aranżacyjnych, które zmienią charakter wnętrza, a także wprowadzą mnóstwo energii dla dziecka, na cały rok szkolny.

Odpowiednie meble

To większa zmiana aranżacji, ale gwarantujemy Ci – niesamowicie opłacalna i każde dziecko ją doceni. W wyposażeniu pokoiku każdego ucznia najważniejszym meblem jest biurko, przy którym będzie spędzał najwięcej czasu. Do kompletu również musi być odpowiednie krzesło, które będzie stabilne, wygodne, a także zdrowe dla kręgosłupa. Nie zapomnijmy również o kilku szafkach, w których uczeń będzie mógł trzymać wszelkie materiały potrzebne do nauki. Decydując się na konkretny zestaw mebli dla dziecka w wieku szkolnym bierzmy pod uwagę zawsze jego potrzeby oraz wiek.

Oświetlenie

To kolejny bardzo ważny aspekt w pokoju dziecka uczęszczającego do szkoły. Nauka może trwać wiele godzin, a nie zapomnijmy, że w sezonie jesienno-zimowym zmrok zapada o wiele wcześniej. Najcenniejszym światłem jest to naturalne, zatem biurko lub kącik do nauki powinien być usytuowany w pobliżu okien, jednakże, gdy coraz szybciej zacznie zmierzchać warto zainwestować w odpowiednie lampy, które podtrzymają dobre oświetlenie w trakcie nauki. Polecamy, przede wszystkim odpowiednio dobraną do potrzeb dziecka, lampkę biurkową, a także wiszącą, która oświetli pokój w całości. Warto pomyśleć o lampie z regulowaną mocą światła, dzięki czemu dziecko będzie mogło ustawiać intensywność światła odpowiednio do wykonywanych czynności.

Podział na strefy

Pamiętajmy, że pomimo roku szkolnego, dziecko również ma prawo do zabawy i odpoczynku, dlatego też warto podzielić jego pokój na odpowiednie strefy. W kąciku nauki powinno znajdować się odpowiednie oświetlenie, biurko oraz szafki, które przysłużą się odrabianiu prac domowych, czy też powtarzaniu materiału przed egzaminem. W strefie odpoczynku postawmy na wygodę, dobierzmy odpowiedni fotel, puff, czy kanapę, tak, aby dziecko mogło relaksować się w wygodnej pozycji, z książką lub laptopem, warto również zainwestować w odpowiednią lampę podłogową, która doskonale sprawdzi się w komplecie z wygodnym fotelem uszakiem, w którym można godzinami czytać książki lub surfować po Internecie!

Urocze detale

Pamiętasz, jak sam chodziłeś do szkoły i lubiłeś wszelkie gadżety, jakie były z nią związane? Teraz na rynku jest ich o wiele więcej, a zatem warto je zastosować przy dekorowaniu pokoju dziecka w wieku szkolnym. Jeśli chcesz udekorować ściany – postaw na tablicę korkową, na której dziecko będzie mogło przypinać dowolne, ważne, dla niego notatki, a także plan lekcji, który wówczas będzie w miejscu widocznym, a co za tym idzie – dziecko nie zapomni o żadnej lekcji.

Oprócz tablicy korkowej warto zawiesić na ścianie dekoracją związaną zarówno z nauką i z zainteresowaniami dziecka, mogą to być plakaty z roślinami, wzory matematyczne oraz wiele innych, dowolnych kombinacji.

Na biurku dziecka połóż podkładkę, która oprócz funkcji zabezpieczających powierzchnię, będzie stanowić dekorację dla pokoju ucznia. Możesz wybrać podkładkę w mapę świata, wzory matematyczne lub inne elementy, które przydadzą się dziecku w odrabianiu pracy domowej.

Organizacja przede wszystkim!

W trakcie roku szkolnego wiele się dzieje, brakuje czasu na sprzątanie, a także układanie poszczególnych elementów, dlatego wyjdź swojemu dziecku naprzeciw i postaw na organizację! Przede wszystkim pomyśl o miejscu na przedmioty szkolne codziennego użytku, wszelkie długopisy, nożyczki, klej szkolny – niech mają swoje miejsce w organizatorze. Wyznacz półkę dla podręczników szkolnych i osobą dla zeszytów, dbajcie razem z dzieckiem o porządek w materiałach. Wszystkie bloki, puste zeszyty oraz kartki trzymajcie w jednym miejscu, np.: w biurowych przekładkach, w miejscu, w którym nie muszą być na co dzień dostępne. Pomyśl również o zamontowaniu na ścianie półki na książki lub zakupieniu małego regaliku, w którym dziecko będzie mogło je ustawiać, w końcu z roku na rok, przybywa lektur szkolnych!

Pamiętajmy, że nauka w szkole to nie tylko odrabianie prac domowych, ale również rozwijanie zainteresowań dziecka, a więc… wyznaczmy w jego pokoju również strefę dla wszelkich prac plastycznych, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, czy innych akcesoriów, które są mu niezbędne przy realizowaniu swoich pasji.

Sposoby na jesień w Twoim mieszkaniu

Sposoby na jesień w Twoim mieszkaniu

Przekąski na spotkanie ze znajomymi

Przekąski na spotkanie ze znajomymi

Balkon bezpieczny dla kota

Balkon bezpieczny dla kota

Świąteczne i sylwestrowe dekoracje DIY

Świąteczne i sylwestrowe dekoracje DIY

Najlepsze świąteczne filmy

Najlepsze świąteczne filmy

Roślinne ozdoby na ściany

Roślinne ozdoby na ściany

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności