Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Back to school – pokój ucznia

Back to school – pokój ucznia

Początek roku szkolnego już za chwilę, a zanim się zacznie, można pomyśleć o wprowadzeniu kilku zmian w wystroju pokoju ucznia. W naszym artykule przedstawimy Wam kilka oryginalnych możliwości aranżacyjnych, które zmienią charakter wnętrza, a także wprowadzą mnóstwo energii dla dziecka, na cały rok szkolny.

Odpowiednie meble

To większa zmiana aranżacji, ale gwarantujemy Ci – niesamowicie opłacalna i każde dziecko ją doceni. W wyposażeniu pokoiku każdego ucznia najważniejszym meblem jest biurko, przy którym będzie spędzał najwięcej czasu. Do kompletu również musi być odpowiednie krzesło, które będzie stabilne, wygodne, a także zdrowe dla kręgosłupa. Nie zapomnijmy również o kilku szafkach, w których uczeń będzie mógł trzymać wszelkie materiały potrzebne do nauki. Decydując się na konkretny zestaw mebli dla dziecka w wieku szkolnym bierzmy pod uwagę zawsze jego potrzeby oraz wiek.

Oświetlenie

To kolejny bardzo ważny aspekt w pokoju dziecka uczęszczającego do szkoły. Nauka może trwać wiele godzin, a nie zapomnijmy, że w sezonie jesienno-zimowym zmrok zapada o wiele wcześniej. Najcenniejszym światłem jest to naturalne, zatem biurko lub kącik do nauki powinien być usytuowany w pobliżu okien, jednakże, gdy coraz szybciej zacznie zmierzchać warto zainwestować w odpowiednie lampy, które podtrzymają dobre oświetlenie w trakcie nauki. Polecamy, przede wszystkim odpowiednio dobraną do potrzeb dziecka, lampkę biurkową, a także wiszącą, która oświetli pokój w całości. Warto pomyśleć o lampie z regulowaną mocą światła, dzięki czemu dziecko będzie mogło ustawiać intensywność światła odpowiednio do wykonywanych czynności.

Podział na strefy

Pamiętajmy, że pomimo roku szkolnego, dziecko również ma prawo do zabawy i odpoczynku, dlatego też warto podzielić jego pokój na odpowiednie strefy. W kąciku nauki powinno znajdować się odpowiednie oświetlenie, biurko oraz szafki, które przysłużą się odrabianiu prac domowych, czy też powtarzaniu materiału przed egzaminem. W strefie odpoczynku postawmy na wygodę, dobierzmy odpowiedni fotel, puff, czy kanapę, tak, aby dziecko mogło relaksować się w wygodnej pozycji, z książką lub laptopem, warto również zainwestować w odpowiednią lampę podłogową, która doskonale sprawdzi się w komplecie z wygodnym fotelem uszakiem, w którym można godzinami czytać książki lub surfować po Internecie!

Urocze detale

Pamiętasz, jak sam chodziłeś do szkoły i lubiłeś wszelkie gadżety, jakie były z nią związane? Teraz na rynku jest ich o wiele więcej, a zatem warto je zastosować przy dekorowaniu pokoju dziecka w wieku szkolnym. Jeśli chcesz udekorować ściany – postaw na tablicę korkową, na której dziecko będzie mogło przypinać dowolne, ważne, dla niego notatki, a także plan lekcji, który wówczas będzie w miejscu widocznym, a co za tym idzie – dziecko nie zapomni o żadnej lekcji.

Oprócz tablicy korkowej warto zawiesić na ścianie dekoracją związaną zarówno z nauką i z zainteresowaniami dziecka, mogą to być plakaty z roślinami, wzory matematyczne oraz wiele innych, dowolnych kombinacji.

Na biurku dziecka połóż podkładkę, która oprócz funkcji zabezpieczających powierzchnię, będzie stanowić dekorację dla pokoju ucznia. Możesz wybrać podkładkę w mapę świata, wzory matematyczne lub inne elementy, które przydadzą się dziecku w odrabianiu pracy domowej.

Organizacja przede wszystkim!

W trakcie roku szkolnego wiele się dzieje, brakuje czasu na sprzątanie, a także układanie poszczególnych elementów, dlatego wyjdź swojemu dziecku naprzeciw i postaw na organizację! Przede wszystkim pomyśl o miejscu na przedmioty szkolne codziennego użytku, wszelkie długopisy, nożyczki, klej szkolny – niech mają swoje miejsce w organizatorze. Wyznacz półkę dla podręczników szkolnych i osobą dla zeszytów, dbajcie razem z dzieckiem o porządek w materiałach. Wszystkie bloki, puste zeszyty oraz kartki trzymajcie w jednym miejscu, np.: w biurowych przekładkach, w miejscu, w którym nie muszą być na co dzień dostępne. Pomyśl również o zamontowaniu na ścianie półki na książki lub zakupieniu małego regaliku, w którym dziecko będzie mogło je ustawiać, w końcu z roku na rok, przybywa lektur szkolnych!

Pamiętajmy, że nauka w szkole to nie tylko odrabianie prac domowych, ale również rozwijanie zainteresowań dziecka, a więc… wyznaczmy w jego pokoju również strefę dla wszelkich prac plastycznych, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, czy innych akcesoriów, które są mu niezbędne przy realizowaniu swoich pasji.

Hamak w mieszkaniu

Hamak w mieszkaniu

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Roślinne ozdoby na ściany

Roślinne ozdoby na ściany

Akcesoria, dzięki którym łatwiej schudniesz

Akcesoria, dzięki którym łatwiej schudniesz

Magia tynków strukturalnych

Magia tynków strukturalnych

Jak samodzielnie położyć panele – sprawdź jakie to proste!

Jak samodzielnie położyć panele – sprawdź jakie to proste!

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności