Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Akcesoria, dzięki którym łatwiej schudniesz

Akcesoria, dzięki którym łatwiej schudniesz

Nikogo nie trzeba przekonywać, że indywidualnie dobrana, zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna skutecznie wpływają na poprawę naszej sylwetki oraz kondycję zdrowotną. Aby zwiększyć efektywność naszych działań, podwyższyć ich komfort, a także skontrolować postępy, warto jednak zaopatrzyć się w przydatne akcesoria.

Lubimy funkcjonalne gadżety i choć w dążeniu do celu najważniejsze są nasze samozaparcie, konsekwencja i wewnętrzna motywacja, to odrobina wsparcia z zewnątrz nikomu nie zaszkodzi. Łatwiej i wygodniej będzie realizować ambitne zamierzenia, gdy codzienne czynności wykonamy szybciej, a efekty naszej pracy będą wyraźnie zauważalne i mierzalne.

Akcesoria, dzięki którym łatwiej schudniesz

Waga kuchenna

Większość diet odchudzających opiera się na szczegółowo rozpisanych posiłkach z określoną gramaturą produktów. Można oczywiście posługiwać się miarami typu łyżka, szklanka, garść, ale nie zawsze są one wiarygodne, bo łyżka łyżce nierówna. W sklepach bez problemu znajdziemy odpowiednią wagę kuchenną – możemy dobrać jej rozmiar, kolor, a nawet styl do naszych potrzeb. Niektóre urządzenia mają wbudowany przelicznik wartości odżywczych w danym produkcie, a nawet współpracują z aplikacją mobilną w naszym telefonie.

Blender

Przygotowanie dietetycznych dań jest o wiele prostsze, gdy pod ręką mamy dobry blender. Jeśli więc zastanawiacie się nad zakupem sprzętu do kuchni, postawcie właśnie na ten element jej wyposażenia. Dzięki temu niepozornemu urządzeniu możemy wyczarować w krótkim czasie zdrowe pasty do chleba, masło orzechowe, kremowe zupy, fit ciasteczka, desery oraz koktajle. Warto zwrócić uwagę na moc silnika – im jest większa, tym „silniejszy” jest blender i nawet twarde orzechy czy kostki lodu nie będą mu straszne.

Pulsometr

Planujecie treningi kardio? To urządzenie umożliwi kontrolę tętna w trakcie ćwiczeń, a w zależności od modelu również wiele innych parametrów. Dzięki wbudowanej pamięci pulsometr przechowuje dane treningowe, można więc kontrolować postępy, wyniki wykonanej pracy i dobrać czas oraz intensywność ćwiczeń do aktualnej kondycji. Pulsometry mogą być noszone na ręku jak zwykły zegarek, a za pomocą specjalnego czujnika sprawdzać tętno na nadgarstku. W bardziej zaawansowane i precyzyjne pulsometry współpracują z pasem telemetrycznym, który odczytuje puls bezpośrednio z aktywności serca.

Akcesoria, dzięki którym łatwiej schudniesz

Krokomierz

Najtrudniejszy pierwszy krok, potem… wszystkie zmierzy krokomierz, nazywany inaczej pedometrem. Najczęściej wygląda jak zegarek lub małe urządzenie, które przyczepia się do paska. Oprócz funkcji liczenia kroków pedometr informuje o spalanych kaloriach oraz długości przebytej trasy – w ten sposób można przeanalizować spacery, ocenić ich intensywność i dostrzec progres. Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną będzie to dodatkową motywacją do działania. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby codziennie robić 10 000 kroków, więc czas ruszyć w drogę!

Odtwarzacz muzyki

Spacer czy jogging umili dobra muzyka. Przenośny odtwarzacz, wraz z odpowiednimi słuchawkami, umożliwia zabranie ze sobą ulubionej muzyki i połączenie przyjemnego z pożytecznym – będziemy przecież ćwiczyć w rytm ulubionych piosenek z naszej własnej playlisty! Współczesne odtwarzacze są lekkie, mają stylowy design, pozwalają przełączyć się na tryb offline i skupić wyłącznie na przyjemności płynącej z ruchu.

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej

Waga łazienkowa wskazująca jedynie kilogramy to już za mało. Obecnie coraz częściej wybieramy urządzenia, które analizują skład całego ciała i dokonują pomiaru tkanki kostnej, mięśniowej, tłuszczowej, mierzą zawartość wody, a nawet wskazują dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Po wprowadzeniu niezbędnych danych – takich jak płeć, wiek, wzrost – wystarczy stanąć na wadze i odczekać kilka sekund, w trakcie których urządzenie dokonuje analizy. Regularne pomiary pozwolą na skontrolowanie ubytku w masie tłuszczowej i dobranie odpowiednich ćwiczeń oraz diety.

Miara krawiecka

Akcesoria, dzięki którym łatwiej schudniesz

Gadżet niekoniecznie nowoczesny, za to bardzo skuteczny i polecany. Większość trenerów i dietetyków podkreśla, że najważniejsze nie są kilogramy na wadze, ale obwody naszego ciała. Wszystko dlatego, że mięśnie ważą o wiele więcej niż tłuszcz, ale zajmują mniej miejsca. Jeśli więc jesteś aktywny fizycznie i trzymasz dietę, sprawdzaj miarą krawiecką centymetry w pasie, na biodrach i udach, by zobaczyć realne efekty.

Aparat cyfrowy

Zdjęcia nie kłamią. Trudno zauważyć postęp i efekty naszych działań z dnia na dzień, co może spowodować utratę motywacji i powrót do zgubnych nawyków. Dobrą metodą jest regularne wykonywanie zdjęć i porównywanie swojej sylwetki na fotografiach. Postaraj się wykonywać je w podobnej pozycji, a może i nawet tym samym ubraniu, by w pełni dostrzec swoje osiągnięcia.

Twój smartfon

Akcesoria, dzięki którym łatwiej schudniesz

Twój smartfon bez problemu może stać się pomocnikiem i sprzymierzeńcem w walce o lepszą sylwetkę. Powstało wiele aplikacji zliczających kalorie w pożywieniu i spalone podczas treningu, pilnujących utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia czy pomagające w ułożeniu właściwej diety i kontroli jej efektów. Wystarczy je zainstalować, a później wytrwale i skutecznie dążyć do celu. Pamiętaj, że wszelkie akcesoria mogą jedynie odrobinę pomóc, ale nie są w stanie cię wyręczyć.

Wnętrze black & white – przegląd inspiracji

Wnętrze black & white – przegląd inspiracji

Berlin śladami architektury

Berlin śladami architektury

Tapety krok po kroku – przekonaj się, że potrafisz!

Tapety krok po kroku – przekonaj się, że potrafisz!

Jesienna pielęgnacja roślin

Jesienna pielęgnacja roślin

Wakacje 2018 – gdzie warto się wybrać?

Wakacje 2018 – gdzie warto się wybrać?

Jak samodzielnie położyć panele – sprawdź jakie to proste!

Jak samodzielnie położyć panele – sprawdź jakie to proste!

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności