Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Akcesoria behawiorystyczne dla psów

Akcesoria behawiorystyczne dla psów

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Przypisuje się mu wierność, niezwykłe przywiązanie i miłość, jaką obdarza swojego właściciela. To niezwykły towarzysz naszej codzienności, wielka radość, ale też obowiązki. Jak wychować psa i jakie akcesoria mogą być w tym pomocne?

Na ogół akcesoria dla psów kojarzymy z pielęgnacją lub zabawą. Warto jednak wiedzieć, że wiele z nich służy do nauki i wychowaniu naszego czworonoga. Wykorzystując je podczas wspólnych zabaw i aktywności, możemy być pewni, że nasz pies nauczy się szybko reagować na komendy, a komunikacja z pupilem stanie się łatwiejsza.

Akcesoria behawiorystyczne dla psów

Smycz

Na rynku dostępnych jest wiele modeli smyczy. Do wyboru mamy smycze klasyczne, których długość jest stała i nieregulowana, smycze regulowane, które pozwalają na wydłużenie lub zmniejszenie dystansu, modele automatyczne, których zasięg wynosić może kilka metrów, a także łańcuchowe i skórzane, które sprawdzą się tam, gdzie potrzebujemy wytrzymałego i solidnego materiału. Najważniejsze, by smycz zapewniała psu komfort i bezpieczeństwo, nie uwierała go i nie krępowała jego ruchów – estetyka ma tutaj drugorzędne znaczenie. Należy dobrać długość i szerokość smyczy do wielkości zwierzęcia, a jej rodzaj do charakteru czworonoga – model automatyczny może okazać się kłopotliwy w przypadku silnych, dużych psów.

Smycz do biegania

Zwykła smycz idealnie nadaje się na spacer, jednak nie sprawdzi się, gdy zechcemy spędzić z czworonogiem czas bardziej aktywnie. Zamiast biegać ze smyczą w dłoni zamocujmy ją na pasie biodrowego. Smycz do biegania z psem po dwóch stronach zakończona jest karabińczykami, ma amortyzator łagodzący szarpnięcia i ciągnięcie, więc zapewnia komfort zarówno czworonogowi, jak i jego właścicielowi.

Kliker

To niewielkie urządzenie z przyciskiem jest doskonałym narzędziem do łagodnej tresury bez przemocy. Kiedy właściciel psa chce nagrodzić go za wykonanie polecenia, naciska guzik klikera, a dopiero później nagradza smakołykiem – kliknięcie to dla czworonoga sygnał, że zrobił coś prawidłowo. Pies zaczyna kojarzyć kliknięcie z właściwym zachowaniem i ze smakołykiem.

Gwizdek

Gwizdek do tresury psów pomaga w nauce posłuszeństwa – może być dla psa sygnałem alarmowym, który mówi mu, że dzieje się coś złego. Jego dźwięk, w przeciwieństwie do ludzkiego głosu, pozostaje niezmienny, zatem czworonóg ma jasność komunikatu i doskonale wie, czego oczekuje jego właściciel. Dźwięki są doskonale słyszalne dla psów, a jednocześnie mało dokuczliwe dla ludzi – można więc stosować gwizdek bez obaw o uwagi ze strony sąsiadów.

Piłka aportowa

Nauka poprzez zabawę? Tak, właśnie tego potrzebują psy! Wykorzystując rozmaite zabawki, nie tylko zapewniamy zwierzakowi rozrywkę i dbamy o jego kondycję, ale też uczymy go reagowania na komendy w określony sposób. Piłka aportowa na sznurku sprawdzi się nie tylko podczas treningu aportowania, ale też do przeciągania i zabaw siłowych.

Akcesoria behawiorystyczne dla psów

Piłka na przysmaki

Specjalna piłka dla psów, w której ukryte są przysmaki, nie tylko angażuje zwierzę na długi czas, ale także uczy wytrwałości, sprytu i cierpliwości w dążeniu do celu. To także cenny element w nauce tropienia i szukania ukrytych przedmiotów. Nagrodą dla psa są ulubione smakołyki czekające we wnętrzu piłki.

Smakołyki

Nie ma treningu bez odpowiedniej nagrody! Dla psa jego ukochane przysmaki będą najlepszą niespodzianką – poza pochwałą właściciela i okazaniem mu czułości, oczywiście. Najlepszym miejscem na ich przechowywanie będzie poręczna, lekka i wygodna saszetka, która bez problemy można zabrać na spacer lub trening z czworonogiem.

Miękko i przytulnie

Miękko i przytulnie

Motywy kwiatowe w oświetleniu dekoracyjnym

Motywy kwiatowe w oświetleniu dekoracyjnym

10 ramek na zdjęcia, które wykonasz własnoręcznie

10 ramek na zdjęcia, które wykonasz własnoręcznie

Poznań alternatywnie

Poznań alternatywnie

Niezbędnik ucznia!

Niezbędnik ucznia!

Pomysł na drugie śniadanie do szkoły!

Pomysł na drugie śniadanie do szkoły!

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności