Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Akcesoria behawiorystyczne dla psów

Akcesoria behawiorystyczne dla psów

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Przypisuje się mu wierność, niezwykłe przywiązanie i miłość, jaką obdarza swojego właściciela. To niezwykły towarzysz naszej codzienności, wielka radość, ale też obowiązki. Jak wychować psa i jakie akcesoria mogą być w tym pomocne?

Na ogół akcesoria dla psów kojarzymy z pielęgnacją lub zabawą. Warto jednak wiedzieć, że wiele z nich służy do nauki i wychowaniu naszego czworonoga. Wykorzystując je podczas wspólnych zabaw i aktywności, możemy być pewni, że nasz pies nauczy się szybko reagować na komendy, a komunikacja z pupilem stanie się łatwiejsza.

Akcesoria behawiorystyczne dla psów

Smycz

Na rynku dostępnych jest wiele modeli smyczy. Do wyboru mamy smycze klasyczne, których długość jest stała i nieregulowana, smycze regulowane, które pozwalają na wydłużenie lub zmniejszenie dystansu, modele automatyczne, których zasięg wynosić może kilka metrów, a także łańcuchowe i skórzane, które sprawdzą się tam, gdzie potrzebujemy wytrzymałego i solidnego materiału. Najważniejsze, by smycz zapewniała psu komfort i bezpieczeństwo, nie uwierała go i nie krępowała jego ruchów – estetyka ma tutaj drugorzędne znaczenie. Należy dobrać długość i szerokość smyczy do wielkości zwierzęcia, a jej rodzaj do charakteru czworonoga – model automatyczny może okazać się kłopotliwy w przypadku silnych, dużych psów.

Smycz do biegania

Zwykła smycz idealnie nadaje się na spacer, jednak nie sprawdzi się, gdy zechcemy spędzić z czworonogiem czas bardziej aktywnie. Zamiast biegać ze smyczą w dłoni zamocujmy ją na pasie biodrowego. Smycz do biegania z psem po dwóch stronach zakończona jest karabińczykami, ma amortyzator łagodzący szarpnięcia i ciągnięcie, więc zapewnia komfort zarówno czworonogowi, jak i jego właścicielowi.

Kliker

To niewielkie urządzenie z przyciskiem jest doskonałym narzędziem do łagodnej tresury bez przemocy. Kiedy właściciel psa chce nagrodzić go za wykonanie polecenia, naciska guzik klikera, a dopiero później nagradza smakołykiem – kliknięcie to dla czworonoga sygnał, że zrobił coś prawidłowo. Pies zaczyna kojarzyć kliknięcie z właściwym zachowaniem i ze smakołykiem.

Gwizdek

Gwizdek do tresury psów pomaga w nauce posłuszeństwa – może być dla psa sygnałem alarmowym, który mówi mu, że dzieje się coś złego. Jego dźwięk, w przeciwieństwie do ludzkiego głosu, pozostaje niezmienny, zatem czworonóg ma jasność komunikatu i doskonale wie, czego oczekuje jego właściciel. Dźwięki są doskonale słyszalne dla psów, a jednocześnie mało dokuczliwe dla ludzi – można więc stosować gwizdek bez obaw o uwagi ze strony sąsiadów.

Piłka aportowa

Nauka poprzez zabawę? Tak, właśnie tego potrzebują psy! Wykorzystując rozmaite zabawki, nie tylko zapewniamy zwierzakowi rozrywkę i dbamy o jego kondycję, ale też uczymy go reagowania na komendy w określony sposób. Piłka aportowa na sznurku sprawdzi się nie tylko podczas treningu aportowania, ale też do przeciągania i zabaw siłowych.

Akcesoria behawiorystyczne dla psów

Piłka na przysmaki

Specjalna piłka dla psów, w której ukryte są przysmaki, nie tylko angażuje zwierzę na długi czas, ale także uczy wytrwałości, sprytu i cierpliwości w dążeniu do celu. To także cenny element w nauce tropienia i szukania ukrytych przedmiotów. Nagrodą dla psa są ulubione smakołyki czekające we wnętrzu piłki.

Smakołyki

Nie ma treningu bez odpowiedniej nagrody! Dla psa jego ukochane przysmaki będą najlepszą niespodzianką – poza pochwałą właściciela i okazaniem mu czułości, oczywiście. Najlepszym miejscem na ich przechowywanie będzie poręczna, lekka i wygodna saszetka, która bez problemy można zabrać na spacer lub trening z czworonogiem.

Maskowanie kabli – krok po kroku

Maskowanie kabli – krok po kroku

Pielęgnacja ogrodu zimą

Pielęgnacja ogrodu zimą

10 wnętrzarskich hitów tego lata

10 wnętrzarskich hitów tego lata

Jak przerobić abażur z papieru?

Jak przerobić abażur z papieru?

Projektowanie wnętrz dla początkujących

Projektowanie wnętrz dla początkujących

Zimowe trendy w TK Maxx

Zimowe trendy w TK Maxx

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności