Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

Najlepsze świąteczne filmy

Najlepsze świąteczne filmy

Kolorowe światełka wypełniły wnętrza, zapach pomarańczy i goździków unosi się w powietrzu, część prezentów już czeka na zapakowanie… Choć nie ma grudniowych wieczorów bez Kevina samego w domu, warto postawić na kilka innych tytułów. Jeśli między pieczeniem ciasteczek a świątecznymi zakupami lubisz się relaksować przed ekranem, mamy dla Ciebie kilka filmowych propozycji, które pozytywnie Cię nastroją.

To właśnie miłość (2003)

Ten nakręcony niemal 15 lat temu film, nadal tak samo wzrusza i bawi. Dziesięć różnych historii miłosnych, perypetie kilkunastu bohaterów, lekki humor i plejada gwiazd – to właśnie dlatego ta komedia romantyczna w świątecznym wydaniu ma już swoje stałe miejsce w naszym gwiazdkowym repertuarze. To subtelny film z pięknym Londynem w tle. Miłośnikom tak prowadzonej narracji do gustu przypadną również do gustu polskie Listy do M.

Święta last minute (2004)

Urlop na Karaibach zamiast przedświątecznej gorączki? Brzmi wspaniale? No właśnie, tylko brzmi. Plan małżeństwa Kranków rozsypie się, kiedy okaże się, że ich ukochana córka wraca na święta do domu. Czy rodzicom uda się w kilka godzin stworzyć dla swojej jedynaczki wigilijną atmosferę? Komedia obowiązkowa dla zmęczonych przygotowaniami do rodzinnego spotkania i marzących o chwili wytchnienia, którzy na pewno wezmą sobie do serca puentę tego filmu.

Holiday (2006)

Serce nie sługa, a miłość nie wybiera – tak w skrócie można opisać problemy głównych bohaterek Holiday: przebojowej Amandy (granej przez Cameron Diaz) oraz uczuciowej Iris (w tej roli Kate Winslet). Aby uciec od swoich miłosnych zawodów, kobiety postanawiają na okres świąteczny zamienić się swoimi domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda musi się zmierzyć z zaśnieżoną angielską prowincją. Pozycja lekka, z gatunku sympatycznych i utrzymanych w ciepłej atmosferze.

 

Artur ratuje Gwiazdkę (2011)

Wybierając świąteczny repertuar, nie można zapominać o dzieciach! Spośród przyjemnych, rodzinnych filmów animowanych warto wybrać animację Artur ratuje Gwiazdkę. Tytułowy bohater, młodszy syn Świętego Mikołaja, to niezdara o wielkim sercu, który spróbuje… ocalić Święta Bożego Narodzenia. Dzięki zabawnym dialogom, uroczej historii i sympatycznym postaciom (nie mogło przecież zabraknąć elfów i reniferów) jest to idealna produkcja dla całej rodziny.

Ekspres polarny (2004)

Na koniec nieco starsza animacja, którą również warto obejrzeć z pociechami. Ekspres polarny jest pierwszym w historii animowanym pełnometrażowym filmem przeznaczonym do wyświetlania w kinach IMAX. Ta jedna z najdroższych w historii kina animacji, w 2004 roku dzięki zastosowaniu techniki „wychwytywania ruchu” (polegającej na przechwyceniu ruchu, a nawet mimiki aktora oraz przetworzeniu ich w sposób cyfrowy) zachwyciła widownię na całym świecie. Opowiada ona historię ośmioletniego chłopca, który nie wierzy w Świętego Mikołaja. W wigilię Bożego Narodzenia przed jego domem zatrzymuje się pociąg, którego konduktor namawia chłopca (jego imię nie zostało wspomniane w filmie) na podróż na Biegun Północy, gdzie będzie mógł zobaczyć na własne oczy przyjaznego staruszka w czerwonym stroju. Warto dodać, że aktor Tom Hanks wcielił się w Ekspresie polarnym aż w sześć postaci!

 

Deski do krojenia – na co zwrócić uwagę?

Deski do krojenia – na co zwrócić uwagę?

Pomysł na drugie śniadanie do szkoły!

Pomysł na drugie śniadanie do szkoły!

Zimowe must have w pielęgnacji skóry – o czym nie możesz zapomnieć?

Zimowe must have w pielęgnacji skóry – o czym nie możesz zapomnieć?

Śniadania świata

Śniadania świata

Squash. Pierwsze kroki

Squash. Pierwsze kroki

Przedpokój – 5 pomysłów na udaną realizację

Przedpokój – 5 pomysłów na udaną realizację

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności