Zamknij wyszukiwanie

Czego dziś szukasz?

10 ramek na zdjęcia, które wykonasz własnoręcznie

10 ramek na zdjęcia, które wykonasz własnoręcznie

Jeśli szukasz oryginalnych pomysłów na dekoracje, postaw na własnoręcznie robione lub ozdabiane ramki na fotografie. W ten sposób nadasz swojemu wnętrzu bardziej osobisty charakter i sprawisz, że dobre wspomnienia zawisną na ścianie, wywołując uśmiech na twarzy. Twoi goście również nie przejdą obojętnie obok ciekawie skomponowanej galerii zdjęć.

Ramka ze starych drzwi, okna lub lustra

Przeprowadzka? Remont? Zmiana wyposażenia mieszkania to doskonały moment na wykorzystanie pokładów kreatywności i przedmiotów, które dzięki odrobinie pracy i pomysłowi mogą zyskać drugie życie. Jeśli marzy Ci się przestrzeń wypełniona fotografiami, postaw na duże elementy, takie jak drzwi czy okno.

Ramka z muszelkami

Uwielbiasz morską bryzę, a plaża mogłaby być Twoim drugim domem? Wykorzystaj swoją pasję do stworzenia „morskiej” ramki. Możesz użyć piasku, muszelek, kolorowych kamyków, sznurka i wyklejanych elementów przedstawiających łódkę czy koło ratunkowe. W ten sposób stworzysz marynistyczną ramkę, która z pewnością będzie przypominać Ci o wakacyjnych wojażach.

Ramka dla chłopca

Pokój chłopięcy to przestrzeń, w której szczególnie ważne są oryginalne elementy, nawiązujące do zainteresowań dzieci. Zachwyć swoją pociechę i stwórz ramkę ozdobioną samochodzikami lub klockami LEGO®! Pamiętaj, aby nie wykorzystywać w tym celu ulubionych zabawek, a tych rzadziej używanych.

Ramka dla dziewczynki

Jeśli Twoi domownicy to uwielbiające kolory córeczki, ozdób ramkę różnobarwnymi pomponami, koralikami, guzikami, kredkami, sztucznymi kwiatami oraz papierowymi modelami origami. Radości nie będzie końca!

Ramka z ramy obrazu lub lustra

Kolejny sposób na wykorzystanie zalegających rupieci – galeria zdjęć w ramie obrazu lub lustra. Dzięki nim Twoje wspomnienia będą miały odpowiednią, elegancką oprawę, co najlepiej wykorzystać we wspólnych przestrzeniach – salonie, holu i gabinecie.

Ramka z drewna

Również ze zbędnych deseczek w prosty sposób wykonasz tło pod fotografie. Wybierz ulubiony kolor, pomaluj drewno, połącz ze sobą deseczki i prawie gotowe! Teraz tylko przyklej zdjęcia, całość zamocuj na ścianie i ciesz się wspaniałą dekoracją. Do przywieszania zdjęć możesz użyć również klamerek do prania lub klipsów do papieru, dzięki czemu częściej będzie można wymieniać odbitki. Wersja dla niecierpliwych: kup drewnianą podkładkę do pisania z klipsem i przywieś podkładkę do ściany wraz z ulubionymi fotografiami.

Ramka z domowych przedmiotów

To rozwiązanie dla osób, które nie są przywiązane do tradycyjnych ramek na zdjęcia. Przedmioty domowego użytku również doskonale sprawdzą się przy eksponowaniu wywołanych odbitek: ozdobne talerzyki, blaszane tace, podstawki na świeczki. Gotowe ozdoby możesz powiesić lub oprzeć o ścianę.

Ramka z wiszącymi zdjęciami

Wykorzystaj najzwyklejszą ramkę, demontując jej usztywnienie (możesz również wykonać taką samodzielnie – zbijając za pomocą gwoździ i młotka kilka deseczek), a następnie przyklej lub doczep na gwoździkach sznurki lub wstążeczki. Zdjęcia przyczep ozdobnymi klamerkami i klipsami.

Ramka z geometrycznej formy lub siatki ogrodowej

Tego rodzaju ramka jest niebanalnym rozwiązaniem, które przyciągnie uwagę. Siatka ogrodnicza zrobiła już furorę w dekoratorstwie wnętrz i jest używana do stworzenia „tablicy inspiracji”, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w całości poświęcić ją do zrobienia galerii ulubionych zdjęć. Geometryczne formy to z kolei trend mocno związany z motywem botanicznym, który jednak i tu można wykorzystać.

Ramki-nieramki

Na koniec kilka niestandardowych propozycji: wieszak, sztaluga, gałąź. Te przedmioty tylko z pozoru nie mają nic wspólnego z ramką na zdjęcia! Mimo że ich przeznaczenie jest zupełnie inne, nadają się do stworzenia niecodziennych dekoracji. Użyj wyobraźni!

Ciepłe i kolorystyczne wnętrza w jednym kadrze

Ciepłe i kolorystyczne wnętrza w jednym kadrze

Jak szybko posprzątać po remoncie?

Jak szybko posprzątać po remoncie?

Bieganie jesienią i zimą

Bieganie jesienią i zimą

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Przestrzeń pod schodami nie musi być nudna!

Jesień w słoiku – październikowe przetwory

Jesień w słoiku – październikowe przetwory

Efekt starej cegły w mieszkaniu

Efekt starej cegły w mieszkaniu

HOMEPARK
ZAPISZ SIĘ
Drogi użytkowniku!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, w celu zapewnienia prawidłowego działania strony i realizowania statystyk odwiedzin.

Polityka prywatności