Remont łazienki: szybko, tanio i dobrze

post header desktop

header mobile

Remont łazienki:

szybko, tanio i dobrze

Remont łazienki to prawdziwy kłopot dla domowników. Rzecz nie tylko w kosztach, które do niskich nie należą, ale i w ograniczonym dostępie do węzła sanitarnego. Dlatego tak często zwlekamy z planami odnawiania tej części mieszkania. Tymczasem możemy to zrobić szybko, tanio i... dobrze!


Czasem nasze pomieszczenia potrzebują mniej pracy, niż nam się wydaje. Być może łazienka potrzebuje tylko odnowienia? Malowanie możemy zorganizować jej w jeden dzień, a jeśli do tego odświeżymy fugi, całość może po dwóch dniach wyglądać jak nowa.

 

Podłoga w jeden dzień!

 

Co jednak, jeśli np. płytki podłogowe są popękane, wytarte, staromodne czy po prostu zbytnio się nam opatrzyły? Skuwanie kafli może skutecznie nas odstraszyć, a zatrudnianie fachowców to dodatkowy koszt, nie wspominając o bałaganie, jaki związany jest z tego rodzaju pracami.

Tymczasem z pomocą przychodzi... gres klejony na płytkach! Tak, jest taka możliwość i sprawdza się ona znakomicie! Metodą "płytka na płytkę" możemy szybko i porządnie położyć nowe kafle z pomocą cienkiej warstwy odpowiedniego kleju.

Wysokie progi w wielu łazienkach umożliwiają takie prace, a gres kładziony na starych płytkach podniesie nam podłogę co najwyżej o centymetr.

 

 

Jeszcze szybciej i taniej? Proszę bardzo!

 

Alternatywą dla gresu mogą być płyty winylowe, które ostatnio stają się coraz bardziej popularne. To prawda, od pomysłu często odstrasza nas wspomnienie nieszczęsnych płytek PCV z lat 70. i 80., jednak współczesne produkty to zupełnie inna jakość!

Współczesne płytki i wykładziny winylowe produkowane są w tysiącach różnorodnych wzorów i często w znakomity sposób udają inne materiały, takie jak drewno. Do tego są ciepłe w dotyku i wodoodporne, dzięki czemu wychodzenie mokrą nogą spod prysznica nie musi już być przykrym doświadczeniem.

Płytki lub odpowiednio grube wykładziny możemy położyć na dotychczasowej posadzce w jeden dzień, a docinanie kształtów w tym przypadku to banał, bowiem wystarczy nam do tego zwykły nóż introligatorski.

Wanna Palermo 140 prostokątna


OBI Bateria wannowa Reda


Savana Kabina prysznicowa Eos 80


Ściany jak nowe

 

Tynki w łazienkach najczęściej pomalowane są na biało. Tymczasem warto złamać rutynę i zafundować sobie modny kolor. Jeśli kafle na ścianie nie sięgają sufitu, warto dobrać do nich (lub do wyposażenia łazienki) odpowiednią barwę. Ważne, by zerwać z szybko brudzącą się i nudną bielą, fundując sobie odrobinę fantazji.

Doskonałym sposobem na odmłodzenie łazienki farbą jest położenie koloru tylko na wybranych elementach. I tu wybór jest naprawdę szeroki. Możemy bowiem po prostu wyodrębnić kolorem jedną ze ścian, ale kolor sprawdzi się też np. na szachcie czy w wersji wybiórczej – np. w postaci pionowych lub poziomych pasów w wybranych miejscach.

 

Druga młodość starych mebli

 

Skoro już wzięliśmy się za malowanie, a aktualny stan portfela nie pozwala nam na zakup nowych mebli, możemy zafundować drugą młodość tym, które stoją u nas już tyle lat. Z pomocą przyjdzie nam szybkoschnąca emalia akrylowa, którą z powodzeniem malować można obiekty z drewna oraz drewnopochodne, PCV czy stalowe.

Co ciekawe, w ofercie marketów budowlano-remontowych znajdziemy również farby akrylowe renowacyjne, którymi można odnowić płytki ścienne. Kładzie się je bezpośrednio na powierzchnię, bez podkładu. Oferują natomiast doskonałe krycie i odporność na wodę i detergenty. To znakomita alternatywa dla tych, którzy chcą uniknąć skuwania starej glazury.

 

 

Galanteria ma znaczenie

 

Nowoczesne i dobrane kolorystycznie detale, takie jak wieszaki, uchwyty, lampy czy dywaniki mogę pięknie odświeżyć każde pomieszczenie. Jeśli dodatkowo zainwestujemy w lustra, osiągniemy dzięki temu optyczny efekt większej przestrzeni i rozświetlimy całe pomieszczenie. Warto przy tym pamiętać, że spokojnie możemy montować powierzchnie lustrzane bez ram, co zredukuje koszty zakupu. W mniejszych łazienkach bardzo modne są lustra na całą szerokość ściany z umywalką i jednocześnie sięgające sufitu.

 

Odwaga i wyobraźnia

 

Remont może być szybki i tani. Wszystko zależy od naszej odwagi i fantazji. Pamiętajmy jednak, by zanadto nie eksperymentować, bo efekt może być daleki od założonego. Nie żałujmy więc wyobraźni, ale jednocześnie trzymajmy się złotych zasad szczególnie przy doborze kolorystyki.

Zobacz także inne nasze inspiracje

Zobacz także inne nasze inspiracje

footer desktop

footer mobile

na INSTAGRAMIE?