Przegląd stolików kawowych

post header desktop

header mobile

Kawa na ławę

Przegląd stolików kawowych

Czym powinien charakteryzować się idealny stolik kawowy? W zależności od wyróżników Twojego wnętrza, ilości domownika oraz cech sofy lub kanapy wskaźników może być wiele. Sprawdź nasz krótki przewodnik i wybierz swój idealny mebel.

Funkcjonalność

Podstawowym kryterium doboru powinna być wysokość. Wybierając stolik zwróć przede wszystkim uwagę na różnicę wysokości pomiędzy blatem oraz krawędzią sofy. W sytuacji idealnej, stolik powinien być około 2,5 – 5 cm niższy od kanapy. Przed zakupem sprawdź czy takie proporcje są dla Ciebie odpowiednie. Jeśli w  salonie spędzasz dużo czasu, a sofa służy Ci także jako miejsce gdzie spożywasz posiłki, rozważ zakup większego i wyższego mebla.

Niezmienna powinna zostać natomiast odległość stolika od telewizora oraz kanapy. Powinny być to kolejno minimum 75 cm oraz 45 cm. W ten sposób zachowasz ergonomię w pomieszczeniu, a przemieszczanie się nie będzie utrudnione.

Ekspozycja

Ważnym aspektem wyboru jest także zachowanie zdrowego balansu między poszczególnymi elementami we wnętrzu. Kierujmy się tu nie tylko stylem w jakim urządzony jest salon, ale także proporcją wszystkich elementów. Duży i ciężki stolik nie będzie prezentował się tak samo dobrze na tle delikatnej sofy w stylu skandynawskim.

Ostatnim, jednak niemniej ważnym, kryterium powinien być jego kształt. Cechę tę pod uwagę powinni wziąć przede wszystkim młodzi rodzice. Kwadratowy lub prostokątny stolik, to w pierwszych etapach życia dziecka dodatkowe utrudnienie dla rodziców. W tym okresie, dla bezpieczeństwa dziecka, lepiej zdecydować się na stoliki okrągłe lub obłe.

 

Poniżej przedstawiamy zestawienie stolików z różnych kategorii cenowych, które znaleźć można w Centrach HOMEPARK.

 

 


Zobacz także inne nasze inspiracje

Zobacz także inne nasze inspiracje

footer desktop

footer mobile

na INSTAGRAMIE?