Najpiękniejsze wnętrza w stylu industrialnym na Instagramie

post header desktop

header mobile

Najpiękniejsze wnętrza w stylu industrialnym

na Instagramie

Styl industrialny narodził się w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Z uwagi na mnóstwo opustoszałych fabryk, które nie przetrwały próby rynku i problemem z rosnącymi cenami za grunty budowlane, Amerykanie dostrzegli pewną szansę. Obecnie zaaranżowanie mieszkania w takim stylu jest prestiżem, drogą do wolności i niezwykłego wykończenia przestrzeni.

Podstawową zaletą stylu industrialnego jest nieograniczona przestrzeń. Dlatego nie są tu wskazane podziały na pomieszczenia, nadmiar ścian oraz elementów wykończeniowych. Całą ideą jest zachowanie oryginalnego kształtu i układu byłej fabryki, która mieściła się wcześniej w tym budynku. Jeżeli jednak styl industrialny chcemy zaaranżować w tradycyjnym bloku, nowo wybudowanym domu, stańmy na chwilę w miejscu i porozmawiajmy z architektem.

Choć ściany konstrukcyjne i nośne są bardzo istotne w stawianiu budynków, to industrialna stylizacja chce ich jak najmniej w środku. Najlepiej, żeby oddzieliły tylko łazienkę od reszty powierzchni. Jak zatem stworzyć takie wnętrze? Jak zaakcentować, że w tym miejscu znajduje się salon, tam jadalnia, a tutaj kuchnia?

 

Когда речь идет о стиле „ЛОФТ” то разделение пространства так такого нет, но все же, прихожая. Металлическое обрамление кирпича, бетонные стены, вент. став, АГОНь??? #идеи #дизайнквартиры #дизайнер #уют #мебельназаказ #интерьеры #loft #дизайн #дом #дизайнпроект #дизайнинтерьера #декор #мебель #интерьер #лофт #кирпич #дизайнквартир #интерьерквартиры #интерьердома #дизайнинтерьеров #новостройка #industrial #apartment #industrialdesign #дизайндома #интерьердизайн

Post udostępniony przez byLoft (@byloft)

 

Nie bój się kontrastów i nietypowych kolorów

 

Największy problem może stwarzać aranżacja stref mieszkalnych. Skoro w stylu industrialnym chcemy jak najmniej ścian, drzwi i innych tricków dekoracyjnych, które zmniejszą optycznie pomieszczenia, trzeba zaznaczyć ich strefy w zupełnie inny sposób – bawiąc się przy wykończeniu. Czym? Kolorem, materiałem, nawet podłogą. Na przykładzie widzimy, jak pięknie i oryginalnie zostało zaaranżowane wnętrze. Czarne płytki na ścianie w kuchni świetnie akcentują tę strefę, natomiast jadalnia z wysokim stołem znajduje się w zakątku, w którym to wykorzystano naturalną cegłę. Należy zwrócić uwagę również na podłogę – jest ona jednolita, taka sama w każdej strefie. To powoduje, że pomieszczenie nie traci przestrzeni, która przecież jest kluczem w tym stylu.

 

Nie bój się naturalnego światła!

 

Najpiękniejsze wnętrza w tym stylu możemy zaaranżować tylko wtedy, gdy nie będziemy się bać naturalnego światła. Co warto zrobić? Przede wszystkim, postawić na duże okna, które znajdą się dosłownie wszędzie, gdzie jest to możliwe. Wówczas nie tylko poprawimy swój nastrój (w końcu jest udowodnione, że słońce dodaje nam energii, jak i chęci do życia), ale także będziemy korzystać z naturalnego oświetlenia.

Stawiaj na wykończenie w metalu

 

Skoro na początku przedstawiliśmy etymologię stylu industrialnego, należy akcentować genezę takiego wykończenia. W jaki sposób? Przede wszystkim możemy stawiać na użycie metalu we wnętrzu w różnorodny sposób. Jednym z lepszych pomysłów, jest aranżacja klatki schodowej, na taką, jaką mamy w fabrykach. Kolor niekoniecznie musi być czarny, warto go dopasować do stylu w mieszkaniu, aby zachować spójność i lekki minimalizm.

Wykończenie tym materiałem sprawdzi się także w przypadku lamp i sufitów. Na myśl o fabryce, zawsze pierwszym skojarzeniem jest surowa konstrukcja dachu, która nie została niczym wykończona. Słupki, kleszcze czy nawet strop jest widoczny gołym okiem i został wykonany z metalu. Nawet, jeżeli plany budowlane nam tego nie umożliwiają, możemy samodzielnie zaaranżować takie wykończenie.

 

Jaką przyjąć zasadę przy wykończeniu wnętrza?

 

Skoro już tak wiele wiemy o stylu industrialnym, czas na małe podsumowania. Przede wszystkim, kluczem jest przestrzeń. Im mniej pomieszczeń, im większe powierzchnie, tym lepiej. W wykończeniu staramy się zawsze kierować zasadą naturalności i minimalizmu, dlatego ściany nie muszą być idealnie gładkie, cegły ułożone według linijki, a podłogi w jednolitym kolorze. Dominuje tutaj lekki, acz kontrolowany chaos, który nie będzie odciągać wzroku od mebli i wolności, o którą tak naprawdę chodzi w industrializmie.

Nie bójmy się nieoczywistych rozwiązań, nie stawiajmy na proste meble, typowe wykończenie, a sięgajmy po oryginalne pomysły. To klucz do sukcesu!


Zobacz także inne nasze inspiracje

Zobacz także inne nasze inspiracje

footer desktop

footer mobile

na INSTAGRAMIE?