Jak zaaranżować przedpokój?

post header desktop

header mobile

Jak zaaranżować przedpokój?

Jeśli prawdą jest, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, to w przypadku domu lub mieszkania w dużej mierze odpowiada za nie nasz przedpokój. Zazwyczaj o wiele więcej uwagi przykładamy do urządzania innych pomieszczeń domu, ale nawet mały i trudno ustawny korytarz zasługuje na naszą uwagę i plan zagospodarowania.

Nie wystarczy zamontowanie wieszaka i postawienie szafki na buty, by uznać, że przedpokój został właśnie zaaranżowany. Nawet niewielkich rozmiarów i trudny do ustawienia może być funkcjonalny zachwycać i być wizytówką naszego domu – pod warunkiem, że znajdziemy odpowiedni pomysł na jego urządzenie.

Minimalistycznie

Proste formy, niewielka ilość elementów, jasne ściany i stonowana kolorystyka – oto przepis na przedpokój w stylu minimalistycznym. Nie ma tutaj miejsca na zbędne przedmioty, które mogłyby zagracać przestrzeń i ułatwiać tworzenie bałaganu. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność, a wszystko, co niepotrzebne, ukryte jest np. za drzwiami przesuwnych szaf.

 

Drzwi z charakterem

Planując aranżację przedpokoju warto postawić na nietypowy kolor drzwi wejściowych. Ich niecodzienna barwa będzie przyciągać wzrok, ożywi przestrzeń i nada kierunek jej aranżacji. Odpowiednio dobrane do drzwi dodatki, kolor ścian i sufitu, a nawet podłoga, z pewnością urozmaicą wnętrze i sprawią, że przedpokój stanie się idealnie przemyślanym i zaplanowanym pomieszczeniem w domu lub mieszkaniu, a nie tylko miejscem, gdzie ściągamy i zakładamy buty.

 

Mocny akcent

Oto propozycja dla odważnych, którzy nie boja się kontrastowego łączenia kolorów i odrobiny szaleństwa. Mocny, wyraźny akcent kolorystyczny w przedpokoju pozwala na nadanie mu oryginalnego charaktery, dodaje dynamiki i energii całej przestrzeni. Wystarczy kilka dodatków w żywej barwie, kolorowa tapeta lub przemalowanie fragmentu pomieszczenia, by uzyskać niepowtarzalny efekt.

 

Fotograficznie

Ciekawym rozwiązaniem jest zaaranżowanie jednej ze ścian przedpokoju na rodzinną galerię zdjęć. Piękne zdjęcia zawieszone w ramkach mogą tworzyć oryginalna kompozycję i są sposobem na to, by już od wejścia przedstawić się gościom i wprowadzić ich w rodzinną atmosferę naszego mieszkania. Jeśli szukamy oryginalnego rozwiązania z wykorzystaniem zdjęć, zamiast wieszać je w ramkach możemy stworzyć z nich np. drzewo genealogiczne lub jedną, kolorową mozaikę.

 

Gra luster

Nie od dziś wiadomo, że lustra są doskonałym sposobem na to, by rozświetlić i optycznie powiększyć niewielką przestrzeń. W przypadku przedpokoju będą stanowić także element praktyczny – przed wyjściem każdy będzie mógł się upewnić, że wygląda nienagannie.  Możemy powiesić na ścianie wielkie lustro i w ten sposób pokryć jej całą powierzchnię lub dodać nieco oryginalności i nietuzinkowego charakteru, układając z mniejszych luster mozaikę.

 

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • dbaj o to, by przedpokój nie był zagracony – czasami im mniej tym lepiej
  • zaplanuj rozmieszczenie oświetlenia – nawet pięknie udekorowany przedpokój nie zachwyci nikogo przy braku odpowiedniej ilości światła
  • postaw wazon lub doniczkę z kwiatami – postawione na stoliku lub półce ożywią wnętrze. Pamiętaj jednak, że muszą być to rośliny, które dobrze zniosą słabe naświetlenie pomieszczenia.
  • powieś obrazy, plakaty lub ulubione grafiki –podkreślisz swoje indywidualne zainteresowania
  • pamiętaj o zapachu – woreczki zapachowe mogą stanowić element dekoracji, a świeży zapach witający gości od progu pozytywnie wpłynie na ich pierwsze wrażenie.  

Zobacz także inne nasze inspiracje

Zobacz także inne nasze inspiracje

footer desktop

footer mobile

na INSTAGRAMIE?