Jak ożywić ściany za pomocą tapet?

post header desktop

header mobile

Jak ożywić ściany za pomocą tapet?

Czasy, w których ściany były zdobione jedynie za pomocą farby już dawno minęły. Sposobów ich aranżacji jest obecnie naprawdę wiele – tynk, cegła, a nawet panele. Dziś jednak skupimy się na tapetach, które wracają do łask i pozwalają stworzyć oryginalne wnętrze za niewielkie pieniądze.

Ten, kto podąża za modą w urządzaniu wnętrz, pewnie już dawno pozbył się ze swojego domu wszystkich zbędnych dodatków, które zagracały przestrzeń. Przepych wyszedł z mody i ustąpił miejsca kreatywności i indywidualizmowi. Jak zatem za pomocą powracających do mody tapet oddać charakter danego miejsca i sprawić, żeby przebywanie w nim było przyjemne?

 

Maxi efekt


Niezależnie od tego czy chcesz wytapetować sypialnię, pokój dzienny czy kuchnię, tapeta z maxi elementami będzie dobrym wyborem. Zestawienie gładkich ścian ze ścianami wytapetowanymi to ekspresowa metamorfoza każdego wnętrza. Desenie roślinne, zwierzęce i geometryczne przeżywają prawdziwy rozkwit. Niegdyś uważane za kiczowate i kojarzące się z tanią elegancją, dzisiaj podbijają serca projektantów i instagramerek. Jakie wzory znajdują się wśród tych najmodniejszych? Sielankowy, rajski ogród pełen róż i pnączy zawsze będzie w cenie, jednak to egzotyka jest teraz najbardziej na czasie! Flamingi, papugi, zielona roślinność, czyli palmy i monstery – to właśnie na nie warto postawić.

 

 

W trójwymiarze

 

Tapety przestrzenne to prawdziwa gratka dla wszystkich osób ceniących detale i wyrazisty styl pomieszczenia. Z tapetami 3D uzyskanie niesztampowego wyglądu ściany jest gwarantowane. Prążki, artystyczne mazy, geometryczne struktury, imitacja krawędzi kryształu – mnogość motywów może Cię pozytywnie zaskoczyć. Trójwymiarowe tapety to również doskonałe rozwiązanie pozwalające optycznie powiększyć daną przestrzeń, ponieważ wprowadzają do niej efekt głębi. Jeśli zatem posiadasz pokój o niewielkim metrażu, a chcesz zachwycić siebie i wywołać u gości efekt “WOW” postaw na tapety 3D.

 

Naturalnie

 

Świetnym sposobem na ożywienie monotonnych ścian za pomocą tapety, jest wybranie tej przedstawiającej krajobraz. Może nim być zielona łąka, górskie polany, panorama ulubionego miasta, a nawet mapa całego świata. Fototapety to zachwycające dekoracje ścienne, które przywołują na myśl urokliwe miejsca i przenoszą na chwilę w inny świat. Zastanawiasz się czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie, a może czujesz przywiązanie do tradycyjnie pomalowanych ścian? To żaden problem, takie krajobrazy sprawdzają się najlepiej na jednej ścianie, która ma zostać wyeksponowana. Resztę ścian możesz pomalować farbą w kolorach zbliżonych do danej scenerii. Co najważniejsze, fototapety można zastosować w każdego rodzaju pomieszczeniu, również w łazience.

 

 


Zobacz także inne nasze inspiracje

Zobacz także inne nasze inspiracje

footer desktop

footer mobile

na INSTAGRAMIE?