Idealny piknik

post header desktop

header mobile

Idealny piknik

W sezonie wiosenno-letnim coraz częściej chcemy spędzać czas na świeżym powietrzu w gronie bliskich osób. Zwłaszcza w weekendy, kiedy dopisuje pogoda, nie mamy ochoty na siedzenie w czterech ścianach, lecz szukamy pomysłu na aktywność na świeżym powietrzu.


Nie zawsze musi być ona powiązana ze sportem, czasem warto zadbać o siebie i postawić na relaks. Naszym pomysłem na spędzenie dnia na świeżym powietrzu, w atmosferze błogiego lenistwa i odpoczynku, jest zorganizowanie pikniku!

 

 

Znajdź odpowiednie miejsce

 

Jeśli planujesz piknik na łonie natury, znajdź odpowiednią lokalizację, która umożliwi Ci ucieczkę od miejskiego zgiełku i pozwoli w pełni rozkoszować się swoimi krajobrazami. My stawiamy na wycieczki do lasu lub nad jezioro, ale też nie mamy nic przeciw organizacji pikniku w parku lub we własnym ogrodzie. Najważniejsze jest to, by miejsce to kojarzyło się z pełnym relaksem, a nie z obowiązkami, czy z pracą.

 

Co ze sobą zabrać?

 

Oczywiście – doskonały humor! Lecz samym humorem się nie najemy na pikniku, zatem warto zadbać o odpowiednie akcesoria, ale również o menu. Jeśli planujesz piknik na trawie lub na piasku, z pewnością zabierz ze sobą koc. Najlepszy będzie taki, który jest bardzo duży, aby po skończonym posiłku można było się na nim rozłożyć i wpatrywać w niebo lub podziwiać krajobraz. Nie zapomnij oczywiście o piknikowym koszyku! Spokojnie, jeśli takiego nie masz, możesz również zabrać ekologiczną torbę, albo plecak, ważne by pomieścił on wszystkie smakołyki, które chcesz ze sobą wziąć. Pamiętaj również o papierowych lub plastikowych talerzykach i kubeczkach, a także sztućcach, których będziesz używać, w zależności od zaplanowanego wcześniej piknikowego menu. Warto również zabrać ze sobą serwetki i papierowe ręczniczki, a także torbę na odpady i śmieci – zawsze zostawiaj po sobie porządek!

Dodatkowo pomyśl również o kremie do opalania, preparacie na komary, a także o wodzie utlenionej, plastrach i mydle turystycznym – te wszystkie akcesoria z pewnością się przydadzą, by zadbać o twój komfort.

Miska Menuet


Ciastka ”Waniliowe marzenie”


Skrzynia CELIUS 


Czego nie brać?

 

Piknik na świeżym powietrzu wiąże się z doskonałą pogodą, a więc bardzo ciepłym i przyjemnym dniem, dlatego warto zorganizować swoje menu w ten sposób, by potrawy, które zamierzasz wziąć, nie ucierpiały z powodu wysokiej temperatury.

Zdecydowanie nie warto ze sobą zabierać czekolady, która się rozpuści, ani też kremów oraz bitej śmietany, które dodatkowo mogą ubrudzić wszystko, co tylko się da. Nie polecamy również przygotowywania skomplikowanych potraw, które wymagają używania sztućców lub konkretnych naczyń – zorganizuj się tak, by potrawy, które weźmiesz można było zjeść przy użyciu rąk lub za pomocą jednego sztućca, nabijając je.

Odradzamy również zabieranie ze sobą szklanych butelek i słoików – lepiej zastąpić je plastikowymi pojemnikami, które nie dość, że są lekkie, to również wytrzymałe. Pamiętaj o tym, żeby je zutylizować po pikniku!

 

Idealne menu

 

Najlepsze będą potrawy, do których nie musicie używać całego zestawu sztućców. Najlepiej sprawdzą się wszelkie przekąski z owoców i warzyw, ale również wypieki typu muffinki, tarty wytrawne i słodkie, zdrowe kanapki  i burgery. Oczywiście nie zapomnij o nawodnieniu! W ciepłe dni potrzebujesz więcej wody, ponieważ szybciej ją tracisz. Pomyśl o wodzie z dodatkiem cytryny i świeżej mięty – to doskonałe połączenie, a dodatkowo niesamowita bomba witaminowa! Zrezygnuj ze wszelkich słodkich napojów, które będą potęgować twoje pragnienie.

Teraz już wiesz, co spakować i jak na swój piknikowy wypad. Nie pozostaje już nic innego, jak zaplanować datę i miejsce, poinformować bliskich i wybrać się na idealny piknik! Życzymy udanego wypadu!

Zobacz także inne nasze inspiracje

Zobacz także inne nasze inspiracje

footer desktop

footer mobile

na INSTAGRAMIE?